Darkology - Altered Reflections

Πάρα πολύ καλός ο δίσκος. Φοβερά ριφφς και ωραία φωνητικά, το power όπως μας αρέσει. Θα πέσει λιώσιμο.

Για κάποιο λόγο τώρα θέλω ν’ ακούσω το (αδικοθαμμένο) γκλόριους μπέρντεν.

PS: Πετύχαμε και τον karvou πέρα δώθε στα ίντερνετς =/

Εκπληκτικό άλμπουμ. Ο Μichael Harris είναι εγγύηση ενώ ο Sundown είναι σε ασύλληπτη φόρμα όπως πάντα. Τρομερή και η συσκευασία του cd (τα ίδια ισχύουν και για το arch rival)

Ωραιο…Πρωτη ακροαση νερακι.Trance of the Gorgons μπομπατη προγκια…

Αισθητικη Symphony X σε αρκετα σημεια(πχ ρεφρεν Eyes of Argus).Καλοβαλμενα και τα περασματα με τις clean κιθαρες,τραγουδιστης γαματος που μου θυμιζει αρκετες φωνες μαζι(Αllen στα “σκοτεινα” φωνητικα,ενω στις πολυ ψηλες Cage)αλλα μαλλον θα τον καταλαβαινα αν ακουγα κομματι που τραγουδαει χωρις να ξερω οτι ειναι αυτος.Δε μου μειναν πολλα πραγματα αλλα μαλλον λογω δομης συνθεσεων κι επειδη το ακουσα-προσεχτικα μεν-μολις μια φορα.

Πολυ καλο,θα πεσει λιωσιμο…

[QUOTE=Rockaholics;702807]Χωρίς να σημαίνει κάτι, αλλά και χωρίς να έχουμε κάνει διαφημιστική καταχωρηση, “ακόμα”, οι μέχρι τώρα βαθμολογίες απο μερικά περιοδικά, εσωτερικού και εξωτερικού, κυμαίνονται απο 8,5 σε 9,5. Αν βαλουμε διαφημήσεις, δηλαδή, θα το κάνουν “11” ? (λιγο Spinal Tap) !

Δηλαδή το Arch Rival που διαφημίστηκε και πηρε 7 είναι κανονικά για 4 ? Αυτό μας λες???8O

ποιός έβαλε 7 στο Arch Rival?

Το hammer, ‘γεμάτο’ 7άρι με πολύ καλά λόγια!

μάλιστα