Darkest Hour 22 Μαΐου

στο An Club

Δυστυχώς απ’οτι φαίνεται δεν είναι μέρος του thrash ‘n’ burn αλλά θα έρθουν μόνοι τους. Και πάλι δεν είναι κακό γιατί με συνδυασμό με φτηνό εισιτήριο θα κάνει το live φοβερό.

Και αυτοι …Ε ποσα λεφτα να εχει κανενας για να χαλασει σε συναυλιες φετος…

Λοιπον αυτο ειναι live μονο για αντρες.

Οσοι τιμιοι τους γνωριζαν και πηγαν στο πρωτο θα ειναι ξανα εκει. Μολις ειδοποιησα εναν απ αυτους κι οι αναρθρες κραυγες χαρας κοντεψαν να σπασουν το ακουστικο.

Τους ειδα κι εγω στη πρωτη,μια δευτερη αν μπορω δε με χαλαει αν κι εχουν γινει πιο μεγαλοι απο τοτε.

Στην Ευρωπαικη περιοδεια παιζουν μαζι με τους Bleeding Through!!

ΦΕΡΤΕ ΤΟΥΣ ΡΕ ΓΜΤ!!!

το εισητηριο κανει 20 ευρω.

μαλλον κατεβαινω γι’αυτο :D:D

τωρα το πηρα χαμπαρι,γκρεμιζουμε το an!!!:D:D:D

για αυριο κανεις?ηρθε η ωρα!!!εγω ετοιμος για ξυλο κ για μπανιοο!!!

Κι εγώ θα τιμήσω… Σαπορτ ποιοι?? Ξέρει κανείς?

Μαλλον δε θα παω τελικα.:frowning:

Anyway,οσοι πατε καλα να περασετε(που ειμαι σιγουρος γι’αυτο).

Darkest Hour, Tardive Dyskinesia, Endsight

Ξέρει κανένας αν η τιμή διαφέρει στο ταμείο απότι στην προπώληση?

Κατα 99% ιδια θα ναι.

Υπο νορμαλ συνθηκες θα πηγαινα, αλλα δε το βλεπω. Καλα να περασετε οσοι πατε. :wink:

οποιος δεν ηρθε εχασεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

Πείτε πως περάσατε

Υπήρξε μια τεράστια καθυστέρηση με την πτήση της μπάντας από τη Μόσχα με αποτέλεσμα οι πόρτες να ανοίξουν στις 10:30 και εν τέλει καταλήξαμε να δούμε τους DH στη 1:15. Κούραση λοιπόν, που χειροτέρευσε και λόγω του πρώτου support Tardive Dyskinesia, που προσωπικά μου φάνηκε σαν μια κάκιστη αντιγραφή Meshuggah.

Το δεύτερο support, οι Ensight, καλοπαιγμένο hardcore/metalcore που γενικά ήταν ευχάριστο και πολλά άτομα τα ενθουσίασε απίστευτα με αποτέλεσμα να βλέπουμε ήδη τεράστια mosh pits και crowdsurfing.

Λίγο μετά το τέλος της εμφάνισης των Ensight, οι Darkest Hour καταφτάνουν στο An περνώντας δίπλα μας ένας-ένας (έμεινα μαλάκας βλέποντας τον John Henry να περνάει ακριβώς δίπλα μου) και το τι επακολούθησε δεν περιγράφεται παρά μόνο αν το βλέπατε. Απίστευτo ξύλο, παιδιά να ανεβαίνουν στην σκηνή για να τραγουδήσουν μαζί με τον Henry, να τον αγκαλιάζουν(ενώ τραγουδούσε φυσικά) και ύστερα να κάνουν το άλμα για crowdsurfing ή να κρεμιούνται από τους προβολείς στο ταβάνι, κάτι που αργοτερα έκανε και ο ίδιος ο τραγουδιστής! Σχεδόν όλα τα hit-άκια που περίμενες να ακούσεις και απίστευτο κλείσιμο με Tranquil από το Undoing Ruin, στο οποίο ο Henry παίρνει ένα τύμπανο από τα drums, το στήνει στο κέντρο της σκηνής και αρχίζει να παίζει, ανεβάζοντας λίγο μετά δυο παιδιά από το κοινό να παίξουν όσο αυτός θα τραγουδούσε.

Πολύ καλή εμφάνιση γενικά, που θα μπορούσε να έχει και καλύτερο ήχο και κυριότερα περισσότερα κομμάτια. 13 παίξαν, σε διάρκεια περίπου 1 ώρας και 20 λεπτών. Ορίστε και το setlist με λίγες αμφιβολίες και με ένα τραγούδι να λείπει (δεν μπόρεσα να το αναγνωρίσω):

Doomsayer (The Beginning of the End)
The Sadist Nation
Sound the Surrender
Devolution of the Flesh (New Song)
Demon(s)
An Epitaph (?)
District Divided
No God (New Song)
Convalescence
Deliver Us
With a Thousand Words to Say but One

Encore

?
Tranquil

οπως τα λεει ο φιλος απο πανω…απιστευτο live

απιστευτη η μπαντα,ανεβηκαν πανω κ μεσα σε δευτρερολεπτα κολαση!!!χαμοςςςςςςςςςςςςςςςςςςς!!!απιστευτο σοου!!!

Όπως τα είπαν οι αποπάνω.

Το πρώτο Support(Tardive Dyskinesia) δεν με απασχόλησε ιδιαίτερα μιας και δεν πρόσεχα και πολύ. Το δεύτερο(Endsight) μουσικά αδιάφορο και με απασχόλησε περισσότερο όχι για μουσικούς αλλά για τη μαλακία του τραγουδιστή τους. Τόσο ηλίθιες ατάκες ούτε ο Akerfeldt και ήταν και προσβλητικός συν τοις άλλοις προσπαθώντας να κάνει χιούμορ δείχνοντας ότι υπάρχει και χειρότερο πράγμα από το αποτυχημένο αγγλικό χιούμος, το αποτυχημένο ελληνικό χιούμορ.

Όσον αφορά τους Darkest Hour, τι να πω. Αργήσαν να φτάσουν λόγω καθυστέρησης του αεροπλάνου τους και ξεκινήσαν πολύ αργότερα απότι ήταν προγραμματισμένο. Τους έβλεπα καθώς μπαίναν και φαινόταν εντελώς κομμάτια. Ήμουν έτοιμος για πανωλεθρία. Το Soundcheck έγινε στα πολύ γρήγορα γιατί προφανώς δεν έλεγε να ξεκινήσει η συναυλία στις 5. Ανεβαίνουν στη σκηνή και ωωω τι θαύμα από εκεί που φαίνοταν να είναι σε φάση “τώρα κοιμάμαι, τώρα λιποθυμάω” τσακ λες και ήπιαν ένα βαρέλι Red Bull o καθένας ζωντανεύουν και οργώνουν σα λυσασμένα σκυλιά. Κάποια μικροπροβλήματα στον ήχο όπως ο μπουκωμένος ήχος στο μπάσο δεν τους πτόησαν με τίποτα. Για όση ώρα έπαιξαν επικράτησε το ξυυυυυυλλλλοοοο. Μεγάλη μπάντα, από εδώ και πέρα με βάζω στους οπαδούς τους κανονικά. Εξαιρετικό Live.