Death Μetal κυκλοφορίες

ειχαν ερθει και για την περιοδεια του you fail me στο ΑΝ
εμεις και μεις κλασσικα
αλλα τα σπασανε ολα
μιλαμε ο ντραμμερ κοπαναγε ανελεητα
χαρακτηριστικο ηταν οτι δεν γινοτανε τρελος πανικος απο κατω
και ο bannon συνεχεια παρακινουσε τον κοσμο να τα σπασει
μεχρι που σε καποια στιγμη λεει κατι στη φαση : Ξερω οτι ειμαστε μια μυστηρια και σκοτεινη μπαντα αλλα θα θελα να σας δω να συμμετεχετε παραπανω στα κομματια.μην φοβαστε,αφηστε τον εαυτο σας ελευθερο!!!
χαχαχαχα
νταξ παιζει να ψιλοξενερωσαν και λιγο

μοναδικο παραπονο που δεν παιξανε το ισοπεδωτικο fault and fracture

Ναι!πιο συγκεκριμενα εχει ανακοινωθει για 3 Ιουλιου στο ΑΝ κλαμπ(τον πλεον καταλληλο χωρο για την καλοκαιρινη περιοδο:p !οσοι εχουν επισκεφθει το ΑΝ καλοκαιρι ξερουν τι εννοω:D !
Μαλιστα,φημολογειτε πως και οι Caliban θα περασουν απο τα μερη μας οπως επισης ειναι σιγουρο πως θα ερθουν και οι Parkwat Drive τον Απριλιο!Για οσους δεν εχουν ακουσει…

Ωραιο ακουγεται. Για βαλε καμια φωτο στο γνωστο τοπικ οταν μπορεσεις.:smiley:

Στη περιοδεια των Frost/Kreator παιζαν κι αυτοι γμτ. Αλλα που να τους φερουν. Ειχαν και Watain στο billing. Φοβερο πακετο…

Ετσι οπως εχουν γινει οι Caliban ομως…

Μ’ αρεσουν μεχρι και το Shadow Hearts. Ξενερωσα big time με τα μετεπειτα.

Caliban δεν ειχα ακουσει πολυ,τους ακουσα απο περιεργεια γιατι τους ειδα εδω με Dark Tranquillity.Χαρντκορ κυριως παιζαν στο λαηβ,και με κουρασαν λιγο.Παντως οι Γερμανοι που γουσταρουν τρελα χαρντκορ ειχαν πορωθει.

I like it!!! Μια που λέτε για αυτές τις δύο μπάντες Converge και Parkway Drive σας ποσταρώ βιντεάκια να δείτε. Από Converge αν και δεν μπορώ να ακούω για πολύ ώρα δεν βαριέμαι καθόλου να βλέπω βίντεο απο live τους


Από Parkway Drive ένα βίντεο απο το καινούργιο τους άλμπουμ Horizon (κυκλοφορία 2007)
Boneyards. Μάρεσε πολύ αυτό το album…

The Arcane Order συνεχιζουν και με εντυπωσιαζουν!Το αλμπουμ τους ειναι
κορυφαιο.Σκαλιζοντας το metal storm και δη την κατηγορια Death Metal ειδα στις
υποψηφιοτητες τον δισκο των Odious Mortem (Aκη ακους ?) και ειδα επισης
την κατωθι δισκαρα την οποια την ειχα πετυχει σε αρκετα blogs αλλα δεν εδεησα
να την ακουσω.Ο λογος για τους Γαλλους Benighted και τον δισκο τους Icon
του 2007.

Εδω δεν εχουμε να κανουμε με εναν κοινο δισκο του ιδιωματος.12 τραγουδια γρηγορου,
απιστευτα πορωτικου,τεχνικα αρτιου Death Metal.Τα αργα τους σημεια ειναι απο τα καλυτερα
που εχω ακουσει τον τελευταιο καιρο.Το καλο τους ως μπαντα ειναι οτι ακομα και στα
γρηγορα σημεια τα παντα ειναι ευδιακριτα και δεν σε χαλαει καθολου η ολη βαβουρα.
Το τοπ-3 του 2007 εχει αρχισει και τριζει…

To Odious Mortem ειναι respect!Οσο το ακουω τοσο το ευχαριστιεμαι!Τεχνικη και δυναμη μαζι!Πολυ καλο αλμπουμ…

Θα τσεκαρω αυτο το Benighted,ψαρωτικο το review σου…ειδικα αυτα τα αργα σημεια μετα την καταιγιδα ειναι ολα τα λεφτα!

Το νεο Arcane Order το βρηκα σημερα 13,90 στο No Remorse…παει προς αγορα αλλα την αλλη βδομαδα μαλλον!

