Dead Can Dance - Anastasis

Συγκλονιστικο το αλμπουμ,οτι καλυτερο εχω ακουσει φετος…

Εγώ έχω ξεχωρίσει τα Anabasis, Agape και Kiko. Βρείτε τι κοινό έχουν και θα κερδίσετε πλούσια δώρα.

Πραγματικά δεν υπάρχουν όρια στη μουσική των Dead Can Dance. Αυτός ο δίσκος είναι η μαγεία σε νότες. Άντε να έρθει ο Σεπτέμβρης…

στειλτε κανα λινκ κ απο δω

edit…το ακούω ηδη!! φοβερό…

Δεν το έχω ακούσει όλο ακόμη αλλά ότι έχω ακούσει μέχρι τώρα είναι μαγεία σκέτη!

Κόλλημα με το Amnesia!

[SIZE=“5”]μπαμπ μπουμπ[/SIZE]

τι ομορφια ειναι αυτη ωρε:!:

Άργησα (όπως πάντα) αλλά τελικά αξιώθηκα να το ακούσω όλο. Από την αρχή έως το τέλος ένα πανέμορφο μουσικό ταξίδι. Με κέρδισαν τα σκοτεινά ανατολίτικα μουσικά στοιχεία όπως τα λέω εγώ και τα καθαρά φωνητικά. Προσωπικές λατρείες opium & agape.

Μετά από μερικές ακροάσεις, μπορώ να πω ότι δεν έχουν χάσει τίποτα από τη μαγεία τους. Απίστευτος δίσκος! Θα προτιμούσα βέβαια να ήταν κομματάκι μεγαλύτερος, φαίνεται να τελειώνει πολύ γρήγορα!

Προσωπική προτίμηση στα τραγούδια που τραγουδάει η Lisa - όχι ότι του Brendan είναι άσχημα, ε; :stuck_out_tongue:

Δείγμα πάντως του πόση εμπιστοσύνη έχουν στο καινούριο τους υλικό, είναι ότι τον παίζουν όλο (το δίσκο!) στις συναυλίες τους αυτή τη στιγμή στην Αμερική - υποθέτω ότι θα ισχύσει και το ίδιο στην Ευρώπη και στα μέρη μας.

Ελπίζω και εύχομαι να μην είναι πυροτέχνημα αυτό το reunion και να κρατήσει και μετά την περιοδεία.

Υ.Γ. Ακούγοντας την εισαγωγή του Agape, είμαι ο μόνος που του ήρθε στο μυαλό η εισαγωγή της live εκδοχής των Page/Plant στο Friends των Led Zeppelin; :-k

[B]Amnesia[/B] … Με εχει καταστρεψει…

:!: http://www.youtube.com/watch?v=_iuukyjCz74

Αυτο ειναι επισημο βιντεοκλιπ ή καποιος το εφτιαξε με το τραγουδι απλα να παιζει απο πισω ?

Μαλλον το δευτερο γιατι κατω αριστερα εχει το ονομα του user που το ανεβασε

πρέζα όταν πιεις το ακούσατε;

Θα κυκλοφορήσει live album από την περιοδεία σε διάφορα φορμάτ. Περισσότερες λεπτομέρειες στην ιστοσελίδα του συγκροτήματος:

Όπως φαίνεται, δεν θα έχει την “Πρέζα”. Κρίμα!

Sold-out το βινύλιο. Κλάϊν, πότε πρόλαβαν;

FYI (από το official Facebook page):

The Vinyl boxset presale has sold out - HOWEVER there will be more copies for sale on the release date of April 22nd.
The CD versions will also be on sale on April 22nd too.

Ωραίος, ευχαριστώ! Φαίνεται καλό πακετάκι.