Darkthrone

E βασικα απανταγα στον Scourge που ειπε οτι εχει ακουσει μέχρι και το Transylvanian Hunger.
Σωστος για το Ravishing Grimness!

Ελπιζω να μην υπαρχει παρομοιο thread.

δεν υπαρχει, καντο πολλ.

Ναι ξερω, λοιπουν τα ‘‘Ravishing Grimness’’, ‘‘Plaguewielder’’ και ‘‘The Cult Is Alive’’. Αλλα τι να κανουμε εχει οριο 10 πολλ.

πρωτο το Soulside Journey, εχουμε εξηγησει τους λογους.
μετα θα εβαζα Panzerfaust και στη συνεχεια ακολουθουν τ’ αλλα τρια.

Όλα γαμάνε, αλλά Ablaze.

A Blaze In A Northern Sky για μένα.

Ablaze και για μενα, ενω μ αρεσουν πολυ και τα punk-ικα τελευταια!

F.O.A.D.:):!:

Το πιο σημαντικο τους ειναι το A Blaze…
αλλα Under A Funeral Moon ρε.

Δεν θα πρωτοτυπίσω μιας και το A Blaze είναι από τους καλύτερους μπλακ δίσκους για μένα. Καλά, το Cult Is Alive που είναι; Μιλάμε για τεράστια δισκάρα, Too Old και Graveyard Slut είναι κομμάτια για πολύ κοπάνημα!

Εχω αναφερει και πιο πανω οτι δεν εχω βαλει 3 δισκους (’‘Ravishing Grimness’’, ‘‘Plaguewielder’’ και ‘‘The Cult Is Alive’’),λογω του οτι επιτρεπεται μονο 10 πολλ,και οχι γιατι αυτοι οι δισκοι ειναι κακοι. Οτι εχουν βγαλει οι Darkthrone ειναι το λιγοτερο θεικο! :smiley:

Ναι, το καταλαβα. Απλά δεν μπορούσα να μην το αναφέρω, τον γουστάρω τρελά τον δίσκο!:stuck_out_tongue:

Βασικά το Plaguewielder το πήρα πρόσφατα και στην πρώτη ακρόαση βαρέθηκα τη ζωή μου.4ο με 5ο τραγούδι είχε βγει. Θα το ξανακούσω σε λίγο καιρό, αλλά δε μου έκανε τόση εντύπωση, όπως όταν άκουσα πρώτη (και 15η) φορά το “A Blaze…”. Τα 2 τελευταία που χω ακούσει είναι κι αυτά θεικά με τον τρόπο τους (με έμφαση στο “DarkTrhones And Black Flags”).
Γνώμες για πλαγκγουίλντερ κανείς ?

A Blaze in the Northern Sky χωρις αμφιβολια, είναι ο λόγος που ξεκίνησα να τους ακουω και ο λόγος που συνεχίζω να τους παρακολουθω βασικα. Πάντως και στα πιο πανκ τους δεν με χαλασαν και τόσο (όσα άκουσα βέβαια) αλλα το blaze απλα δεν παιζεται.

Transylvanian Hunger, γιατί είδα ότι το αφήσετε μόνο του και πολύ λυπήθηκα :slight_smile:
Εντάξει, το Ablaze είναι απολύτως εκτός συναγωνισμού. Αυτόν τον ήχο τους νομίζω εκλέπτυσαν μέχρι την μινιμαλιστική τελειότητα του “Transylvanian…”. Μετά κάπως άλλαξε η ιστορία, μετά βγήκε το Ravishing Grimness (το οποίο και σκόπευα να ψηφίσω).

Από το Plaguewielder και μετά τους ψιλοέχασα… Με το που μπήκαν σε στούντιο, άρχισαν σιγά - σιγά να χάνουν κάτι από την ψυχή τους στ’ αυτιά μου. Πιθανώς να βρήκαν μία ψυχή παίζοντας τώρα punk, αλλά όχι τη δική τους κατ’ εμέ…

(Εντάξει, χτυπήστε όσο θέτε, είμαστε σκληροί με όσους αγαπάμε!)
Αλλά το Ablaze είναι ένας από τους 3 σημαντικότερους δίσκους του bm. ευαγγέλιο. :respect:

Soulside Journey από εμένα, ποτέ δεν κατάλαβα γιατί θεωρείτο χειρότερο από τα άλλα 4 πρώτα.

Kαι το Ravishing κακώς έμεινε έξω, για μένα ήταν μεγάλη επιστροφή για τους DT εν έτει 1999.

και αυτο. αλλα και γιατι δεν εχει ακομα ψηφο το πανζερφαουστ;

Ποιο θεωρείτε χειρότερο? lol!

να μπει και τέτοιο πολ…:naughty: