Dead Can Dance - Anastasis

Κυκλοφορεί ο νέος τους δίσκος στις 9 Αυγούστου, 16 χρόνια μετά τον τελευταίο τους το 1996.

Επίσης, από σήμερα και προπαραγγελία: http://www.deadcandance.com/

Το Special Edition Hardbound Box Set, μου βγήκε 66?! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Λείψανε πάντως…Έπρεπε! :thumbup:

Streaming ολο το αλμπουμ : http://www.deadcandance.com/presaleassets/anastasisplayer.html

Με τα πρώτα ακούσματα μου μοιάζει κάτι μεταξύ του Serpent’s Egg και Into the Labyrinth. Groundbreaking δεν είναι αλλά απλά καταπληκτική μουσική. Συγκίνηση από τις ερμηνείες και των 2.

Εκτός αν κάνω κάτι λάθος, το streaming αφορά το τραγούδι που έχουν διαθέσει για free downloading. Δε νομίζω 2 μήνες πριν να μπορείς να ακούσεις (επίσημα) όλο το δίσκο, και μάλιστα την ημέρα της προπαραγγελίας του.

Ειναι εκει εξω :slight_smile:

Γιατί δε κάνεις απλά κλικ να το διαπιστώσεις? :slight_smile:

Sent from my MT11i using Tapatalk

Έκανα και μου εμφανίζει ένα κομμάτι 4:54 που είναι το ίδιο που κατέβασα προχθές.

αδυνατω να πιστεψω τι ομορφια ειναι αυτο που ακουω…

NAI ΡΕ ΦΙΛΕ

Παμε για προσκύνημα τον Σεπτέμβρη,οπωσδήποτε

That’s weird. Χθες είχε ολόκληρο το αλμπουμ. Oh well…

O δίσκος είναι αριστουργηματικός ακόμα και με λίγες ακροάσεις.Anastasis όνομα και πράγμα.

Ποιος ειναι ο Αναστάσης ρε παιδια?

[SPOILER]:tomato: Οκ σορρυ παω να φυγω[/SPOILER]

Leak από τώρα;;; Ελπίζω να κρατηθώ μέχρι την κυκλοφορία του… :-s

Έχει και ζεϊμπέκικο μέσα εντωμεταξύ(το Kiko). Ταμάμ για τον γάμο σας. Για να μερακλώσει ο πεθερός και να τα σπάει με Dead Can Dance.Άλατις!

Προβλέπω να γίνεται χαμός στο live με αυτό εδώ! :smiley: Γενικά, πολύ Ελλάδα έχει ο δίσκος μέσα ε (agape, anastasis, amnesia)? Μα τι έχουμε πια και μας αγαπάνε όλοι έτσι? :respect:

Για αυτούς που το ακούσανε, η Gerrard τι συμμετοχή έχει;

(κάτι σαν ζεϊμπέκικο είχε ποστάρει ο Perry στο forum του κάποια στιγμή, μάλλον το ίδιο θα είναι)

Kακο δεν ήταν το κομμάτι το ανεβασμένο, ούτε τίποτα το εξαίσιο όμως . Η μαλακια ήταν που χθες έπαιζα τα βινυλια serpents/in the realm…

Ψηφιζω Amnesia με κλειστα τα ματια. Συγκλονιστηκο !!!

οι σαπιες καλοκαιρινες μου νυχτες μολις απεκτησαν το επισημο soundtrack τους για φετος…

Πόσο έπος είναι το Return of the She-King;