Daft Punk

Ξέρω ότι η εν λόγω μπάντα δεν ταιριάζει με τα γούστα του μέσου επισκέπτη του ροκιν. Και εγώ εξάλλου δεν έχω μεγάλη επαφή μαζί τους.
Αλλά από τη στιγμή που άκουσα το OST του Tron Legacy έχω πάθει πλάκα. Ουσιαστικά μόνο αυτό έχω ακούσει, αλλά μου αρέσει πάρα πολύ. Ωραία και η ταινία βέβαια και ταίριαζε απίστευτα η μουσική. Για πείτε αν έχετε ακούσει κάτι άλλο και προτείνετε κανένα άλλο δίσκο.

Εγώ πάντως προτείνω άφοβα το OST

1 Like

Δεν το έχω ακούσει. Μάλλον πρέπει να το κάνω. Αυτό που έχω ακούσει από Daft Punk και είναι δισκάρα είναι το κλασσικό Discovery. Mάλλον αυτό πρέπει να ακούσεις έπειτα

Το Discovery είναι ένα απο τα σημαντικότερα και πιο επιδραστικά ηλεκτρονικά άλμπουμ της δεκαετίας… Το είχα μάλιστα βάλει στην θέση 27 στη λίστα με τα 100 αγαπημένα μου άλμπουμ των '00ς, στο blog μου…

Οποιος δεν ακούει Daft Punk δεν αξίζει να ζει!!!

[SPOILER]Καλά υπερβάλω αλλά anyway[/SPOILER]

Discovery ΚΑΙ Homework είναι απίστευτοι δίσκοι για το είδος τους, πιστεύω. Το Human after All δεν το έχω ακούσει ολόκληρο για να εκφράσω άποψη, οπότε…

1 Like

πειτε ναι και στο οστ και κυριως σε [I]αυτο[/I]!

Χρησιμοποιώ την τέχνη του necromancy και επαναφέρω αυτό το thread!

Έχουμε και λέμε: είναι λοιπόν ένα duo (+πλέον συνοδεύεται και από μπάντα) που είχα ανακαλύψει μέσω YouTube πριν 10+ χρονάκια. Αναφέρομαι στους Pomplamoose, οι οποίοι από πέρυσι αν θυμάμαι καλά άρχισαν να κάνουν διασκευές πάνω σε κομμάτια των Daft Punk…και το αποτέλεσμα βγήκε κάτι πολύ παραπάνω από καλό.

Ακούστε και απολαύστε!

—Instant Crush—

—Harder, Better, Faster, Stronger—

—Something About Us—

Τιμή και δόξα

8 Likes

οπως τα λες!

4 Likes