Deafheaven 28/5/14 @ Gagarin 205, Athens

κολαση.
Φετος ειδα ανακοινωσαν ενα τρελο νουμερο συναυλιων, θα λιωσουν.

Άκυρο. Αφορά την αμερικάνικη περιοδεία που ξεκινάει αρχές Ιούνη.

bump και παίζει να μου περισσεύει 20ρικάκι εισιτήριο.
όποιος, inbox.

Την συναυλια θα την ανοιξουν οι Allochiria. Μπραβο στα παιδια!

Ό,τι πρέπει με Allochiria. Και ψιλοέβριζα την τύχη μου που δεν είχε κάτσει ευκαιρία να τους δω μέχρι τώρα. Καλά θα περάσουμε

Και εκει που ελεγα πως δεν θα παω, οντας σπασμενος οικονομικα, μου εσκασε αυτο εδω το μηνυμα το πρωι.


Σε ευχαριστω rocking!
Τωρα πρεπει να τους πεισω να παιξουν και το Violet γιατι πρεπει.

εχεις +1? :stuck_out_tongue:

Α ωραία, δε θα γκαρίζω μόνη μου δηλαδή στο τέλος αν δε θα το έχουν παίξει :smiley: (Y)

Ναι.
Ναι.
ΝΑΙ.

Γιατι να μην παγωνει ο χρονος [B]και[/B] στις ομορφες στιγμες;
Δεν μπορω να πω πολλα τωρα, περαν του οτι ειδαμε δυο εκπληκτικα συγκροτηματα σε μια παρα πολυ δυναμικη βραδια.
Επισης, αν και δυστηχως δεν τους καταφερα να παιξουν το Violet, τελικως ομως τους επεισα να μας το τιμησουν την επομενη φορα.
Η [B]Eye Rean[/B] ηταν παρουσα και μπορει να το επιβεβαιωσει.

εγώ λυπήθηκα τις τσόντες εκεί δεξιά στη σκηνή… δεν πρέπει να την πολυπάλευαν… :stuck_out_tongue:

Τρου στορυ.

Παραβλέποντας την εικόνα του μισοάδειου/ μισογεμάτου Gagarin η συναυλία ήταν απίστευτη. Οι Deafheaven από άλλο πλανήτη. Τρομερή απόδοση των κομματιών και ο ήχος, αν και τίγκα, δεν έθαβε ούτε κιθάρες, ούτε φωνητικά. Στo Pecan Tree δάκρυσαν και οι τοίχοι. Θα παραπονιόμουν για διάρκεια, αλλά πραγματικά κι όλο το βράδυ να τους είχα να τζαμάρανε λίγο θα μου φαινόταν.

Οι Allochiria αναμενόμενα εξαιρετικοί, ελπίζω να τους ξαναδώ σύντομα.

Ηταν οντως πολυ ωραια!Θα το απολαμβανα περισσοτερο αν η ενταση ηχου ηταν ενα 20% πιο κατω απο το τιγκα τσιτα που ηταν (η αν γεμιζε περισσοτερο το gagarin)

[SPOILER]νταξ, τα σπάσανε λίγο :oops: [SPOILER]πολύ περισσότερο κιόλας δε όταν καταφέρνεις να ξεπεράσεις το χοροθεατρικό σόου επί σκηνής :stuck_out_tongue: [/SPOILER][/SPOILER]

Το κοινό για η μπάντα;
Όπως και να 'χει http://youtu.be/_O3lh4jk-Z8?t=15s

Για κάθε 665 συγκροτήματα που νομίζουν ότι ασχολούνται το black metal, εμφανίζονται που και που κάποιοι τύποι σαν τους Deafheaven…Τι να κάνουμε, ή το ΄χεις ή δεν το χεις,

Και ομως, ζησαμε και για την μερα των Deafheaven. Εχουμε ομως και λεμε:

