CRIPPLED BLACK PHOENIX live - Θεσσαλονικη (11/12 Eightball)/ Αθηνα (12/12 Gagarin)

;ok… δεν είδα ότι ειχε ξεχωριστά προπώληση για Θεσσαλονίκη… όντως πολύ καλή τιμή… άντε να μετράμε μέρες…

Τσιμπησα και εγώ εισιτηριάκι!!! Ωραία θα περάσουμε και θα δούμε πάλι και Afformance που έχουμε καιρό!!!

Για όσους δεν έχουν ακόμα πειστεί:


Και για τους πιστούς να θυμηθούμε την τελευταία φορά:

Από τις καλύτερες συναυλιακές στιγμές έβερ~!

Όχι σε αυτό το λάιβ πάντως, έτσι; Ο γιος του μπασίστα ψιλοτραγικός για Crippled…

Πήρα κι εγώ εισιτηριάκι, για να δούμε πώς θα είναι με το νέο τραγουδιάρη.

Τους έχω δει τις 2 από τις 3 φορές που έχουν έρθει και σε αυτό το λάηβ ήταν με διαφορά καλύτεροι. Απ τις πιο απίστευτες συναυλίες έβερ. Σίγουρα ο γιος του μπασίστα ήταν καλύτερος από τον ντραγκουτινοβιτς πως-τον-λεν που πήγε μετά. Δεν έπιανε τέλεια τα φλουντικά χαμηλά, αλλά στα ψηλά ήταν φοβερός. Και σαν σύνολο εμφάνισης/ενέργειας/σετλιστ έπαιξαν καλύτερα απ’ ό,τι όταν τους είχα δει με βολκ. (είχαν και τις κομματάρες του mankind να προσθέσουν στη φαρέτρα τους) Γενικά μόνο αποθεωτικά σχόλια για εκείνο το λάηβ του '12 και ειδικά για την συγκεκριμένη εκτελεσάρα του Burnt Reynolds.

Είχα την ευκαιρία να τους δω και μια φορά εξωτερικό που ήμανε, αλλά έπαιζαν μαζί με κάποιους βετερανους traditional thrashers και θα χαλούσε το κλίμα. :lol:

Ενηγουέη, περιμένουμε λαηβάρα και ελπίζουμε να μην το παρακάνουν με τα τραγούδια του καινούργιου (και πάνω απ’ όλα να τα επιλέξουν σωστά). Από τα προηγούμενα ό,τι και να παίξουν θεϊκό θα είναι.

Παιδιά υπάρχει διαθέσιμο εισιτήριο των 15?,στείλτε μου ένα μνμ αν το θέλει κάποιος.Θα βρεθούμε στην είσοδο.

Εχει βγει προγραμμα με τις ωρες εμφανισης των συγκροτηματων?? (για σημερα θεσσαλονικη ρωταω)

μπήκα να τσεκάρω στο fb event αλλά και εκεί μάλλον εσύ ρώτησες, ε; :stuck_out_tongue:

Ναι εγω ημουν. με επιασες :p. το γραφω και δω αν το θελει κανεις.
doors:20:45
when oceans align 21:00
jane doe 21:45
CBP 22:45…

πφφφ γιατί δύο σαπόρτ :confused:

Αθήνα δε θα’σαι συ ρε; :stuck_out_tongue:

Α ναι ρε, η κίνηση στους δρόμους με τις βροχές των τελευταίων ημερών μου έχει κάνει το μυαλό ομελέτα, δεν μπορώ να διαβάσω πάνω από δυο σειρές. Afformance εδώ ε; Καλή φάση.

Τί ώρα ανοίγουν οι πόρτες;

Περιληπτικα για το λαιβ της Θεσσαλονικης. Λογω πουστιας 2 μελων της μπαντας (ελπιζω να μη με απατανε τραγικα τα αγγλικα μου και να μη καταλαβα καλα) που δε πατησαν στις προβες και προφανως δεν ηρθαν και στο μινι τουρ αναγκαστηκαν τελευταια στιγμη να τους αντικαταστησουν και αυτο ειχε επιπτωση στο χρονο της συναυλιας. 1 ωρα και 45 λεπτα παιξαν.
Προσωπικα που τους εβλεπα πρωτη φορα μαρεσαν παρα πολυ αλλα ακουγα τριγυρω οτι τις αλλες φορες ηταν ακομα καλυτεροι.
Ο ηχος με τις ωτοασπιδες που φορουσα ηταν αψογος πειτε και αλλοι να κανω συγκριση γιατι δε θελησα ουτε 1 κομματι να τις βγαλω και να συγκρινω

(ακολουθει κλαψα) 10 45 ελεγε το προγραμμα οτι θα ξεκινησουν 11 30 ξεκινησαν τελικα… πεμπτη… και με τις συγκοινωνιες οπως ειναι. καμια σκεψη για οσους εχουν υποχρεωσεις το επομενο πρωι ας πουμε…
Επισης πραγματικα να παρουν μπουλο απο τις συναυλιες οι παπαρες που δε βαζουν γλωσσα μεσα στη μεγαλυτερη διαρκεια της συναυλιας. Ειδικα οταν το συγκροτημα επαιζε καποιο ηρεμο σημειο γινονταν απιστευτα εκνευριστικοι. κανενας σεβασμος στη μπαντα και στους υπολοιπους που ηρθαν να την ακουσουν και οχι να ακουνε εσενα μαλακα/μαλακω να μιλας

Ο φιλος πραγματικα με καλυψε ολοκληρωτικα. Οτι ειπε με εκφραζει απολυτα. Απλα θα ηθελα να σημειωσω οτι οι Jane Doe ηταν πολυ καλοι

Jane Doe εμένα δε με ενθουσίασαν, κυρίως λόγω φωνής. Οι When Oceans Align μου φάνηκαν πιο ενδιαφέροντες, κι ας είναι συνηθισμένος ο ήχος τους.

Για τους CBP όπως τα λέτε είναι, έγινε μια μαλακία με τον ατζέντη τους, λέει, που δεν πλήρωσε τα μεταφορικά ή κάτι τέτοιο και τα έβαλαν από την τσέπη τους (:wink: και οι 2 δε γούσταραν και δεν εμφανίστηκαν, κάτι τέτοιο. Λίγα τραγούδια, αλλά πολύ καλή επιλογή γενικά, ακούσαμε και “Jonestown Martin” και “Of a lifetime”! :slight_smile: Το τελευταίο που παίξανε τι ήταν, ρε παιδιά, καμιά διασκευή υποθέτω; Ο νέος τραγουδιάρης ωραίος, μια χαρά τα 'πε. Αλλά όντως, την προηγούμενη φορά δυόμιση ώρες, τρελές αντιδράσεις από κόσμο, τώρα ούτε γεμάτο ήταν και το κοινό αρκετά χλιαρό σε σχέση με πριν 3 χρόνια.

Γνωρίζει κανείς ποιά 2 μέλη ήταν;

Κιθαρίστας-μπασίστας.