Crippled Black Phoenix

Παπάρια… και να χωρούσα δεν μπορώ…:frowning:

Να τον εσβερκώσεις και να τον επεις να έρθει στο γκρις μην τον πάρει ο γεροδιάολος…

μόνο note to self δεν είναι όταν μας πρήζεις τα ούμπαλα

1η Αυγούστου αρχίζουν ηχογραφήσεις για το νέο album…:yahoo:
Αναμένουμε και ετοιμαζόμαστε να αποθεώσουμε για μια ακόμα φορά το μεγαλείο τους…

Επίσης Νοέμβριο αρχίζει νέα περιοδεία στην οποία ελπίζω να περάσουν από τα μέρη μας…[-o<

Από το fb της μπάντας…

Mixing is done… various traps successfully laid within. TBC date of release - 31st January 2012 A.D. … Fourteen(14) music pieces, three(3) chapters, two(2) compact discs… eighty six(86) minutes of defiance.

Αν είναι ισάξιο με το i vigilante θα μιλάμε για ένα ακόμα μουσικό έπος…

Είμαστε σε αναμονή. Άντε να ανακοινωθεί και καμιά συναυλία τους στην Ελλάδα. Ας τους φέρει κάποιος

Αυτό για το νέο δίσκο μου πρόσέφερε αισθήματα χαράς και η απο πάνω πρόταση με κάλυψε πλήρως (έτσι κι αλλιώς το να αναφερόμουν στο πόσο υπέροχοι είναι θα ήταν πλεονασμός)

Λοιπόν αυτές τις μέρες τους ανακάλυψα και έχω πάθει τη πλάκα μου όπως φαίνεται.
Έχω ακούσει τα 2 τελευταία και ειδικά το I, Vigilante το λιώνω.
Άντε να βγάλουν και νέο δίσκαρο και να έρθουν να τους δούμε.

Το We Forgotten Who We Are είναι από τα λίγα ΤΕΛΕΙΑ τραγούδια που έχω ακούσει.

Εντέλει, η ιστορία αυτό έδειξε.

και εγω αυτες τις μερες τους λιωνω:p
και το αβαταρ σου εξαιρετικο!

Μεγάλο απωθημένο να τους δω live… ειδικά από την στιγμή που τους έμαθα 15 μέρες μετά το live τους στη Θεσσαλονίκη… Ακόμα χτυπάω το κεφάλι μου…

Δεδομένο ότι από δίσκο σε δίσκο ανεβαίνουν μια κλάση (προσωπική άποψη πάντα…) περιμένω ίσως τον δίσκο της χρονιάς… Βέβαια το “i vigilante” έβαλε πολύ ψηλά τα στάνταρ για μελλοντικές δουλειές…

για την αποχωρηση του Νταιζακιου ουτε λογος ε; :cry:

πότε ήρθαν αυτοί εδώ?

2007 και 2009 αν δεν κανω λαθος.

Το 2007 είχαν έρθει μόνο Αθήνα… Σεπτέμβρη του 09 είχαν έρθει και Θεσσαλονίκη…

Άντε να έρθουν και το 2011… Ξεκινούν συναυλίας από Νοέμβριο αλλά μέχρι στιγμής έχουν ανακοινωθεί τα εξής:

11/01/11 WIESBADEN Schlachthof
11/02/11 LEIPZIG UT Connewitz
11/03/11 HANNOVER Glocksee
11/04/11 DORTMUND Club Sabotage @ FZW
11/05/11 OSNABRÜCK Kleine Freiheit
11/06/11 KÖLN Yard Club
11/08/11 POZNAN Blue Note
11/09/11 WARSAW Progresja

Ελπίζουμε να κατέβουν σιγά σιγά…

Σχετικά με τον δίσκο κυκλοφόρησε και ο τίτλος…: (Mankind) The Crafty Ape.

έφυγε η Daisy? ποτε?

Στις 24/9 ήταν το τελευταίο live της με την μπάντα… Αν θυμάμαι καλά αποχωρεί λόγω υποχρεώσεων καθώς θα κυκλοφορήσει καινούριο προσωπικό δίσκο…

Ελπίζω τουλάχιστον να συμμετέχει στο καινούριο άλμπουμ μιας και στο “i vigilante” μάγεψε…

Δεν το πήρα πρέφα. Πρόλαβα και την είδα με τους Crippled τον Μάιο και είναι απίστευτη. Ειδικά στο “Of a Lifetime” κομματάρα με τα δικά της φωνητικά. Κρίμα

Συνέντευξη του Justin

http://love-it-loud.com/interviews/justin-greaves-crippled-black-phoenix/

Λέει ότι το νέο άλμπουμ θα βγει λογικά τέλη Γενάρη :D:D

Με πρόλαβες…

Το ότι θα είναι πιο rock album σε σχέση με τα προηγούμενα απλά ανεβάζει ένα επίπεδο ακόμα την ανυπομονησία μου…

Εγώ συγκινήθηκα με αυτό
"I love Poznan. [B]I also love[/B] Zagreb and [B]the whole of Greece[/B]"