Death Angel - Killing Season

[SIZE=“2”]Death Angel - Killing Season [/SIZE]

  1. Lord of Hate 04:23
  2. Sonic Beatdown 03:28
  3. Dethroned 04:04
  4. Carnival Justice 03:08
  5. Buried Alive 04:27
  6. Soulless 05:06
  7. The Noose 03:36
  8. When Worlds Collide 04:24
  9. God vs God 04:42
  10. Steal the Crown 02:56
  11. Resurrection Machine 06:58

Total playing time 47:12

Κυκλοφορει 29 Φεβρουαριου στην Ευρωπη…
Κυκλοφορησε ενα νεο κομματι τους στο myspace σημερα τα ξημερωματα…
Τσεκαρετε http://www.myspace.com/deathangel
Το κομματι λεγετε Sonic Beatdown…προσωπικα δεν με τρελανε!!Αλλα φυσικα περιμενουμε το τελικο αποτελεσμα…

οντως
πολυ “απλο” κομματι
θα δειξει το τελικο αποτελεσμα

τα καλα ειναι οτι η φωνη του mark ειναι σε καλη φορμα!(τι φωναρα εχει ο τυπος!!μεσα στην πορωση!!) :smiley:
και στο σολο δειχνουν οτι το εχουν ακομα!! :slight_smile:

για να δουμε…

Ναι ετσι φαινετε…περιμενω ενα γερο δισκο παντως!!!

το άκουσα και εγώ το κομματάκι. Με την πρώτη ακρόαση θετικές εντυπώσεις μου άφησε.

Αναμένουμε λοιπόν.

Περιμενω πολυ καλη δουλεια απο δαυτους, με το “The Art Of Dying” μας εδειξαν οτι μπορουν να βγαζουν ακομα πολυ καλους δισκους.

Κυκλοφορησε…

Τίποτα το ιδιαίτερο…

Προλαβες να το ακουσεις?

Δεν το εχω βαλει ακομη…θα πω γνωμη μολις το ακουσω καλα!Γενικα παντως εχω διαβασει καλα σχολια!

To έχω ακούσει καναδυό φορές. Ιδιαίτερα σε τέτοιου είδους albums δε’νομίζω ότι θέλει ιδιαίτερη “φιλοσοφία” στα ακούσματα. Αν το άλμπουμ σπέρνει σε αρπάζει αμέσως από το λαιμό, πράγμα πού δεν συνέβη ούτε με αυτό ούτε με το προηγούμενο τους σε μένα.

Eγώ το προηγούμενό τους το έχω λιώσει κανονικά. Ήταν μεγάλη έκπληξη γιατί είχαν έναν τελείως φρέσκο αέρα. Το καινούριο το έχω ακούσει 3 - 4 φορές και είναι αρκετά κοντά στο groove thrash του προηγούμενου άλμπουμ, και γενικώς μου έχει αφήσει καλές εντυπώσεις. Θα δούμε με τον καιρό… Οι ιδέες είναι πολύ καλές, και νομίζω ότι θα με κατεφέρει.

ξανά εδιτ (που θα πάει θα το βρω αυτό που θέλω να πω χαχα): βασικά το μόνο που με απασχολεί είναι αν θα έχει να μου πει κάτι διαφορετικό από το προηγούμενο, αν το κατεαφέρει αυτό θα το γουστάρω ακόμα περισσότερο. Υπάρχουν κάτι κομμάτια όπως το Buried Alive βέβαια που είναι αρκετά έξυπνα.

με μια ακροαση δεν δειχνει να ναι η δισκαρα
αλλα δειχνει να ναι ενας πολυ καλος δισκος
θα δειξουν οι ακροασεις
παντως οντως εχει πολυ καλες ιδεες - οπως το carnival justice προς το τελος
τα σολα ειναι φοβερα
η φωνη ισοπεδωτικη οπως παντα

επισης μου θυμισε αρκετα παλιες καλες εποχες metallica…

Μ’αρεσε…ομορφο αλμπουμ!Σιγουρα οπως λεει ο signal δεν ειναι η δισκαρα!Μου αρεσαν και τα αργα κομματια μεσα…μην πω και περισσοτερο απο τα speedατα!!Κυκλοφορει τελος του μηνα με Bonus DVD οποτε οι ακροασεις απο εδω και περα θα γινουν απο το cd…

Για μένα το Killing Season και το Electrify των Paradox είναι απίστευτα δείγματα παλιού στύλ με φρέσκο αέρα που βάζουν τα γυαλιά σχεδόν σε όλες τις παραπλήσιες κυκλοφορίες τα τελευταία χρόνια…thrash ρε απλά πράγματα…είτε speed είτε “groovy” έτσι παίζεται…πραγματικά μπράβο τους…

Με τις ακροάσεις ο δίσκος με κερδίζει όλο και περισσότερο. Το Sonic Beatdown που χαράζει χαράδρες. Το Buried Alive που ξεκινά αρκετά groove- ατα, περνά σε ένα ψυχεδελικό ρεφραίν και μετά το δεύτερο ρεφραίν γίνεται χαμός. Γενικά υπάρχουν αρκετές σύγχρονες ιδέες (όπως και στον προκάτοχό του άλλωστε). ΠΧ στα κομμάτια God vs God που μου θύμησε ακόμα κάτι μεταξύ Linkin Park και Machine Head, και στο Carnival Justice (το σημείο στο 1¨28 μου θυμίζει System Of A Down ). Δεν είναι καθόλου άσχημο για μένα τέτοιες παλιές καραβάνες να φιλτράρουν τον ήχο τους με σύγχρονα στοιχεία, για αυτό ο δίσκος πάει για αγορά λογικά.

Σημερα το χτυπησα στεγνα… και θα αρχισω εντατικες ακροασεις…Παναγιωτη πιστευω θα προτιμησεις την εκδοση με DVD απο συναυλια της προιγουμενης περιοδειας!

Πολυ ωραιο αλμπουμ.Οχι οσο το προηγουμενο αλλα μου αρεσε.εχω αρχισει και ξεχωριζω κομματαρς.τους θελω για λαιβ τωρα!!!:smiley: Αντε και τεσταμεντ!

Εδω και λιγες μερες ο δισκος εχει κολλησει στο στερεοφωνικο για τα καλα!!Γενικα τελεικα τους παει αυτο το Groovατο Thrash που παιζουν σε καποια σημεια στο δισκο ενω και πιο αργα κομματια οπως το Soulless μετρανε ασχημα!!Αγαπημενο κομματι του δισκου το Buried Alive…τι κομματαρα ειναι αυτη?Ο πανικος που ξεκιναει απο την μεση και μετα ειναι για ξεριζωμα λαιμου ενω και το σολο ειναι γαματο!!Απο τους πολυ καλους φετινους δισκους!!

τσουπ… να ένα thread που αξίζει ξεθαψίματος. ο δίσκος δεν έχει σταματήσει να παίζει από τότε που τον αγόρασα, έτσι? Εϊναι πολύ δυνατό άλμπουμ τελικά.

Εγω δεν τον εχω ακουσει ακομα.Ετσι και αλλιως πριν κανα 1.5 χρονο ψαχτηκα με Death Angel.
Απο τη στιγμη που δυο ατομα που σεβομαι την γνωμη τους- οι 2 απο πανω- λενε οτι ειναι πολυ
καλο τοτε θα το ακουσω συντομα.

Para πολυ καλος ο δισκος με εχει πορωσει πραγματικα ειδικα τα buried alive,dethroned,when words collide κ το τελευταιο
τα σπανε πραγματκα!!!