Cult ονόματα αθλητών

χαχαχαχαχαχαχαχαα.:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
και μενα Πουλιανιτη με λενε στο επιθετο…:lol: :lol:

και αυτο το ξερω που λες για το καρφωμα…

[FONT=“Arial Narrow”][SIZE=“2”]Το ονοματεπώνυμο των περισσότερων Λιθουανών αθλητών(αν και οι μπασκετμπολίστες είναι πιο γνωστοί σε μας) βλ. Ρίμας Κουρτνάιτις κλτ…[/SIZE][/FONT]

Χλοουλάνε ένας Αγκολέζος που είχε δοκιμαστεί στον ΟΣΦΠ το 1981.

παλιότερα ήταν ένα ποδοσφαιριστής που λεγόταν μουτσοντριγκο (και με τα φιντάνια σχολιαστές όλοι φανταζόμαστε τι ακουγόταν κάθε φορά που ακούμπαγε μπάλα…)

Τον Μαλέκο τον θυμάται κανείς;;; Κύπριος, έπαιζε στον Παναθηναικό πριν καμια δεκαετία. Γνωστός και ως “Κουρτινάκιας” για το μαλλί του :smiley:

Χαχα, πως δεν τον θυμόμαστε; Τι γέλιο τότε. Από όσο θυμάμαι σε κάτι φιλικά είχε παίξει μόνο.

μπουγιουκλης λεμε που επαιζε στον Αρη της καρδιας μας!!!

επισης κωλομπουρδας-μπαουκ, ρομπα-κιεβιτς-ηρακλης

:lol:
και οι μαυροι με τα …3 ποδια γνωστοι κ ως ιππικο του χατζαρα…ινογκι φομουμποντ και κουεμαχα!!!#-o

Μαλαγκένιο!!!

Παίζει στόπερ στον Ηρακλή και μόλις τον έμαθα!!!:stuck_out_tongue:

Ο Τούτα και ο Τίνγκα που γέμιζαν τα άκρα μας πέρσι θα μείνουν ανεξίτηλα χαραγμένοι στις καρδιές μας. Vamos αρειανάρα

Yπάρχει και προπονητής με το όνομα Στέλιος Πούλος!! Προπονούσε ομάδες Β-Γ εθνικής, τώρα δεν ξέρω τι κάνει.
Έχουμε μετά Γιουράι Μπούτσεκ, Αμπντεραχιμ Ουακίλι, ΦΛΟΡΙΝ Προυνέα, Καπούτσο, έναν Σουσκάβτσεβιτς που νομίζω Καλλιθέα έπαιζε, Αμποάγκουε, Σαϊτιώτης, Καράμπελας, Κομπαγιάσι σε Ιωνικό και Παναχαϊκή, Λάφατα, και τέλος ένας τερματοφύλακας μιας ομάδας Δ Εθνικής που λέγεται Τσιμπούκας.

κουκλάκης παλιός μπασκετμπολιστας της αεκ
καράμπελας ποδοσφαιριστής του άρη
φούφουλας ποδοσφαιρισής κέρκυρας
στον γαύρο πριν καμιά δεκαετία,δοκίμαζαν δύο ταλέντα,τον κρύο και τον ρεφενέ,μαζί με τον καφέ άνετα κάνανε την πρόταση…κρύος…καφές…με ρεφενέ!!!
αξέχαστος δικός μας…ελιομάρ καρβάλιο…έπαιξε ένα φιλικό και μετά γυρισε στη βραζιλία και άνοιξε συνεργείο αυτοκινήτων!!! :lol: :lol: :lol: :lol: #-o #-o
και φυσικά the one and only…Αμαέκι Ότιτζι…ποδοσφαιριστής ιωνικού…εχεί μείνει στην ιστορία πως στην πρώτη προπόνηση του ιωνικού οι συμπαίχτες του έπιασαν…τοίχο,μόλις μπήκαν στα ντούς!!!ανακόντα ο τύπος!!! :lol: :lol:

amaeki otitzi φιλαρακο εκανε ονομα με την ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ (ΟΕ ΟΕ ΟΕ) για πολλα χρόνια και μετά μας πουλησε και πηγε στο παραρτημα

το ξέρω!!!και ήταν και πολύ καλος!!απλά έβαλα τον ιωνικό,γι αυτό το σκηνικό που έγινε στην πρώτη προπόνηση!!! :lol:

Ράντοβαν Κριβοκάπιτς:!:

Ο Μπατσινιλας που επαιζε?Θυμαστε τον Τζουγκανοβιτς του ΟΦΗ ,που οποτε εβαζε γκολ καλυπτε το προσωπο του με την φανελα του?ο Κρουπνικοβιτς που επαιζε επισης??

Νικος Summoning

δηλαδη?τι ανακοντα?8) :lol: :twisted:

Δεν ξερω αν έχει ξαναναφερθεί αλλα ο Ζμπούτσαμ εχει το πιο καλτ όνομα μακραν!!! :lol:

Εγώ ξέρω τον μπασκετμπολίστα Σάβο Τζιγκάνοβιτς, πρώην του Ολυμπιακού και της Ολύμπιας Λάρισας και νύν του Κολοσσού…

Στη Μανστεστερ έπαιζε και ο Τζεμπά Τζεμπά :lol: :lol:

Εντιτ: Προσθέτω και τον Μίκαελ Ντελούρα του Πανιωνίου…

Tρελό Bump!

Το θρεντ που έψαχνα!!! :yahoo:

Πάμε:

Γελαδάρης
Πιπίνης
Φάνης Κοφινάς
Γιώργος Πάτηνιος
Σταφυλίδης
Γιώργος Τσιφούτης
Καπαγεριδης
Κρίστο Κώλεφ
Ντανούτ Λούπου
Αρτούρο Λεκμπέλο
Τάκολα
Φουτσίνι
Νικολά Ντικουμέ
Πρέντραγκ Μπάρνιακ
Λογαράς
Νίκος Κουρκούνας
Ευγένιος Πηνειώτης
Κρίστοφερ Ρε

και μπάσκετ:

Χούμπαυλης
Σάκης Τζαλαλής
Αβδάλας
Άντονι Πελ

Kαραμπελας
Νεμπεγλερας
Γελαδαρης
Κορδονουρης
Χριστοδουλοπουλος
Πουλοπουλος

(θα επανελθω:lol:)