Cult ονόματα αθλητών

Όλοι ξέρουμε κάποιους αθλητές που έμειναν στην ιστορία παρόλο που δεν είχαν τόσες μεγάλες ικανότητες. Αρκούσε το όνομα τους για να μείνουν στην ιστορία. Εδώ θα ποστάρουμε τέτοιους αθλητές που λόγω του επίθετου τους, έγιναν cult…

ξεκινώ εγώ με το υπέρτατο επίθετο του 20ου αιώνα. Έπαιζε αμυντικός στον ΠΑΟΚ.

Κωλομπούρδας…

Χρήστος Ψεύτης Διαγόρας Ρόδου,κάπου στα τελη των 80s…

Ποδοσφαιρο:

Ο μεγας σεντερ μπακ Τασος Παστος του Λεβαδειακου…

Μπασκετ:

Ο Κακαρουχας του Μιλωνα…
Ο Αχιλλεας Μαματζιολας του ΠΑΟΚ…
Ο Δεμεναγας της Δαφνης…

Pedro Munitis αν και αυτος εκανε μια αξιολογη καριερα.

καλα το παω ?

Kαπουτσο
Γελαδαρης
Καραγκιοζοπουλος
Κωλομπουρδας

Εντιτ: Ρουφάι
Χαλιαμπάλια και…

Kaka + Z’Butsam

O Ksenodohof tou Ergoteli!

Jesus Shuttlesworth είναι το παρατσούκλι που πήρε από μια ταινία που έπαιξε…όμως ο συγκεκιμένος αθλητής είναι πολύ αξιόλογος και δυναμικός,σίγουρα όχι αποτυχημένος.Το όνομα του

RAY ALLEN

Μπακατσιάς (όνομα και πράμα ε)
η αράχνη φυσικά,ο Φασούλας

τώρα που το σκέφτομαι,μπάσκετ έμαθαν στην ελλάδα οι Φασούλας,Γιαννάκης,Καμπούρης…ω ρε8O

ένας Μουτσοτρίγκο στον Ιωνικό δεν έπαιζε?

και φυσικά ένας γνωστός μου,που άρχισε και είναι στον Πρωτέα Παλαιάς Φώκαιας,αλλά πέρασε κι από Πανιώνιο,ο Γιώργος Πούλος.

Και ο Βουνοτρυπιδης :smiley:

παπαδοπουλος…#-o .αυτο που μου εχει μεινει παντως ειναι του κωλομπουρδα.ειχε παιξει και εξωτερικο.αγγλια νομιζω.που πας με τετοιο ονομα ρεεεε

Ταληκριάδης είναι ένα επίσης ιστορικό όνομα!

Ρε ενας που επαιζε στον Ιωνικο και απο τα 10 γραμματα του επιθετου του τα 7 ηταν συμφωνα ποιος ηταν?
Ξενος ετσι?

Τιμουρ Γκετζμπαγια

Ηταν παιχτουρα βεβαια…

Εμένα πάντα μου άρεσε και ο Καντεμής του Ατρόμητου ως όνομα…

Βοϊδονικόλας ρε

το’χω,το’χω

Ραμπεσαντρατανά,καήλα,τότε είχαμε ιδρύσει ομάδα στη γειτονιά,τον ραμπεσαντραταναϊκό

πλάκα έχει και ο Πόι της Ξάνθης ή ο Κιτάνα που μου θυμίζει πάντα mortal combat…

Δειτε τον Παπαρατσι, εχει ακριβως αυτο το θεμα.

Κατα τ’αλλα ηταν εντυπωσιακο το “Σεντεμεντες”. Οσο για ομορφους συνδυασμους, πρεπει σε καποιο ματς να ειχε κανει σουτ ο Φωτακης στον Λαμπακη, ενω εκφωνητης ειχε πει “Scaloni στο Munitis” , φραση με την οποια πρεπει να κλεισει αυτο εδω το τοπικ.

Διαιτητης ειναι,αλλα λεγεται Παπαρεστα.Μεγαλη μορφη.

Και ο Κωλομπουρδας φυσικα ειναι τρελη μουρη ε.