Crippled Black Phoenix

Προς το παρον,η πρωτη γνωστη ημερομηνια ειναι στις 8 Μαρτιου στο Κυτταρο:D

από που το ξέρουμε αυτό…? Ξέρουμε αν θα είναι 2 τελικά οι συναυλίες…? το καλό που τους θέλω να είναι 2…

το άκουσα και εγώ από εγκυρη πηγή, και ειχα ενα peek look σε αφίσα με ημερομηνια, χωρο διεξαγωγης και “more info soon”.

Μαλλον ετοιμαζομαστε σιγα σιγα για μεγάλες δόξες.

Εδω και κανα εικοσαλεπτο ακούω το καινούριο. Έχω πάθει ντελίριο.

Εσείς με τα ινσαιντ ινφο να πούμε δεν ρωτάτε και για μας τίποτα…? γιατί εκείνες τις μέρες θα είναι η ορκωμοσία μου και δεν είμαι να παρατάω πτυχίο για να κατεβαίνω αθήνα…

ρωτησα στη σελιδα τους στο fb και μου απαντησε μια κοπελα πως τους περιμενουμε αυτην την ημερομηνια,δεν ξερω κατα ποσο ειναι 100% κλεισμενο αλλα μου φανηκε σιγουρη.

Συνέντευξη του greaves στο lifo… ορμάτε…

http://www.lifo.gr/guests/fotisv/29162

Από δω τα πρι-ορντερ για το λαιβ 3πλο βινύλιο από Πολωνία…
(http://clostridiumrecords.de/index.php/News/items/new-crippled-black-phoenix-live-album.html)

Τι 50 ευρώ ρε γμτ…που σκατά να τα βρεις…

Τέλος Ιουλίου αρχές Αυγούστου μπαίνουν στούντιο λένε… κυκλοφορία μάλλον προς Οκτώβρη…

Μικρότερης διάρκειας θα είναι ο δίσκος οπότε περιμένω κάτι στα επίπεδα το Vigilante…
Αναμένουμε με τις προσδοκίες να βρίσκονται σε μεγάλα ύψη…

Ανακοίνωση που έβαλαν στο fb

“Recording starts on July 25th for the new mini-album entitled “No Sadness Or Farewell”. The “Long Live Independence” tour will commence October 18th in Holland and Germany (and very likely Russia will also be included, honoring the posponed dates from earlier this year)… More info on these plans and more to follow.”

The new recording is done. The EP/mini-album is titled “No Sadness Or Farewell”. It contains six(6) songs, tracklist is as follows :
How We Rock
Hold On (Goodbye To All Of That)
One Armed Boxer
Jonestown Martin
Long Live Independence

Maniac Beast (extra track)

Release date is to be in October, more details on that to follow, plus news of another “extra song” to emerge soon.

Also news/info about new mysterious singer that appears on several songs… to follow!!

and now we wait…

τι ομορφα ^^

Στριμαρε το Live στην Πολωνια ε !!! >> [B][I][U]Poznan 2011 A​.​D.[/U][/I][/B] .Καειτε ! :bounce:

Για πείτε:)

http://www.youtube.com/watch?v=E5oVTs7WTKA

ομορφια οπως περιμεναμε.:slight_smile:

από το ηχείο του κινητού δεν μπορω να εχω άποψη… θα προσπαθήσω να βρω κανονικό πισι να το ακούσω…

σχετικά με το πριορντερ του EP με φαίνονται κάπως τα 19 ευρώ για το βινύλιο την στιγμή που το διπλό βινύλιο του δίσκου είχε 12.5 με μεταφορικά…αλλά θα το πάρουμε κ αυτό…

Πολύ περίεργο κομμάτι- μουσική στροφή για τους C.B.P. αν και κρατάω τις επιφυλάξεις μου γιατί είναι E.P. Όταν αρχίζει μου θύμισε κάτι πιασάρικο του στυλ U2, Depeche Mode κλπ. δεν μπόρεσα να θυμηθώ.

Το κομμάτι είναι πολύ όμορφο και κάργα μελαγχολία .

Μέχρι το … επικό αλλά και εμπορικό ρεφραιν πάντως,ο συνδυασμός ηλεκτρονικών ήχων και των φωνητικών εμένα μου θυμίζει λίγο γκοθικ κατάσταση. :-s

Ε cure λέμε.

Θα γαμεί και αυτό, όπως και οτιδήποτε έχουν βγάλει. Επίσης, στάνταρ θα είναι εντελώς διαφορετικό. Λογικό, βέβαια, για να ταιριάζει το υλικό και στον καινούριο τραγουδιάρη.

Α γεια σου . :!:

Αν εξαιρέσεις ότι προς το τέλος του το κομμάτι κινείται στα όρια του τυρένιου είναι μια χαρά. Όντως new-wave-ίζουν/γοτθο-φέρνουν κάπως τα φωνητικά…