Crossroads Guitar Festival 12-13 Απριλίου Madison Square Garden,New York

To Crossroads Festival που οργανωνει ο Ερικ Κλάπτον επιστρέφει για 4η φορά,αυτή τη φορά στην Ν.Υόρκη,στο ιστορικό Madison Square Garden.

Ο παράδεισος των απανταχού κιθαριστών,αφού και πάλι πρόκειται να παρελάσουν από κει,εκτός του Clapton,οι Jeff Beck,Sonny Landreth,John Mayer και χίλιοι μύριοι,που θα τζαμάρουν,θα παίξουν τα δικά τους σετς και γενικά θα φροντίσουν να κάνουν για ακόμα μια φορά την εμπειρία αξέχαστη.

Έχοντας παρακολουθήσει τα dvd δυστυχώς μόνο απ τα προηγούμενα φεστιβαλ,έχω να πω,πως απλά είναι ένα κιθαριστικό υπερθέαμα και πραγματικά ονείρωξη για κάθε μουσικόφιλο-μουσικό.

Οι καιροί δύσκολοι βέβαια,για να προγραμματίσεις ένα τέτοιο ταξίδι,αλλά που θα πάει,θα σκάσει ο εαυτός μου απ το μέλλον δίνοντας μου το γαμημένο το Άλμανακ.Έχει αργήσει ήδη.

Ως τότε…

Το είδα στο fb πριν λίγο. Τι να πούμε, φοβερά ονόματα. Αν και για μένα το ζουμί είναι οι Buddy Guy, B.B. King και Allman Brothers. Απίστευτα πράγματα, μακάρι να αξιωθούμε κάποια στιγμή να δούμε έστω κάποιους από αυτούς τους καλλιτέχνες :(.

Αυτός ο Allman (που νομίζω είναι το μεγάλο αγκάθι στην υπόθεση) Ευρώπη δεν έρχεται αλλά την πιτσιρίκα μια χαρά την “κανονίζει”.:p:lol:

Φαίνεται το Βιάγκρα δε λειτουργεί καλά με το jet lag…:stuck_out_tongue:

Τα ονόματα που έχουν ακακοινωθεί είναι αυτά. Αρκετούς δεν τους ξέρω. Αλλά πόσο έπος μπορεί να είναι…:frowning:

Jeff Beck
Dave Biller
Booker T
Doyle Bramhall II
Allman Brothers Band
Gary Clark Jr.
Eric Clapton
Citizen Cope
Robert Cray
Andy Fairweather Low
Vince Gill
John Mayer
Blake Mills
Keb Mo
Brad Paisley
Robert Randolph
Kurt Rosenwinkel
Robbie Robertson
John Scofield
Keith Urban
Jimmy Vaughan
Buddy Guy
Allan Holdsworth
BB King
Earl Klugh
Sonny Landreth
Jonny Lang
Albert Lee
Los Lobos
Taj Mahal

Αυτός ο Randolph είναι τεράστιο άντερο ο πουστς.
Γαμεί.

Άντερο…?

Έχω τρία αλπουμάκια του,πολύ ωραίος τύπος.