Danzig (the band) poll

παλαιοτερα ημουν αναμεσα στα 2 πρωτα, αλλα τις προαλες ξεθαψα Satan’s Child και ειναι πολυ πιο τεραστιο απ’οσο νομιζα, ακομα δεν εχω καταληξει καπου.

ψηφιζω ομονυμο

Γουσταρω τρελα misfits και Samhain,oπωτε και απο Danzig θα πω μαλλον το δευτερο,για συναισθηματικους κυριως λογους…αδυναμια σε how the gods kill και τρελη εξωφυλαρα απο Γκιγκερ…το σατανικο παιδι δεν με αρεσε τοσο:oops:…ofφtopic αλλα οσο γαμηστερος ειναι ο Γλεν,αλλο τοσο αμπλαλος ειναι στα κομικ:p:lol::lol:σκατα στη Βεροτικ

Ντρεπομαι που το λεω αλλα ερεθισμα για να τους ακουσω ηταν το GTA San Andreas στο οποιο ο rock ραδιοφωνικος σταθμος επαιζε το “Mother”

Ψηφιζω το ομωνυμο παντως

Egw prin merikes vdomades 8a pshfiza me th mia Lucifuge afou to xw liwsei edw kai 3 xronia (se mp3 mono) kai akoma den ta variemai ta tragoudia tou, alla prin kati vdomades akousa to Circle Of Snakes kai arxise na m’aresei ki afto. Opote pros to paron tipota. Se kamia 10aria xronia isws na xw pshfisei…

Pff… παλούκι πολλ.

Πάμε στα 4 πρώτα.

Το Ι θα το ψηφίσουν όλοι, οπότε πάμε κόντρα στο ρεύμα.

Το ΙΙ το θεωρώ το κατώτερο εκ των τεσσάρων οπότε έξω.

Παίζουμε ανάμεσα σε ΙΙΙ και ΙV.

Το ΙΙΙ είναι το πιο ολοκληρωμένο, αλλά το IV έχει I don’t mind the pain & Brand New God…

χμμμμ…

μμμμ…

χμμμμ…

παίζω αμπεμπαμπλόμ και δίνω ψήφο στο IV λοιπόν.

και γω στο 4 την δινω και χωρις αμπεμπαμπλομ! :p:wink:

Πωπω…
Οτι είπε ο Μπλήντιν πάνω αλλά στο 4p το Brave New God δεν έχει ελπίδες απέναντι στο Son of Morning Star ή το Little Whip.8)
Και ενώ αρχικά το 4p μου φάνηκε υποδιαίστερο από τα προηγούμενα 3, μάλλον θα το ρίξω και γω ψήφο σε αυτό.

Ωστόσο δεν έχω ακούσει τα επόμενα, οπότε δεν θα ψηφίσω ακόμη έστω και αν κατα 95% η αλήθεια βρίσκεται στα 4 πρώτα.

Επίσης γουστάρω απίστευτα που προχθές εκανα το 4/4 από τα πρώτα.

Lucifuge

anything you want
anything the world has to offer
i can give you

πως σκοτώνουν οι θεοί ? :wink:

Είναι τρομερά δύσκολο να αποφασίσω ανάμεσα στο ΙΙΙ ή το 4p.
Οπότε θα τα ξεχωρίσω με δευτερεύοντα κριτήρια.:stuck_out_tongue:

1. Η φωτογραφία της μπάντας στο 4 είναι καταπληκτική.
1-0

2. 4 αγαπημένα από τον κάθε δίσκο: Anything, How the Gods Kill, Dirty Black Summer, Bodies vs Little Whip, Son of Morning Star, I Don’t Mind the Pain, Stalker Song.
Εχουμε ισοπαλία.

3. Στο 4 φαίνονται πιο απελευθερωμένοι, βλ. Cantspeak & Sadistical, χωρίς να ναι απαραίτητο κριτήριο.
Ακυρωθέν γκολ.

4. To Stalker Song είναι ένα tribute στο Solitude των Sabs, ενώ και το Anything είναι στο N.I.B. όπως το αντιλαμβάνομαι εγώ.
Και δω ισοπαλία.

5. Το 4 έχει το Invocation, στο τέλος.
2-0

Οπότε [SIZE=“4”]4p[/SIZE].

It’s just a dirty black summer. Kαι μόνο αυτό να είχε, πάλι το How the gods kill θα ψήφιζα, όχι ότι πάνε πίσω τα υπόλοιπα. Επίσης θυμάμαι κράξιμο να φαν κι οι κότες για το blackacidevil όταν είχε βγει…

Αυτό το γ#^^$νο το καινούριο του πότε θα βγει επιτέλους?

Got a flame
In my hand
If you don’t want a fire
Step out of my light
Walk on by
Just look away
'Cause if you’re on my path
You’re better off dead

προσκυνω

και αντε γεια

μετα απο 2.5 χρονια κωλοτουμπα για να πω πως το how the gods kill ειναι το καλυτερο danzig και οχι το lucifuge

ευκολα το how the gods kill 8)

Η ψήφος πάει Lucifuge, αρκετά εύκολα. 8)

Γκρρρ δεν υπάρχει για μένα πιο δύσκολο δημοψήφισμα απ’αυτό.Είμαι ανάμεσα σε Lucifuge και 4p.Γι’αυτό θα ψηφίσω τον κύκλο των φιδιών:p.