Darkthrone

Δεν θέλω να ακυρώσω τίποτα.
Οι ντάρκθρον είναι διαχρονικά πιο ορίτζιναλ από σχεδόν οποιονδήποτε.

Εσύ απλώς λες ότι τώρα που έχουν εμφανή στοιχεία φροστ (που οκ, υποθέτω μιλάς γι αυτό το ΕΝΑ κομμάτι, άντε και για 2-3 από το “Circle”) είναι λιγότερο ορίτζιναλ από τότε που είχαν εμφανή στοιχεία μπάθορi.

Makes no sense.

http://www.youtube.com/watch?v=XvbWDP0pq3Q

Ω, ρε, πότε έσκασε αυτό ρε παιδιά?? :!:

Στην αρχη κοντεψαν μου πεσουν τα αυτια αλλα μετα εγινε κλασσικο Darkthrone των τελευταιων αλμπουμ.

Tραγουδαρα

Τρελή σπιντιά !!!

Ας makes no sense για σένα δεν πειράζει. Εγώ είπα απλά ότι ΟΛΗ η νορβηγική σκηνή του τότε είχε έντονα στοιχεία Bathory αλλά στ’αυτιά μου ακουγόταν πιό original απ’αυτό το κομμάτι που άκουσα τώρα και που έμοιαζε ίδιο Frost από ένα σημείο και μετά. Εσύ μ’αυτό που λες λοιπόν τους θεωρείς όλους αντιγραφείς Bathory και ανάξιους λόγου. Άρα τους ακυρώνεις αυτόματα. Γιατί πες μου μια Νορβηγική μπάντα που στα early 90’s να έχει ήχο που να μην προσομοιάζει τα πρώτα Bathory. Μόνο του πάει. :wink:

Kαλα,αυτη ριφφαρα στο 3:54 διακορευει το συμπαν ολο:!:

Εγώ απλά προσπαθώ να κατάλαβω γιατί εδώ και τόση ώρα ενω παραδέχεσαι ότι οι ντάρκθρον του '92 είχαν εμφανή στοιχεία από μπάθορι είναι πιο ορίτζιναλ από τους ντάρκθρον του '13 που έχουν εμφανή στοιχεία από φροστ. Απάντηση δεν έχει καταφέρει να δώσεις ακόμα…

Από πού προκύπτει ότι θεωρώ ανάξια λόγου τη νορβηγική σκηνή από τη στιγμή που δεν υποστήριξα πουθενά ότι πρέπει σώνει και καλά κάποιος να νεωτερίζει με το στανιό για να είναι “ορίτζιναλ”?

Την αντίφαση στην οποία πέφτεις υπέδειξα και μόνο.

Και αυτή πριν απο εκείνο το σημείο. :!:

Καλά. Απάντησα εγώ και εξήγησα τί εννοώ και δεν είναι αυτό που μου προσάπτεις. Δε θα το λέω 100 φορές, ό,τι κατάλαβες κατάλαβες. Κι ας νομίζεις ότι πέφτω σε αντιφάσεις. Κι εγώ νομίζω πως απλά λες βλακείες και τρολάρεις ως συνήθως.

Οπότε πάμε παρακάτω.

Τίποτα δεν εξήγησες.
Απλώς ήθελες να γράψεις πως “δεν είναι σαν τα παλιά”, ποστ που έχεις κάνει για άλλο ένα εκατομμύριο μπάντες.

Still no sense at all.

Σκιζει το Leave No Cross Unturned!

Δε μας χέζεις ρε Νταλάρα… :stuck_out_tongue:

Τι το παλευετε ρε παληκαρια, αφου δεν προκειται να συμφωνησετε. Καθεις με την γνωμη του, οπως εχω κι εγω την δικια μου και παει λεγοντας. :stuck_out_tongue:

Μα μου λέει ότι σε σχέση με το '92 δεν είναι ορίτζιναλ, επειδή έβγαλαν μισό κομμάτι σελτικφροστ τη στιγμή που το '92 είχαν ολόκληρο κομμάτι ΚΑΡΦΙ σελτικφροστ (και τα άλλα μπάθορι) :!:

Να ξερετε πως ειναι ενα δειγμα του κομαμτιου παντως διοτι προκειται για κομματι ανω των 13 λεπτων. Βεβαια δεν σημαινει οτι θα αλλαξει ο ηχος αλλα οπως και να’χει δεν ειναι ολοκληρο.

η ιδανικη μπαντα για να παιζει στα κενα μεταξυ των συνεντευξεων σε metal tv show, οπως ο καραφλας στον κωστοπουλο!

οι μεταλλάδες φίλοι μου έβαλαν το καινούριο τους κομμάτι και πορώθηκα. Τί λιβ νο κρος αντερνντ οι θεοι??? Καλυτερο ονομα τραγουδιου 2013 με διαφορα

Γενικα δεν ειμαι φαν του black metal, αλλα οι Darkthrone ειναι ισως η καλυτερη μπαντα σε αυτο το στυλ για τα γουστα μου. Και γουσταρω καργα τα κλασικο-heavy metal σημεια στα κομματια τους. Το Leave No Cross Unturned ειναι κομματαρα, φοβερη μουσικη.