Crust δισκοι

εχει ανεβει πολυ το επιπεδο ετσι ? φοβαμαι να προτεινω πλεον … τουμπανα μπαντες οι απο πανω μαγκες , thanx :wink:

Μια μπάντα που δεν τσεκαρα λόγω οτι δεν μάρεσει το όνομα τους. Ε σήμερα ειπα να δοκιμάσω και έβριζα τον εαυτό μου που κολλούσα λόγω ονόματος… Λοιπόν,Downfall of Gaia γερμανοί επικοκραστ φάση. Θυμίζουν Fall of Efrafa με “black” φωνητικά πάνω κάτω… Κλαψιάρικες κιθάρες (με την κάλη έννοια ε :P),πιασάρικα ατμοσφαιρικά σημεία… ααα κυκλοφορουν album όπου να ναι εεε. αυτα

Ειχα καιρο να τσεκαρω το θρεντ και θελω να πω πολλα μπραβο για τους Unkind. Τους εμαθα πριν απο ενα μηνα περιπου με το Yhteiskunnan χαρη σε προταση γνωστου μου και μπορω να πω οτι σπανε κοκκαλα. Ειχα (κι ακομα εχω) σκοπο να γραψω κατι γι αυτο, οπως και δηποτε. Απλα καμια φορα πεφτουν πολλα στις πλατες μας κι αργουμε…

Όντως άργησες, διότι είναι μπαντάρα. Μου τους είχε προτείνει πριν πολλούς μήνες ο yasouskata και ηθελά να τους ποστάρω κι εγώ κάποια στιγμή στο θρεντ αυτό…

Δεν έχω να προσθέσω κάτι παραπάνω. Η ατμόσφαιρα που βγάζουν πραγματικά τα λέει όλα. (Ενώ τ’ ότι το στυλ τους θυμίζει fall of efrafa, μόνο θετικό μπορεί να’ ναι.)

Στα πλην: Η ψίλομέτρια ηχογράφηση του πρώτου Ep τους. Ωστόσο δεν με χαλάει. Περιμένω το άλμπουμ τους πως και πως! Epos Θα λέγεται!

Απόο γερμανία να προσθέσω: finisterre ( http://www.myspace.com/finisterror ) και alpinist ( http://www.myspace.com/alpinistsucks ) για τους οποίους θα μιλήσω εκτενώς κάποια στιγμή. Mπανταρες

Περιμένω review σου!

Είναι ωραία μπάντα, πραγματικά. Δηλαδή πορώθηκα με τη πάρτυ τους. Και γενικώς η alerta antifascista έχει αρχίσει να υπόσχεται πάρα πολλά.

Και παιδιά! Οπωσδήποτε:

Μιας και σ αρεσουν οι Νορβηγοι σαν λαος, Kolokol εχεις ακουσει; Τους ειχα ποσταρει αρκετες σελιδες πισω - παλια πιτσαδορικη προταση, για να μιλησω σε ερ γλωσσα.

Γενικώς προτιμώ φιλανδία πχ από νορβηγία στο συγκεκριμένο ιδίωμα (νορβηγούς βέβαια δεν έχω ακούσει και πάρα πολλούς), αλλά kolokol δεν έχω τσεκάρει. Βέβαια με γρήγορο search που’ κανα τώρα δεν βρήκα κάτι :S, αλλά θα ψάξω :wink:

Συγγνώμη που θα σας χαλάσω τη σούπα, βλέπω που συγκρίνονται άλλες μπάντες μαζί του γι’ αυτό και θα το πω, αλλά οι Φολ οφ Εφράπα - που λέει κι ο ψηλός - για μένα δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο, δεν κάνουν τίποτα το καινούριο, και στην τελική δεν είναι μπάντα που θα πω ελεύθερα πως είναι καλή. Όλα αυτά βέβαια με βάση το Owsla, το μόνο που έχω ακούσει, έτσι?

ντροπη … να ακουσεις κ το elil να ουμε και το σπλιτ με νταουν του αγκονι … κ το ινλε στο τελος, γιατι δεν μαρεσε τοσο … γενικα ακου τα ολα μωρε γκρινιαρη που δεν σαρεσουνε τοσο :stuck_out_tongue:

Kοίτα προσωπικά μ’΄αρέσουν πολύ. Και από πλευράς μουσικής οκ μπορεί να μη κάνουν και κάτι το φουλ πρωτότυπο (που και πάλι μ’ αρέσει αυτό που κάνουν), αλλά στιχουργικά τα γαμάνε όλα.

Στηρίζω κι εγώ πολύ τη σπλιτάρα με down to agony, για τους οποίους έχω ξαναμιλήσει και είναι μπαντάρα.

Επίσης το foe box set ακόμα να’ ρθει στο φίλο μου κι έχω αρχίσει να τσαντίζομαι

ε ουτως ή άλλως δε γουσταρω τέτοιες μελωδικές μπάντες είχε και αυτα τα blind guardian φωνητικα απο τη κοπέλα…πωπωπω δε μπορούσα καθόλου.

