David Gilmour - Live In Gdansk

Καλά, πως και δεν είχαμε topic για αυτό το live;
Μόλις έφτασε στα χέρια μου το υπέροχο πακετάκι με 2 DVD + 3 CD. Σε λιγάκι μπαίνει το πρώτο DVD… γνώμες σύντομα!
Το έχει δει κανείς;

Αυτό έχει κυκλοφορήσει ευρέως;
Βασικά το Remember That Night είναι ακόμα σχετικά πρόσφατο και έχει τα ίδια κομμάτια και είναι μαγνητοσκοπημένο την ίδια χρονική περίοδο. Υπέροχο είναι φυσικά και λογικά θα΄ναι και το καινούριο.
Ειδικά η εκτέλεση του “Echoes” είναι επική.

Ναι, πλέον έχει κυκλοφορήσει κανονικά. Εκτός από την έκδοση με τα 2 DVD και τα 3 cd που την βρήκα μόνο μέσω internet.

Το “Echoes” δεν υπάρχει, ενώ τα “High Hopes”, “A Great Day For Freedom” & “Comfortably Numb” με τη συνοδεία της συμφωνικής είναι απίστευτα. Τα σόλο δε του David στα δύο τελευταία είναι εξωπραγματικά!

Το καλοβλεπω εδω και μερες αλλα δεν ειμαι και ο μεγαλυτερος Floyd fan… Αλλα αμα ειναι λιρα εκατο, τοτε ειναι σιγουρο οτι θα το ευχαριστηθω και με το παραπανω! :smiley:

Το In the flesh του Waters τι λεει ρε παιδια??? Εχω σταμπαρει και αυτο στην εκδοση CD+DVD.

Το “In The Flesh” είναι στην ουσία ένα καταπληκτικό tribute στους Floyd!
Φοβερές εκτελέσεις και επίσης έχει το “Dogs”.

Ελα ρε,περιεργο οτι δεν το βρισκες πουθενα.Εδω το βρηκα παντως κανονικα στο Μητροπουλος.

Η κυκλοφορια ειναι απιστευτη και συναγωνιζεται στα ισια στα καλουδια που περιεχει το Plug Me In των ACDC.Απο πλευρας περιεχομενου ειναι οπως τα ειπαν και οι παραπανω φιλοι γεματο με φανταστικες εκτελεσεις
των κομματιων και των Floyd αλλα και αυτων του πολυ καλου On an island.

H παρουσια του R.Wright(RIP) στοιχειωνει την εικονα και ειδικα στο Wearing the inside out αλλα και στα τζαμαρισματα που κανουν στα bonus tracks,η συγκινηση των Φλοηντακηδων(sic) θα ειναι εντονη πιστευω.

Επισης να πουμε οτι το line up της μπαντας που συνοδευει τον Gilmour εχει πολλα"κοινα" με αυτο της περιοδειας του Pulse…(Guy Pratt,John Carin,Dick Parry,Richard Wright,David Gilmour),ενω η συμμετοχη του μεγαλου Phil Manzanera στη 2η κιθαρα ανεβαζει ακομα περισσοτερο την ποιοτητα.

To show απροσμενα εντυπωσιακο(περιμενα κατι πιο λιτο για να μαι ειλικρινης),το Echoes ανατριχιαστικο(ζηλευω απιστευτα λεμε…) και η προσθηκη συμφωνικης καταλυτικη.

Προτιμηστε,αν σας παιρνει οικονομικα την limited edition,ειδικα οι fans…αξιζει πιστευω.:wink:

Έχω προμηθευτεί εδώ και καιρό την limited έκδοση με 5 βινίλια αλλά δεν έχω βρει το χρόνο να το ακούσω όπως του αξίζει… Επιφυλάσσομαι…

Δεν είναι ότι δεν το είχαν φέρει, αλλά - τουλάχιστον όταν πήγα εγώ - είχε τελειώσει!! Και στα fnac!!
Οπότε το αγαπητό άμαζον.κο.υκ. έκανε τη δουλειά του :smiley:

2 DVD/3CD ; :-k

Eγώ πήρα την έκδοση διπλό CD/ 1 DVD, δεν είχα ακούσει για την άλλη…
Τώρα με βάζεις στο τριπάκι να την κυνηγήσω… #-o

Να την κυνηγήσεις, είναι πολύ όμορφη συσκευασία :wink: