Darkthrone

You may leave your comments about nordic emperors here.

They are fucking awesome!!!

Eιναι απλα θεοι… Ο,τι και να πουμε λιγο ειναι.
Το πιο σταθερο και συναμα καλο συγκρτημα του μπλακ μεταλ.
Αναμενουμε τον καινουριο δισκο!

A Blaze In The Northern Sky is one of the ( or maybe THE? ) best black metal albums ever.
UNHOLY BLACK METAL

Paragon belial. Nekro as fuck.

To Blaze in A Northern Sky ειναι οντως δισκος σταθμος και απο τους πρωτους Black δισκους που ακουσα!!

To Cult Is Alive σας αρεσε?Μου φανηκε πολυ μετριο!!

Απλά RESPECT:respect: :respect: :respect:

Το Under a Funeral Moon ήταν το δεύτερο black metal άλμπουμ που άκουσα,και έχει μείνει από τότε στη καρδιά μου,για πάντα ελπίζω.

Αντιγράφω αυτούσια την ΥΠΕΡ-ατάκα του Fenriz στο Metal Hammer Ιανουαρίου:

Ερ: Τι προσέφερε το 2008 στη μπάντα?

Απ: Ως συνήθως, θα έφερνε τεράστια χρηματικά ποσά αν δεχόμασταν να παίζαμε Live. Και να καθόμαστε να βλέπουμε και ν’ ακούμε όλους τους ιδρωμένους corpsepainted trend-άκηδες να φωνάζουν “παίξτε το Transilvania Hungeeeeer!!!”. Αξιολύπητο…

:bow: :bow: :bow:
:bow: :respect: :bow:
:bow: :bow: :bow:

O μόνος από “τις 15 μέταλ μορφές” που δεν έδωσε νερόβραστες απαντήσεις στο αφιέρωμα αυτό.

Έχω ακούσει και καραγουστάρω μέχρι και το Transylvanian Hunger.
Φυσικά όλα μέχρι εκεί είναι δισκάρες, με ιδιαίτερη αδυναμία στα Blaze - Transylvanian.
Τι να ακούσω από κει και πέρα, αξίζουν τα άλλα?

Και τα τελευταία 3 έχω ρίξει μια δυο ακροάσεις, δεν μαρέσουν έτσι όπως είναι.
Η black περίοδος έχει περάσει εντελώς πια.

Τσεκαρε και το Hate Them…εμενα μ’αρεσε παντως8)

Soulside Journey απο εμενα, το εχω ξαναπει καπου.
λεμε οχι στους δυο τελευταιους παλιπαιδισμους (ο τελευταιος λιγο καλυτερος απ’τον προηγουμενο). αλλα ποτε δεν κραταμε κακια στον φενριζ, οπως ολοι οι “μεγαλοι” κανουν τη καυλα τους και δεν τους λεει κανεις τιποτα.

Δεν συμφωνω διοτι καποιοι απο μας την πληρωνουν αυτη την καυλα…και ζηταμε να ειναι τουλαχιστον κατι αξιολογο:-k

Σε υποχρεώνει κανένας να τα αγοράσεις?

Oχι αλλα το θεμα αυτο της cultιλς στο metal εχει καταντησει γελοιο και εκμεταλλευσιμο…κι επισης αν δεν αγοραζω εγω,δεν αγοραζει ο αλλος κι ο παραλλος δεν θα εχουν και εταιρια να τα κυκλοφορουν…γτ καποιοι και κλανια να ηχογραφουσε ο Fenriz cultιλα θα το εβρισκαν.

ισχυει.
το foad ηδη κανει 7,90ε και το λαστ σε 2 μηνες θα κανει το ιδιο. μιας και ετοιμαζει παλι καινουργιο μεσα στο 2009.
οποτε και συλλεκτης της κλανιας του φενριζ να εισαι , με λιγη υπομονη φθηνα σου παει.

χαχαχα εγραψες! :lol:

Panzerfaust οπωσδηποτε και μετα Hate Them & Sardonic Wrath.
Ουτε εμενα μ’αρεσουν τα καινουρια αλμπουμ εκτος καποιων σκορπιων τραγουδιων.

Ρε σεις στον τελευταίο δίσκο ποιος απ’ τους δύο τραγουδάει τα (γαμάτα) “Hiking Metal Punks” & “Hanging Out in Haiger”???
Νομίζω είναι ο Fenriz , αλλά κάπου στο metallum σε ένα ρηβιού εγραφε ότι ο Nocturno τα τραγουδάει…

Το Plagueweilder επισης δισκαρα, απο τα τελευταια γαματα τους αλμπουμ στο μονολιθικο στυλ των πρωτων δισκων.

Γενικως και εμενα τα τελευταια τους δεν με ενθουσιαζουν, αλλα ο Fenriz στις συνεντευξεις του ειναι τοσο Θεος που δεν του κραταμε κακια :smiley:

Panzerfaust indeed!! για μενα μαζι με τα a blaze… & under a funeral… ειναι απλά διαμάντια!! Αυτο που δε καταλαβαίνω ειναι η τοσο μεγάλη εκτιμηση που τρεφεται για το ‘Transilvanian Hunger’ Δε λεω, το ομότιτλο track ειναι ισως το καλίτερο Darkthrone κομματι ever… αλλα σα συνολο δισκου το 8εωρω κατωτερο απ τα 3 που ανεφερα… χωρισ να λεω οτι ειναι κακο ετσι?
Επισης απορώ πώς δεν εχει ειπωθει τίποτα για το Ravishing Grimness το οποιο θεω΄ρω πολυ δυνατο μεταγενεστερο album