Cro-Mags

Εχοντας φτιαξει θρεντς για Agnostic Front,Sick Of it All,Madball,κλπ ηρθε και η ωρα μιας ακομη μεγαλης NYHC μπαντας.Οσοι τους γνωριζουν ας πουν τη γνωμη τους οι υπολοιποι ας τσεκαρουν τον αποπανω δισκο μιας και ειναι κατι παραπανω απο απλα κλασσικος στο ειδος.

Αυτοί να υποθέσω πως είναι groovy?Έχω κατεβάσει το Αge… αλλά δεν το έχω ακούσει ακόμα.Α!Και αν μπορείς,ιδεολογικά τι λένε…?

:slight_smile: Hopeto, θα σου απαντήσω εδώ, που δεν θα το περίμενες από μένα! :lol:

Eίχα πάει μαζί με ένα φίλο που είναι μεγάλος οπαδός/γνώστης της συγκεκριμένης σκηνής στη συναυλία τους στο ΑΝ το 2000 ή το 2001, δεν θυμάμαι ακριβώς…
Επειδή ακριβώς κυκλοφορούσαν διάφορες φήμες/εικασίες για τα ιδεολογικά, το ΑΝ ήταν γεμάτο σκινάδες, που έκαναν και τα δικά τους ενώ έπαιζαν κάποιες ελληνικές Hardcore μπάντες support, μερικοί χαιρετούσαν ναζιστικά κλπ.[-X
Και βγαίνει η μπάντα με τον κιθαρίστα (τον πολύ καλό Rocky George που έπαιζε κάποτε στους Sucidal Tendencies) και τον ντράμερ να είναι μαύροι και πέφτει μία μούγκα ανάμεσα τους,τραβήχτηκαν προς τα πίσω κλπ. :lol::lol::lol:

Φαντάζομαι σε καλυψα. :wink:

Yeap!:slight_smile:

Δισκάρα! Για τους Cro-mags συνολικότερα δεν έχω ολοκληρωμένη άποψη, αφού πέραν των δύο επόμενων δίσκων που τους βρήκα εξίσου ενδιαφέροντες, δεν έχω ακούσει κάτι άλλο. Σίγουρα πάντως ειλικρινείς και πρωτοπόροι, αφού όντας μια hardcore/punk μπάντα έβαλαν στοιχεία από το thrash metal στη μουσική τους και πρέπει να επηρέασαν αρκετούς να κάνουν κάτι ανάλογο. Το ίδιο είχε συμβεί από την αντίθετη πλευρά (του thrash, με SOD, DRI και δε συμμαζεύεται), κι έτσι φαντάζομαι εγένετο crossover!:slight_smile: Α, και το συγκεκριμένο πατά κάτω πολλά δήθεν thrash άλμπουμ της δεκαετίας!

Trivia:

1)Τo Age of Quarell ηταν ενας απο τους αγαπημενους δισκους του James Hetfield στη περιοδεια του And justice συμφωνα με δημοσιογραφο που τον επιασε ν’ακουει το δισκο στο backstage πριν τη συνεντευξη.

2)To We Gotta Know(απ’τον ιδιο δισκο)εχει διασκευαστει απο τους Sepultura στo live τους στο brixton academy(που αποδειχτηκε το τελευταιο τους με τον Max στα φωνητικα)που κυκλοφορησε με τιτλο under a pale grey sky.Μαλιστα στη συγκεκριμενη διασκευη συμμετεχουν μελη των Striffe που τους support-αραν στην εν λογω περιοδεια.

ειναι η μερα που ξεθαβω θρεντ!αλλη μπανταρα αυτη!λογικο μου φαινεται βεβαια απο τη στιγμη που οι μουσικοι αυτoi σχετιζονται με συγκροτηματα οπως οι soia η οι agnostic front!:smiley:

μεγαλη μπαντα καλα τα λεει ενας πιο πανω επηρρεασαν hardcore και thrash μπαντες…επισης οταν σηκωνεις το χερι σου με τη γροθια σφιγμενη δεν χαιρετας ναζιστικα ελεος…τι αλλο θα ακουσουμε.φανταζομαι οι σκιναδες που ηταν απο κατω δεν το ηξεραν οτι ειναι μαυροι 2 απο τους cro-mags…τοτε το εμαθαν…πφφ…

Λοιπόν αδέλφια, από [COLOR=“Indigo”]cro mags [/COLOR]‘έχω μόνο το [I][B]aplha-omega [/B][/I]cd τους, καθότι από κροσόβερ/χαρντκορ μ’ άρεσαν άλλοι τον καιρό αυτό (hard resistance, rancid, agnostic front, warzone, ect.) και παραδόξως μου…ξέφυγαν!!:roll::smiley:

Πολύ μόδα το μαχαίρι τώρα τελευταία.

Τι μπανταρα ειναι αυτη που σνομπαρα μικρος λογω ταμπελων.
Φανταζομαι αυτος ο δισκος δεν θεωρειται ο καλυτερος τους, αλλα σταζει καυτο ατσαλι