Crowbar!

Crowbar

θρυλοι του sludge

κολληταρια με ολη τη σκηνη της nola

αρκετα υποτιμημενοι καθως εχουν προσφερει απιστευτες κομματαρες και δισκαρες

οσοι εχουν ακουσει ας ριξουν και μια ψηφο

the only factor


all i had (i gave)

i feel the burning sun

the lasting dose

Γαμανε ρε!!ιδου και το αγαπημενο μου

Το The Lasting Dose ειναι καρακομματαρα του κερατα.Μπραβο ρε Signal που ανοιξες το θρεντ.:wink:

το the lasting dose ειναι ΕΠΟΣ!!!

τρομεροι στιχοι
τρομερο συναισθημα
φοβερη ερμηνεια

sometimes i need the fuel i drain from you
that lasting dose that turns cold and blue


i’ve felt the pain of a brutal war
i feel the pain of a lasting war

By the way τσεκαρετε και τους Kingdom of Sorrow σους οποιους συμμετεχει ο Kirk Windstein μαζι με τον Jamey Jasta των Hatebreed.

Tσακιζουν…Οσο για τους Crowbar πιστευω ειναι απο τις πιο τιμιες μπαντες του doomcore…(δικος μου ορος…:lol:) αλλα προτιμω τον Windstein στους Down…

Δεν εχω ασχοληθει οσο θα ηθελα μαζι τους.Κακως!
Εχω ακουσει μονο το Lifesblood For The Downtrodden και αλλο ενα 1-2 φορες.

I drawn to the sound of broken glass
Drawn to the taste of broken glass
Stillborn again

δεν έχω εντρυφήσει σε όλη τη δισκογραφία τους, αλλά ακόμα θυμάμαι το ΣΟΚ όταν είχα πρωτοακούσει το only factor.

Time heals nothing δικαιωματικά λοιπόν.

Τα σπάνε οι Crowbar! :thumbup:

Έχω μόνο το “Sonic Excess in its Purest Form” (το οποίο είναι από τα πιο ΓΑΜΗΜΕΝΑ ΧIΕΒΙ πράγματα που εμφανιστεί ποτέ σ’ αυτόν τον πλανήτη, όπως θα έλεγε και το Νομιστεράκι :p), συν κάτι ψιλά από “Lifesblood…” που έχω ακούσει, οπότε καλύτερα να μην ψηφίσω, αλλά σίγουρα είναι ένα συγκρότημα στο οποίο σκοπεύω να εντρυφήσω. ΣΕΒΑΣΜΟΣ στον metal ήρωα που ακούει στο όνομα Kirk Windstein! :smiley:

bump.

Εξακολουθώ να μην έχω εντρυφήσει πλήρως στη δισκογραφία τους, αλλά μέτριο δίσκο δεν έχω πετύχει από αυτούς.

Και για να μη νομίζετε πως είναι μονοδιάστατη μπάντα, τσιμπάτε υπερκομματάρα με τα πιάνα της και με τα όλα της

“To Touch The Hand Of God” (Equilibrium album, 2000)

υπερκομματαρα

το equillibrium ητανε το πρωτο που ακουσα απο αυτους
(το ειχε προσφορα το μετροπολις και πηρα να δοκιμασω :slight_smile: )

γαμω τους δισκους

Ωπ! Υπήρχε θρεντ για Crowbar?
Μεγάλη μπάντα!
Φέτος που ο Kirk σταμάτησε τα live και τους δίσκους με τους Down, ξαναβγήκαν σε περιοδεία.
Αυτήν την εποχή περνάνε από Ευρώπη!

:papas:

Times Heal Nothing πρώτη αγάπη και παντοτινή! Αλλά και το ομώνυμο σπέρνει!
Για να δούμε πότε θα βγάλουν το καινούργιο. Ηχογραφούνε λένε.

αλλη μια υποτιμημενη ΜΠΑΝΤΑΡΑ νταξει τι να πεις κανεις για τους crowbar doom core sludge metal οπως και να του πεις για μενα ειναι μια απο τις σημαντικοτερες μπαντες του ακραιου ηχου.Ριφαρες απιστευτο συναισθημα φωναρα kirk, αγαπημενος δισκος odd fellows rest.
θα τους δουμε live ποτε???:-k:-k:?:?

κλαμαααα. τι μπανταρα ρε πουστη.

μια φορα και εναν καιρο…

Έχω ακούσει κάπου τα μισά από τα άλμπουμ τους κι έχω μόνο τρία, οπότε ψηφίζω το πρώτο και αγαπημένο Time Heals Nothing με βασικό κριτήριο ότι ήταν η πρώτη μου επαφή με τη μπάντα και εκ των πραγμάτων το ένα άλμπουμ τους που έχω λιώσει :roll:

Αν περνάνε αυτήν την εποχή Ευρώπη θα έπρεπε να παίζουν και στα φεστιβάλ και δεν το βλέπω…


…αλλά δεν πειράζει γιατί τους είχα δει το 2004 8) 8) 8)

Επίσης θα τους δεις στο Hellfest και μιλάς κιόλας! :lightsabre:

:stuck_out_tongue:

Ωρε ναι, θα τους δω!
Τώρα το πρόσεξα!!!
I am one happy duck =D>:dance:\:D/:hippy:

Μπανταρα,3 δισκους εχω ακουσει(broken glass,time heals… και οdd fellows rest),χωνω broken glass,το εχω αγορασει κιολας,καταπληκτικος δισκος…πρεπει σιγα σιγα να ακουσω και τιποτα αλλο…

http://www.youtube.com/watch?v=3WTZxZr4-CY

και οκ ετσι:

:bow:

Τους ανακάλυψα και εγώ πρόσφατα. Μεγάλη μπάντα όπως λέτε αν και έχει μείνει θαμμένη για κάποιο λόγο. Έχω ακούσει και αφομοιώσει μόνο το equillibrium το οποίο είναι δισκάρα με τα όλα της! Αν και έχει πέσει μια πρόχειρη ακρόαση και στα υπόλοιπα…

Πάρτε και κομματάρα εδώ…

I Feel the Burning Sun :metal: