DEAD CONGREGATION/ GRAVE MIASMA / CRUCIAMENTUM / NOCTURNAL VOMIT (4-5 April 2014)

δεν μπορω να δω την εικόνα, ειναι αθηνα-θεσσαλονικη ή το αναποδο?

4/4 Αθήνα, 5/4 Θεσσαλονίκη.

Ορίστε και το banner από το event στο facebook. Dead Congregation headliners απ’ ότι φαίνεται.

Αν δεν μας ενδιαφέρει να φανούμε ευγενικοί οικοδεσπότες, κανονικά DC είναι με άνεση headliners παρότι οι Grave Miasma και παλιότερα (ως Goat molestor) σκοτώνανε … οι υπόλοιπες groupαρες προφανώς από κάτω γιατί έχουν την τύχη να παίζουν με την μεγαλύτερη death metal μπάντα αυτή την στιγμή.

Καλά, εννοείται ότι ισχύει το αποπάνω, εδώ στο NWN fest τις τελευταίες δύο φορές παίζει να μάζεψαν εύκολα τον περισσότερο κόσμο από κάτω, άντε μαζί με τους BLASPHEMY.

Νομίζω άλλωστε ότι το live του Απριλίου θα είναι ένα celebration για τον νέο δίσκο με υψηλούς προσκεκλημένους.

ΜΕΣΑ ΜΕΣΑ ΜΕΣΑ! Τώρα είδα ότι υπήρχε θρεντ για το live αυτό, :metal: :metal: :metal:

Mπορούμε να παρουμε εισητηριάκι οnline?

Μου αρεσουν πολυ οι Dead Congregation, αν και δεν ακουω πολυ death το Graves Of The Archangels ειναι απο τους καλυτερους death metal δισκους της 10ετιας, μιλαμε για δισκαρα, ενω και το Cursed Relics των Nocturnal Vomit ειναι φοβερο. Τις υπολοιπες μπαντες δεν τις ξερω αλλα εχω χρονο μεχρι τοτε να ασχοληθω. Θα τιμησω, θα πηγαινα μονο για Dead Congregation, ακομα καλυτερα τωρα με αυτο το πακετο.

H Krisis Productions παρουσιάζει τους

Dead Congregation
Grave Miasma
Cruciamentum
The Psalm

Saturday 10 May @ AN club
Sunday 11 May @ Eightball club

Limited 100 tickets 12? for the gig in Athens through paypal

Limited 50 tickets 12? for the gig in Thessaloniki through paypal

Θα υπάρξει και κανονική προπώληση στα 12?, άλλα 100 για Αθήνα κ άλλα 50 για Θεσ/νίκη.
Λεπτομέριες μόλις εκδοθούν τα εισιτήρια.
Ενώ ειδικά για τα αλάνια που θα ανέβουν απο Αθήνα για το Greek Death Grind Fest θα υπάρχουν 50 εισιτήρια των 10? για το Live στην Αθήνα

Ας διορθωσει καποιος τον τιτλο στο thread

τελεια νεα!ετσι!

…αυτά είναι, στάνταρ μέσα:):!:

Καθίστε, κάντε υπομονή, γιατί μπορεί αύριο-μεθαύριο να ανακοινωθούν οι ΝΤΙΜΟΥ ΜΠΕΡΓΚΕΡ την ίδια ημερομηνία και πάλι να υπάρχει δίλημμα για το πού θα πάμε.

…μπα, από My Dying Bride και πάνω θα μπω σε δίλημα:):!:

Χαχαχα,καλά τα λες. Άλλαξα το εισιτήριο μου(ημέρα αναχώρησης+χάνω 2 μέρες μαθημάτων) για να παρευρεθώ και ακυρώθηκε για τους Watain.
Ξέρω ότι τα παιδιά δυσκολεύτηκαν να αλλάξουν ημερομηνίες, τα αεροπορικά των μπαντών, για να μπορέσουν όλοι να τιμήσουν και τα 2 λαιβ. Το θεωρούσα και το θεωρώ αχρείαστο.

Εμενα δεν με χαλασε καθολου η αλλαγη για να δω και Nightstalker, αυτο εγραφα στο thread της συναυλιας τους. Μια μερα μετα το μακελειο των Amon Amarth λοιπον για να μας αποτελειωσουν, μια χαρα…

Το “μακελειό των άμον άμπαλθ” μέσα σε θρεντ με DC και GRAVE MIASMA, υπέροχα…

Ελα που θα μου συγκρινεις τους βλακες με τις πασχαλινες ψαλμωδιες απο το ναο της Θεοτοκου με τους ΑΜΟΝ ΤΟΥΣ ΘΕΟΥΣ με το ενα εκατομμυριο views.

Παρε εδω death aorακι να γουσταρεις :metal:

[SPOILER]Τριζουν τα κοκκαλα του Ολαφ του Κοκκινογενη…[/SPOILER]

Προτιμησεις ειναι αυτες, αλλα η δυναμη που βγαζουν οι Amon Amarth εχει μεγαλυτερη επιδραση πανω μου, χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν καραγουσταρω και Dead Congregation.

ο πρώτος δίσκος amon amarth μου άρεσε θυμάμαι πάντως κρις :stuck_out_tongue:

ασύγκριτα ποιοτικότερη μπάντα οι DC βέβαια, αλλά όντως κλαιν μαιν το που θα ναι ο καθένας τις προηγούμενες μέρες. αχρείαστη η αλλαγή πάντως για τους γελοίους τους Watain. τέλοσπαντων δεν γαμιέται, αφού δεν ακυρώθηκε όλα καλά.

σεντ φρομ μαι πισι, λιστενινγκ του νικι μιναζ