Cult Ταινίες των 80'ς

πόσες φορες πιασατε τον εαυτο σας να αναρωτιεται “γιατι καθομαι και βλεπω αυτη την ταινία;” / “ειμαι κατεστραμμενος…” κτλ, κτλ…

αναφερομαι στις cult movies που θριαμβευσαν (κυριως) στα 80’ς.

αρχιζω:


για τη συγκεκριμενη ταινια, απλα δεν υπαρχουν λογια. πρωτος πρωταγωνιστικος ρολος για τον Αρνι σε μια υπερπαραγωγη (και καλα) οπου ο Ηρακλης βαρεθηκε να καθεται στον Ολυμπο, τσακωνεται με τον Δια και στο τελος καταληγει αναμεσα στους κοινους θνητους της Νεας Υορκης. επικες χαρακτηριζονται οι σκηνες μαχης (ειδικα αυτη με την αρκουδα) αλλα και ο Διας ως προσωπικοτητα (καθε φορα που τον εδειχνε ακουγοταν απο πισω συρτακι).

τρελο καψιμο. την ταινια την ειχε δειξει αρκετες φορες και το blue sky. ποιοτης! #-o

Κόναν …χωρίς αμφιολία…τώρα γιa ποια απο τις 2 version έχω τια διλημματα μου…

Maximum Overdrive (και με τρελό Soundtrack από Ac/Dc…),Cobra,Σκληρός σαν Μεταλλο (ΕΠΟΣ),Lost boys,Stand by me, και πολλές άλλες…

ψιτ λιγότερα με τον πατριώτη μου έτσι???

μίλα ρε cozy…

πω πω ψήθηκα για αυτή που πόσταρε ο ανγκμαρ.

Aπό Ελληνικές θα χαθεί η μπάλα:

-The κόπανοι

-Οι επικινδυνοι

-Φυλακές ανηλίκων

-Ο Δράκουλας των Εξαρχείων

-Θυρα 7

-Οι χουλιγκανς

-Τα τσακάλια…

To be continued

νταξ,για αυτό το χούλιγκανς μού έχουν πει επικές ατάκες

“σκίστε τις κουρέλες!”
“σταματήστε μωρέ!δε βλέπετε τι γίνεται?πάμε να φύγουμε”

οι ελληνικες ειναι ρισπεκτ!!!

φυλακες ανηλικων λατρεια

οχι μη! :lol: ειναι πολυ καμμενη. αν πιστευεις οτι θα το αντεξεις, δοκιμασε το.

νταξ προσκυνω. :bow: δε κοπανοι εννοειται και το νο2 (το οποιο ειναι μαλλον καλυτερο του 1)

ΚΟΜΠΡΑ ΜΛΚ! νταξ ανεφερες επικη υπερταινιαρα!

[CENTER][/CENTER]

δε γινεται πιο επικη η σκηνη στο μινι-μαρκετ με τον τρελαρα που κρατα την ομηρο. ειδικα εκει που φωναζει ο τρελος στο τελος της σκηνης, η ατακα του σταλονε “Crime is the disease. Meet the Cure.” σβηνει χαλαρα πολλους δηθεν αντι-ηρωες.

και ας μη ξεχνιομαστε. του χρονου θα εχουμε το πολυαναμενομενο “επος”.:stuck_out_tongue:

ψηνομαι να το δω σινεμα. :oops:

[CENTER][/CENTER]

Eπικη ταινιαρα…:smiley:

Σταθης Ψαλτης!Μιλαμε ο τυπος πρωταγωνιστησε σε ταινιες σταθμους! :lol:
Ρακος Νο14 και παρα πολλες αλλες.Αυτη την ατακα “Κουλα μ’ακους?” και
ποιος δεν την εχει πει.

Η πιο ακυρη, καμμενη ταινια… με τους καλυτερους ηθοποιους γα το ειδος :stuck_out_tongue:

Ο mein Gott! Goonies!!Επος! Sloth Power :lol:

ελα ρε μλκ. σπιλμπεργκ στα καλα του! τι μου θυμισες. εργαρα οντως.

καλα εισαι. εχει βγαλει εργαρες οπως τα: Κλεφτρονι και Τζεντελμαν, Ο Καβαλαρης Των FM Stereo, Ρακος Νο 14, Καμικαζι Αγαπη μου, Και Ο Πρωτος Ματακιας και αλλα λοιπα… επη… :lol:

“Κουλα μ ακους; Πολυ κ*λοπαιδο ο Κυριακος!” :lol:

Αυτό το thread έχει γίνει το αγαπημένο μου!!!..Τι μου θυμίσατε! :cry: Goonies! (one of my very favourites!) και όλα τα (τε)λειωμένα 80’s έργα!

Και ας μην ξεχνάμε το θρυλικό Back to the Future και από τα δικά μας το Κλασσική Περίπτωση Βλάβης! :lol:

Αυτές ήταν εποχές!..Αξέχαστες!!!..:wink:

πω πω πω μιλάμε για πολλά όσκαρ. Αυτά είναι!

Πορκυς, Καρατε κιντ, Τρελλές Σφαίρες, Τα σαγόνια του καρχαρία, Fame, Footloose, Top gun, Dirty dancing
Τι να λέμε τώρα…

Tην επόμενη φορά δεν το χάνω not even with bullets…:smiley: