David Gilmour: Rattle that Lock (2015)

Δεν νομίζω ότι έχει πει ότι θα υπάρχει και άλλο ευρωπαϊκό κομμάτι στην περιοδεία το 2016. Προς το παρόν μόνο βόρεια και νότια Αμερική

Κάπου πήρε το μάτι μου για Γαλλία το καλοκαίρι του 2016, δεν ξέρω αν είναι επιβεβαιωμένο ή φήμη. Αλλά όσοι ονειρεύονται Ηρώδειο… Μην ξεχνάτε την αθάνατη ελληνική γραφειοκρατία και ότι δε θα κάτσει να σκάσει ο Gilmour αν δεν του δίνουν ένα θέατρο στην Ελλάδα. Σε άλλες χώρες ενδεχομένως να τον παρακαλάνε κιόλας να παίξει (πχ Κροατία, Ιταλία).

Sent from my Nexus 10 using Tapatalk

εν τω μεταξύ ,όταν ακούω την αρχή του beauty ,νομίζω ότι θα παίξει αυτό :

o Col (ο πιο χωμένος ίσως flodian στο κόσμο) ανάφερε για περισσότερες ημέρες μετά το Αμερικάνικο σκέλος. Πάντως είναι λίγες οι μέρες στο ευρωπαικό πόδι εκτός και αν είναι να παίξει Αυστραλία. Πάντως η tour πάει ως το καλοκαίρι του 2016 με γνωστές μέρες ως και τέλος Δεκέμβρη.

Για τον χώρο, ο Gilmour είναι λίγο πιο ντελικάτος, φαίνεται από τα venues που παίζει. Έστω και το χωράφι της μαλακάσας ας είναι,

Και τι, μόνο σε 3-4 πόλεις παίζει. Νέα Υόρκη, Σικάγο, ΛΑ, τέλος.

Παίζει και Βραζιλία και Αργεντινή

Για Βόρεια λέω. Ναι, παίζει και Λατινική Αμερική. Αλλά γενικώς, μια μεγάλης κλίμακας περιοδεία τη βλέπω πολύ δύσκολη.

Ομορφος δισκος, στο πνευμα της τελευταιας περιοδου των Pink Floyd.
Θα ακουστει ξανα και ξανα.

Επίσης

Τρίτη στο Δαναό έχει πρεμίερα το wall του waters, δεν ξερω αν θα παιξει αλλου και

23/11 βγαινει το dvd του wall

Φαντάζομαι κάνεις δε μίλησε για μεγάλης περιοδείας κλίμακα, αλλά για εμφανίσεις από εδώ κι από εκεί, αραιά και που. Νομίζω την προηγούμενη φορά είχε παίξει και σε κάποια φεστιβάλ.

Sent from my Nexus 10 using Tapatalk

Πάντως καλοκαίρι 2016 παίζει Πολωνία

προκειται για παγκοσμιο live streaming και οχι για απλη προβολη της ταινιας
στο τελος θα εχει και “live” συνεντευξη mason waters απο οτι ξερω

όσο για το gilmour απίστευτο live στο rah που απέδειξε περίτρανα οτι είναι αν όχι ο καλύτερος σίγουρα στους τοπ 3 εν ζωη κιθαριστες.Ανατριχιαστική η σκέψη του πως μπορει να ειναι ένα live floyd σα σύνολο,αν σκεφτούμε πόσο μεγαλειώδη και ξεχωριστά Live πραγματοποιούν μεμονομένα τα μέλη τους

Sold out από ημέρες ο Δαναός, μου κανει εντυπωση που δεν υπαρχει σε καποιο αλλο σινεμα ή εστω χωρο.

Ευτυχώς υπάρχει το Pulse για να μας θυμίζει πόσο μεγαλειώδη ήταν τα live των Pink Floyd.

Sent from my Nexus 10 using Tapatalk

Το έχω ακούσει αμέτρητες φορές αυτόν τον καιρό.
Αριστούργημα δεν είναι, αλλά έχει μερικές στιγμές μαγείας.
Faces of Stone και In Any Tongue κομματάρες.

Κανείς στο Tienen την Τετάρτη;