Cruachan - Blood On The Black Robe

Μετά από τόσα χρόνια απουσίας οι Ιρλανδοί ξαναέρχονται στο προσκήνιο, αυτή τη φορά χωρίς τη γλυκιά Karen.

Ημερομηνία κυκλοφορίας: 18 Απριλίου 2011

  1. To War
  2. I Am Warrior
  3. The Column
  4. Thy Kingdom Gone
  5. An Bean Sidhe
  6. Blood On The Black Robe
  7. Primeval Odium
  8. The Voyage Of Bran
  9. Brian Boru?s March
  10. Pagan Hate
  11. The Nine Year War

Έχω μεγάλη αγωνία για το αποτέλεσμα!!! ΠΑΜΕ ΡΕ CRUACHAN ΑΡΡΩΣΤΙΑ!!!
:drunk::yahoo::yahoo::yahoo:

Η αλήθεια είναι ότι δεν θυμάμαι καθόλου. Τόσα χρόνια έχουν περάσει. Αν ήταν όντως το sauron μιλάμε για 2001 και όχι για 99. Αλλά έχω την εντύπωση ότι ήταν πριν το 2001… με κάθε επιφύλαξη.:slight_smile:

Αγαπαμε ασχημα Cruachan, απο τοτε που ακουσα το Unstabled σε καποια ραδιοφωνικη εκπομπη και επαθα πλακα. Πολυ καλο το κομματι! Αντε, φερτε τους πακετο με Primordial και Mae Mordha να τα σπασουμε ολα :smiley:

Ναι καλα, σε κανα Δουβλινο μπορει κατι τετοιο.

[SPOILER]Αν και Primordial-Mael Mordha εχουμε δει πακετακι εν Αθηναις!:)[/SPOILER]

Και ηταν ονειρικα, γι’αυτο το λεω 8)

Το θεμα ειναι οτι μπαντες τετοιου μεγεθους (οπως οι Mael Mordha, οι Cruachan, οι Korpiklaani) μονο σαν support καποιας αλλης μπορουν να ερθουν, πολυ δυσκολα θα ερθουν μονοι τους. Αρα καλα θα ηταν να γινοταν κανα folk πακετακι καμια φορα να γουσταρουμε λιγο :smiley:

Ego apo tin meria mou na po oti harika pou efige i Karen giati tin theorousa os ton adinato kriko tou sigrotimatos.borei se kapious na enohlousan ta black fonitika i i pragmatika skatenia paragogi (to ‘‘the return’’ einai to agapimeno mou tragoudi tous me apisteuta athlio iho) alla i foni tis Karen itan horis sinaisthima (kanena provlima pou itan dil ginaikia).epistrofi stis rizes loipon kai tous euhomai akoma perissotera ‘‘kladia’’.

epitelous tha forao xana to t-shirt mou Cruachan horis na ntrepomai:p

απο την επισημη σελιδα του συγκροτηματος στο φεισμπουκ…

Meet Maria Antonenko - our Ukrainian live vocalist!

Τρελή αλμπουμάρα!!! Συγχαρητήρια στους Cruachan!!! Μπράβο μπράβο και πάλι μπράβο!!! Έμεινα 110% ικανοποιημένη και τη βάζω στη ίδια κατηγορία με τα παλιά άλμπουμ, δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από τις προηγούμενες δουλειές. Εξαιρετικό αποτέλεσμα! Έκπληξη μου προκάλεσε το thy kingdom gone με τις θρας επιρροές!

[SPOILER]Άντε καιρός να σοβαρευτώ και να ακούσω το καινούριο των primordial!!! Τραγική με βρίσκω…[-X[/SPOILER]

και μένα με έχει πωρώσει άσχημα! Από τα καλύτερα τους! Και ναι όποτε ακούω το Thy Kingdom gone μου έρχονται στο μυαλό οι Sabbat! Παγανιστικό πολεμοχαρές thrash! Πολύ επικός δίσκος γενικά!