David Gilmour-London

Ο υπέρτατος Gilmour ανακοίνωσε live για το νεο του δίσκο Οκτώβρη Αγγλία , περιμένουμε την Παρασκευή να ανοίξει προπώληση .
Η εμπειρία του να δεις 1 φορά στη ζωή σου ένα από τα σημαντικότερα και ποιοτικότερα κεφαλαία στη μουσική γενικότερα , με ιντριγκάρει απίστευτα .
Δεν ξέρω αν υπάρχει περίπτωση να χει λιγότερο άπο 200€ το εισιτήριο…

2 Likes

Περαν του οτι τα εισητηρια,λογικα, θα εξαφανισθούν ταχυτατα,δεν με βολευουν καθολου οι ημερομηνιες.
Αναμονη λοιπον για νεες ημερομηνιες και πολεις.

Δε θα παιξει, λεει, σχεδον τιποτα απο '70ς. Προφανως λογω του προσφατου μπιφ με τον μπαρμπα-Ροτζερ.

Παλιοτερα ημουν “υπερ” του Gilmour και “εναντιον” του Waters. Πλεον εχω αλλαξει.

1 Like

Δεν νομιζω να εχει παιξει ρολο η κοντρα του με τον Waters στην επιλογη του σετλιστ.Θα ηταν αλλωστε σα να του παραχωρουσε «κυριοτητα» τροπον τινα των εν λογω υμνων πραγμα που ,εννοειται, δεν παιζει.
Απλως φαινεται να γουσταρει να παιξει υλικο απο division και momentary συν τα δικα του πραγμα που προσωπικα δεν με χαλαει καθολου.Αλλωστε ειχα την τυχη να τον δω να παιζει τα «κλασικα» στην μνημειωδη συναυλια του ΟΑΚΑ που οσα χρονια και να περασουν δεν προκειται να σβησει απο την μνημη μου.
Ας παιξει λοιπον οτι του κατεβει.Αρκει να μπορεσω να τον δω μια φορα ακομα.

2 Likes

Προς το παρόν η μόνη συνέντευξη φαίνεται να είναι από το Uncut. Και όλοι οι υπόλοιποι απλά ανακυκλώνουν το υλικό με άλλους τίτλους.

Βασικά στη συνέντευξη δηλώνει απροθυμία, δεν είπε ότι δεν θα παίξει τίποτα. Λογικά Comfortably Numb και 2-3 άλλα θα είναι μέσα.

Αλλά ας παίξει ό,τι θέλει, μαγεία θα είναι!

3 Likes

Ωραία, μείναμε με το @@ στο χέρι… Για να δούμε αν θα έχουμε καλύτερη τύχη στη Ρώμη τέλος Σεπτέμβρη/αρχές Οκτώβρη…

Circo Massimo βλέπω ρε. Χωράει ΠΑΡΑ πολύ κόσμο, μην ανησυχείς. Και 6 ημερομηνίες κιόλας.

1 Like

πω πω,ωραιο μερος το Μassimo :upside_down_face: :upside_down_face: :upside_down_face: :upside_down_face:

1 Like

Κάπου πήρε το μάτι μου για 200.000 κόσμο. Δεν ξέρω, μου φαίνεται υπερβολή. Αλλά και πάλι, λογικά θα είναι πιο άνετα από το RAH των 5.000.

Οπότε θα αρκεστούμε (;!) στη Ρώμη! Fingers crossed για τις 17/5 που βγαίνουν τα εισιτήρια…

Ελπιζω να εισαι πανω απο 1.85 και να εχεις καλα κυαλια.η να πας 10 ωρες πριν ξεκινησει το λαιβ

1 Like

Στον Bruce το 2016 θυμάμαι είχαμε πάει στην ουρά από την προηγούμενη μέρα :joy:, απλώς είχαν ένα “σύστημα” (Ιταλοί, για τον πούτσο, χειρότεροι από εμάς) που μπορούσες να φεύγεις και έπρεπε να ξαναπηγαίνεις. Τη μέρα της συναυλίας είχαμε πάει από το πρωί. Σίγουρα 10 ώρες πριν ξεκινήσει :smile:. Αλλά μπήκαμε pit, οπότε χαλάλι :sunglasses:

EDIT: είμαι και πάνω από 1.85 :joy:

2 Likes

Εσυ ξερω ποσο εισαι ρε:joy::joy::joy::joy:

Φαίνεται ότι ξέρουν τις ηλικίες του κοινού και θα έχουν καθίσματα!

2 Likes

είδε κανείς πόσο κόστιζαν τα εισητήρια στο royal albert hall?

Από 84 έως 270 λίρες τα απλά.

1 Like

thanks. Όχι ότι δεν το περίμενα, για αυτό και δεν δοκίμασα καν.

Έτσουξε λίγο, αλλά έχουμε εισιτήρια για Κυριακή 29/9 στη Ρώμη! :slight_smile:

Ούτε για ζήτω εισιτήρια…και περίμενα στην ουρά πριν ανοίξει η πρόπώληση…
Φέρτε τον μια φορά επιτέλους Ελλάδα!! Κάθεται στην Ύδρα για μήνες και δεν έχουμε αξιωθεί να τον δούμε σε ένα Ηρώδειο! Πόσο μεγαλιώδες θα ήταν…

1 Like

από περιέργεια υπάρχει κανένα σχεδιάγραμμα για τις τιμές στη Ρώμη;

πάντως αν ερχόταν Ηρώδειο τα ποσά θα ήταν αστρονομικά λόγω της πολύ μικρής χωρητικότητας

1 Like

image

2 Likes