Κοιτα δεν υπαρχει καποια αντικειμενικη αληθεια που να λεει πως οι FoE ειναι μεγαλη μπαντα. Εμενα παλι με εκφραζουν τοσο, οπως και τμημα των πιστευω μου που σκοπευω να κανω συγκεκριμενο σχεδιο τατου στη γαμπα (ναι τωρα στα γεραματα). Περι ορεξεως κολοκυθοπιτα λοιπον. Εχει να κανει με τις εμπειριες που εχει περασει ο καθενας βσκ, εκει με επιασαν περισσοτερο καθως βλεπω το ολο θεμα καθαρα προσωπικα

Το Ινλε παντως ειναι το καλυτερο τους. Album of the year 2009 για μενα

Μα εγώ δεν ισχυρίστηκα πως κατέχω την αντικειμενική αλήθεια. Απλά το να γράφεις ένα σούπεργουάου ιδεολογικό κόνσεπτ και να το περιστοιχίζεις με μέτρια μουσική είναι εκ των ουκ άνευ πως δε σε κάνει μεγάλη μπάντα.

Χώρια που απότι διάβασα, είναι και κατινάρες. Από τα λόγια των From the depths που είδα σενα λινκ που είχε βάλει φορουμίτης τις προάλλες που ήταν ελλάδα.

Meanwhile, George from the band Fall of Efrafra made a public statement asking people not to book or support our band because of what Geoff did. George never contacted us or the people Geoff hurt?he was only speaking for his own opinions, as a person who had heard about the situation.
We feel it is irresponsible for George(or anyone else not directly affected by Geoff?s behavior) to tell people how to handle this situation. Solidarity with those Geoff hurt means respecting and prioritizing their wishes. By trying to determine what should happen himself?without knowing their wishes?George took power into his own hands rather than returning it to those who had been hurt.

Αυτή είναι η αλληλεγγύη των ΦοΕ στους μοσικούς συνοδοιπόρους και συναγωνιστές τους.

Τρίτον, να μη μιλήσουμε για το πόσο κοστίζουν οι δίσκοι τους, γιατί γελάει ο κόσμος.

Εμένα και να μου άρεσαν πάντως, τέτοιο τατουάζ ούτε στον τοίχο μου δε θα έκανα. Και ναι, κολοκυθόπιτα.

Ντάξει. Σιγά την πορτοκαλιά τους εφράφα να πούμε. Να.

Lol, ό,τι ήμουν έτοιμος να γράψω. :stuck_out_tongue: Γενικώς καλούληδες είναι άλλα τίποτα συνταρακτικό κατ’ εμέ. Και αυτά που αναφέρει και ο Red Rum τους έριξαν πολύ (στα μάτια μου).

Mα η αξία ενός συγκροτήματος δεν βασίζεται στις ατομικές κινήσεις ενός μέλους. Άλλο το συγκρότημα σαν σύνολο κι άλλο τί έκανε ο κάθε George. Προσωπικά μου αρέσουν οι δύο πρώτοι τους δίσκοι αλλά αυτό δεν έχει καμία σχέση με το θέμα.

Γεια σου ρε γειασουσκατά :slight_smile:

ρε συ νταξ δεν ξερω καν την ιστορια που λες … αλλα σε ιδεολογικο θεμα ειναι πουτσαλεοι τυποι … οχι μονο το ποσο κοστιζει το μποξ που ειναι για κλωτσες, αλλα γενικα οτι εκμεταλευονται τι διαλυση τους περισσοτερο απο τους αρον μεντεν και αλλα τετοια (e bay κτλ)
απο κει και περα η μουσικη γαμαει, αν και διαφωνω οτι το inle ειναι το καλυτερο τους που λεει ανγκμαρ.
τωρα το αρτγουορκ δεν εχει απαραιτητα να κανει με την μπαντα (περαν του ηρωικου κονσεπτ) εκτος κ αν ειμαστε τοσο μεταλλαδες ξερω γω που βαραμε ace of spades επειδη ειναι μοτορχεντ κ οχι επειδη ειναι τατουαζαρα καλτια που παει δωρο με ουσικυ κ σαπια δοντια. οποτε εγω το παραβαραω ανετα :stuck_out_tongue: απλα δεν θα βαζω το θενκ λιστ του δισκου

Μουσικα/Στιχουργικά μ’ αρέσουν πάρα μα πάρα πολύ. Σπακανοπιτα

Οκ μπορεί να το γάμησαν με τα “προιόντα” τους (ειδικά box set που χει κάνει κι ένα 6μηνο να’ ρθει, καθώς επίσης ότι για να βρεις το elil πλεον σε βινύλιο πρέπει να φτύσεις αίμα), μπορεί το περιστατικό το κατινιστικό να με ξενέρωσε λίγο, αλλά δεν μπορώ να ξεχάσω το πόσο με συγκλόνισε η μπάντα αυτή όταν την πρωτάκουσα. Και ακόμα δηλαδή όταν τους ακούω, το ζω πραγματικά.

Μέτα απο παρότρυνση του φίλτατου (:P) worst_enemy μεταφέρω το ποστ που αρχίκα έκανα στο “φήμες live”… Λεπόν, Hammers τον Οκτώβρη σύμφωνα με το myspace τους…

Όπως είπα και γαμώ τα λαιβ θα’ ναι… Πόσο γαμάει που’ ρχονται τέτοιες μπάντες ρεεε

Σε αθηνα, σαλονικη, καβαλα, λαρσα. Πάτρα? :frowning:

http://www.myspace.com/hammers625