Deafheaven 28/5/14 @ Gagarin 205, Athens

Σύμφωνα με το facebook τους:

deafheaven
5 hours ago
We have added additional dates to our European venture surrounding Primavera:

05/28: Athens, Greece @ Gagarin 205
05/30: Barcelona, Spain @ Primavera Festival
05/31: Nijmegen, Holland @ Forta Rock
06/01: Karlsruhe, Germany @ Jubez
06/02: Milan, Italy @ Magnolia
06/03: Padova, Italy @ Radar Festival
06/04: Rome, Italy @ Traffic Live Club

Συναυλιακος μεσαιωνας λεμε…

Δεν έχω ιδέα τι λένε στα λαηβ τους, αλλά μέσα χωρίς δεύτερη σκέψη

Πόσο μα πόσο θα γούσταρα, να έρχονταν και να έδιναν κάνα τίγκα ακραίο show και να τρόλαραν όλα αυτά τα χιπστερόνια που θα κατακλύσουν το γκαγκάριν.

Όχι ότι θα έχει μόνο χίπστερς, αλλά κακά τα ψέματα, το 80% ξέρω 'γω, θα είναι τέτοιοι.

Καλή φάση πάντως. Αν και δεν μου λένε και πολλά πράγματα, ίσως πάω για την καγκουριά της υπόθεσης. Λογικά θα έχει και γκομενάκια…

Από προηγούμενη εμπειρία στο live θα’χει επέλαση των χίπστερς. Να φύγει και καμιά ψιλή να γουστάρουμε…

Όσο και να’χει ακουστεί το όνομα τους, σε διάφορα μη shoegaze/black sites ξέρω γω, δεν είναι live για το gagarin. Αn και πολύ τους είναι. Όχι γιατί δεν γουστάρουμε απλά θα είμαστε καμιά 200αριά πιστεύω.

Live η μπάντα βγάζει απίστευτη δύναμη.

εγώ πάλι πιστεύω ότι θα είναι πολύς σωστός κόσμος. σίγα τους χιπστερς της Ελλάδας που ακούνε και deafheaven,

Γαμώ θα είναι, τέτοια λάιβ με μπάντες σε τέτοιο πικ, δεν χάνονται

κι εγώ φοβάμαι όμως ότι το γκαγκάριν όμως θα είναι τεράστιο…

Εντάξει παιδιά αμα έχει χίψτερς θα ευχαριστηθούμε στο moshing. Εγώ πάντως θέλω να είμαι εκεί.

Ξέρει κανείς ποιός το διοργανώνει;

Doledrums

Τιμη και ποση ωρα θα παιξουνε μενει να δουμε. Αν ειναι πχ 25?+ για πενηντα λεπτα… Ζουμε σε αλλους καιρους για τετοια.

20αρικάκι προπώληση, σε viva κτλ… not bad…

Γελάω με τύπους στο Facebook που βάζουν το post του plunderer για τους deafheaven και το παίζουν ψαγμένοι.

για βοηθησε με να καταλαβω λιγο

Έγραψε την αποψαρα του με ένα καταπληκτικό τρόπο όπως κάθε φορά άλλωστε.

Απλά μερικοί τον quotαραν στο Facebook και έγραφαν ότι έχουν ξεπουληθει κτλ. Απλά το βρήκα λίγο αστείο το όλο σκηνικό.
nvm μην αναλωθούμε σε αυτό.

Πάντως Inb4 τα σχόλια του τύπου “μα καλά έπαιξαν μόνο 50λεπτα με 20?;”

άιντε να δούμε

Παιζει να ειναι η χειροτερη “παρουσιαση” στο Roads of Judah που εχω διαβασει, διχως τα υπολοιπα λεγομενα του να ειναι σε τραγικα καλυτερη θεση.
Πολλοι παντως αγνοουν (και κλασικα θα αγνοουν επειτα την ληξη της συναυλιας) πως παιζουνε μεταξυ 50 λεπτων και μιας ωρας και κατι. Φυσικα και δεν ζυγιζουμε την μουσικη με το κιλο, αλλα σε μια φαση οπου ο κοσμος πρακτικα πειναει ειναι ψιλοκοροιδια να παιξουνε και λιγοτερο απο ωρα εδω.
Αλλα ναι, προβλεπεται μπολικος κοσμακης με το συνδρομο “βρηκα φως και μπηκα” και με χιονοστιβαδες χωσιματος για το χρονο της συναυλιας.

50 λεπτά δεν παίζουν ούτε οι χαρντκοράδες.

Μανούλα:

Άμα φέρουν τους wreck κατεβαίνω Αθήνα