Οι [B]Allochiria [/B]σε μια εκπληκτικη βραδια, μιας κρατησαν σε εγρηγορση με το εξαιρετικο Post-Metal τους. Θελει κοτσια να παιζεις ενα μαλλον “κουρασμενο” ειδος, και θελει ακομα περισσοτερα κοτσια να κανεις τον καθε τυχαρπαστο να το βουλωνει και να απολαμβανει το μουσικο θεαμα. Ολο το EP και ενα νεο κομματι ηταν μαλλον λιγα, γιαυτο το νου σας να τους δειτε το συντομοτερο οπως οφειλετε!
Παντα επιτυχιες στα παιδια γιατι τις αξιζουν και με το παραπανω.
Και καποια στιγμη, ανεβηκαν και οι [B]Deafheaven[/B].Ηθελα πολυ να τους δω, και ευχαριστω πολυ το rocking γιαυτο. Εχοντας δει πολλα βιντεακια τους στο youtube, πιστευα πως ηξερα πανω κατω τι περιμενω να δω.
Βγηκα ομως πολυ εξω. Και με τους Deafheaven, υπαρχει ζωτικη διαφορα το να το βλεπεις και να το ζεις. Ο τραγουδιστης το παει και αυτος σε αλλο επιπεδο, βγαζοντας στη σκηνη μια περσονα οπου σε παει καπου αλλου. Ισως ακουστει καπως βλασφημο για μερικους, αλλα τετοιες σκηνικες παρουσιες δεν τις βλεπεις καθε μερα. Και το απεδειξε και σε εμας το βραδυ της Τεταρτης.
Απο κομματια τωρα, δεν υπηρξαν αλλαγες σε σχεση με αλλες χωρες. Ολο το Sunbather + το Unrequited μας πηγαν καπου αλλου. Μπορει να μην παιξανε το Violet, οσο και να προσπαθησε μια καλη ψυχη, αλλα μετα απο φωνες και προτροπες, μας το υποσχεθηκαν για την επομενη φορα. Εκει θα ειμαστε και να τους ξαναδουμε μαζι με οσους ατυχους την εχασαν την συναυλιαρα.

Στα περι γενικοτερα τωρα, ελαχιστος κοσμος. 300-350 ατομα χοντρικα απο οτι ειδα. Και πολλους μαλλον λεω. Ναι, μπορουμε να πουμε οτι ειναι αδικο για δυο πολυ καλα συγκροτηματα σε μια εξαιρετικη βραδια, αλλα τα 23? σε βραδυ Τεταρτης ειναι πολυ σοβαρο ποσο για τις μερες που ζουμε. Και οταν πχ στην Ιταλια σε καλυτερο μερος, μαζι με ακομα δυο πολυ καλα συγκροτηματα παιζουν για 12? προπωληση, τοτε καταλαβαινει κανεις αμεσως οτι κατι πηγε λαθος.
Αυτο φανηκε και απο την προωθηση/διαφημιση της συναυλιας, ο μεσος χιπστερ και ο καθε χιπστερ της λιφο και των λοιπων του χωρου τους, δεν εδειξαν νασυγκινουνται απο τον ερχομο των Deafheaven, και ελαχιστοι του ειδους τους τιμησαν με την παρουσια τους την συναυλια. Ας προσεχαν αμφοτεροι.

Κλεινοντας με κατι δυσαρεστο, δυο διαφορετικα ατομα αντιμετωπισαν προβλημα με την εισοδο τους στη συναυλια. Ο ελεγχος των εισητηριων γινοταν με ψηφιακο τροπο, και το μηχανημα που σαρωνε τους κωδικους των εισητηριων εκανε οτι να ναι. Παραλιγο να φανε λοιπον πορτα τουλαχιστον δυο ατομα με κανονικο εισητηριο, μιας και στη μια περιπτωση το μηχανημα ελεγε πως η εισοδος του ενος ειχε γινει στις 6.30, ενω η συναυλια αρχιζε 8.30, και στην αλλη περιπτωση ελεγε πως το εισητηριο ειχε μπει στις 9. Ελπιζω να μην την πατησε κανεις απο αυτο, δεν εχω δει καποια ενημερωση εκ μερους της διοργανωσης μεχρι στιγμης…

Oι Deafheaven φεραν μερτς κ δεν το βγαλανε η δεν ειχαν φερει καν ξερει κανεις;Εψηνα ενα μπλουζακι η αληθεια να λεγεται!

Δεν ειδα ουτε οταν μπηκα ουτε οταν εφυγα. Λογικα θα εφεραν αλλα δεν τα εβγαλαν προς πωληση λογω του πλαφον που βαζει το γκαγκαριν. Και ηθελα να δω αν ειχανε το demo προς πωληση…

No no, δε φέρανε καθόλου merch.