Το Sickening Horror το ακουσε κανενας?Δεν θυμαμαι αν εχει αναφερθει…γραφοντε καλα λογια…

13,90 ? Ατιμη κενωνια!!!
Το Sickening Horror αν και το εχω σε mp3 δεν το εχω ακουσει.
Επισης βρηκα σε ενα blog εναν δισκο που ειχα σε κασεττα.
Προκειται για το Soulburn - Feeding On Angels.
Μελη των Asphyx εφτιαξαν ενα DM αραβουργημα εν ετει
1999.Συστηνεται σε οσους τους αρεσουν οι Ολλανδοι θεοι.

Edit : Παναγιωτη λογικα θα σ’αρεσει εσενα αυτο.Mid tempo
φωνη απο την αβυσσο και ωραια πραματα γενικα.


Cannibal Corpse - The Bleeding


Nile - Amongst The Catacombs Of Nephren-Ka

CHIMAIRA-RESURRECTION

Ενας δισκος που περασε απαρητηρητος απο τα μερη μας για το 2007 ηταν το resurrection των Chimaira…Mετα το πιο δυσκολο και δυσπρόσιτο Chimaira του 2005 επεστρεψαν στο αρχικό τους υφος τουτέστιν απλές δομές,ανελεητο groove,θεικά ξεσπάσματα,πορωτικα ρεφρέν…γενικώς ενας δισκος που δεν τον βαριεσαι ποτε και παιζει απο την αρχη μεχρι το τελος ασταμάτητα…Κριμα που περασε στα ψιλά…Αll hail Chimaira…

Brain Drill - Apocalyptic Feasting

Νεα κυκλοφορια και πραγματικα απιστευτα ενδιαφερουσα…προσωπικα με αφησαν μαλακα!Πραγματικα ειναι πολυ δυσκολο να τους χαρακτηρισεις…σαν βαση βεβαια εχουν το Brutal Death,με απειρα τεχνικα περασματα μεσα,riffs ξεπηδουν απο παντου,σολο απο το πουθενα!Το ενα κομματι καλυτερο απο το αλλο,ο δισκος πραγματικα παιζει χωρις να υπαρχει αυριο,τρελες ταχυτητες και απειροελαχιστα αργα σημεια μεσα σε καποια τραγουδια!Τσεκαρετε οπωσδηποτε και πειτε γνωμη…Εχουν μελλον οι τυποι!!

Θελω το Benighted αυθεντικο τωρα ! Ο δισκος ισως ειναι ο καλυτερος της περσινης χρονιας
στο ιδιωμα.Κατεβαζω και τα υπολοιπα τα οποια λεγεται οτι ειναι ισαξια.
Αυτα ειναι.Εγινα φανμποης !

Διερευσε το νεο Hate Eternal με τιτλο Fury & Flames.

Δεν ξέρω αν υπάρχουν λάτρεις των Cannibal Corpse εδώ πέρα, αλλά αυτό το βιντεάκι τα σπάει αγρίως

Χαχαχα! Δεν ξέρω αν πρέπει να γελάσω με το βιντεάκι ή με τους ίδιους τους CC

Χαχαχαχαχαχαχα! Τα σπάει!

Φιλαράκι με τους Cannibal Corpse δε γελάει κανείς.[-X

Σωστα μιλαει ο Ζαφ.Αντε ! :lightsabre:
Το κλιπακι το εχω ξαναδει.Τα σπαει κανονικα.

Kαι το εξωφυλλο.Ειναι ενας δισκος ολα τα λεφτα.Ριφαρες,στο κλασικο υφος των Dismember.
Τον εχω ψιλολιωσει και βαζει ηδη υποψηφιοτητα για το τοπ-20 της χρονιας.Ναι απο τωρα.

Εχει και κατι ωραιους Maidenικους ρυθμους σε καποια κομματια!!

Κατόπιν παρέμβασης του φίλτατου Deathster να πω και δω ότι το νέο Hate Eternal είναι μάπα.
Επίσης το νέο Dismember είναι αξιοπρεπές και συνεχίζει το στυλ που ξέραμε και γουστάρουμε (αυτό των παλιών Entombed δηλαδή :stuck_out_tongue: )

Πάρτε και ένα review σε μία νέα πολύ καλή κυκλοφορία εκ Πολωνίας:

Hate - Morphosis

http://www.rocking.gr/review1697.php

Και εγω τους Hate πριν κανα μηνα τους εμαθα.Δεν τους εχω πολυακουσει
αλλα φαινονται ενδιαφεροντες.

Edit: Αυτο που μαρεσε παντα στους Dismember ηταν οι μελωδιες τους.Ναι μεν
μελωδια αλλα οχι για παιδακια.Εννοειται και σουηδιλα.Μπολικη κιολας.
Στα περισσοτερα αλμπουμ τους βγηκε πολυ καλο το αποτελεσμα.