Death Μetal κυκλοφορίες

Άκουσα μερικά κομμάτια από το album στο youtube.
Όντως γαμάνε!
Good choice, Almighty C :thumbup:

Sevared Records γκαμώτεν!!!

Πάω παρακάτω :!:

Άκουσέ το μία ωρέ, μην κολλήσεις εκεί!
Εδώ εγώ άκουσα Nagelfar, άντε!

Σε κανα μηνα απο τωρα κυκλοφορει το νεο (τριτο) αλμπουμ των Καλιφορνεζων Abysmal Dawn.
Εδω μπορειτε να τσεκαρετε το πρωτο καινουργιο τρακ που ανεβηκε στο νετ [U]http://www.youtube.com/watch?v=-hAMR1iSeX8[/U]
το οποιο κινειται σε πολυυυυ Gorguts μονοπατια (πρωτης περιοδου).

Οσοι ακουνε Mοnstrocity (2 πρωτα αλμπουμς), παλιους Morbid Angel, Gorguts, αλλα και μπαντες τυπου Demolition Hammer, Rigor Mortis, Solstice θα γουσταρουν. Δεν ανακαλυψαν ποτε το τροχο αλλα ειναι πολυυυ τιμια μπαντα και με live εμνφανισεις που σκοτωνουν !!!

-core όπως λέμε -whore, και στα δύο δίνεις λεφτά για πίπες :stuck_out_tongue:

Δεν είναι flame, δεν είναι η απόλυτη αλήθεια, [SIZE=“3”]its my fucking opinion [/SIZE][SIZE=“2”]inion[/SIZE] [SIZE=“1”]inion[/SIZE]

Ωραία μπάντα, δεν ήξερα ότι βγάζουν νέο άλμπουμ, θα τσεκαριστεί σίγουρα!!!

Αυτό το ep-άκι το έχει ακούσει κανένας?
[B]Necrovorous - Crypt of the Unembalmed Cadavers [2009]
[/B]

Είναι τόσο δα (9 λεπτά παρά κάτι), αλλά είναι τόσο εθιστικό!
Σα σφηνάκι τζακ ντανιελς ένα πράμα. :roll:
Έντονη γεύση (σαπίλας και αγνού ντεθ), κάψιμο μόλις κατέβει αλλά ταυτόχρονη σκέψη: “να 'χα ακόμα ένα!”

Εν τω μεταξύ έχουν κυκλοφορήσει και ενα σπλιτ με [B]Meathole Infection[/B] που δεν έχω καταφέρει να βρω για ν’ ακούσω εκτός από το [B]Screams of Excruciating Pain[/B] που παίζει και στο μαησπεης (αν υπάρχει κανας καλός σαμαρίτης θα το εκτιμήσω).
Επίσης λέει ετοιμάζουν το πρώτο τους full length. Άντε να δούμε.
Οι γνώστες ας μη ντραπούν να μοιραστούν τη σοφία τους.
[B]http://www.myspace.com/necrovorous[/B]

Στηρίζουμε Necrovorous!!

Το πήρα πέρυσι απο Αναστάση και το χώνω στο πικαπ που και που. BBB ακόμα να το πάρεις ρε; :stuck_out_tongue:

Αν και έχουν σωστή δόση ‘‘σαπίλας’’ για κάποιο λόγο δεν μπορώ να πω πως μου αρέσουν αν και έχω και το 7’’ και το 10’’ split τους…Παρόλα αύτα περιμένω να ακούσω το καινούργιο τους άλμπουμ που αν δεν κάνω λάθος θα κυκλοφορήσει το πρώτο 6μηνό του 2011 με τίτλο ‘‘Funeral For A Sane’’ από την Blood Harvest.

Eδώ θα ήθελα να αναφέρω και τους καναδούς [B]Adversarial[/B], μια σχέτικα καινούργια μπάντα που έχει κυκλοφορήσει ένα demo με τίτλο ‘‘Thralls’’ (2008 ) και ένα αλμπουμ με τίτλο ‘‘All Idols Fall Before The Hammer’’ (2010).

Όσοι γουστάρουν Angelcorpse, Axis Of Advance κτλ. θα τους λατρέψουν!!!

Υ.Γ. To demo τους θα κυκλοφορήσει σε βινύλιο με κάποια bonus tracks (2 ακυκλοφόρητα + 2 διασκευές) με τίτλο “Prophetic Plain of Abyssal Revelation” από την Dark Descent κάπου τον απρίλιο και το άλμπουμ τους από την Blood Harvest περίπου τον ίδιο καιρό (μάλλον νωρίτερα)

Αυτοι ειναι γαματοι, το εχω το demo, οποτε δεν ξερω κατα ποσο θα τιμησω τη δευτερη κοπη. Τους πρωτοτσεκαρα μονο και μονο επειδη ειναι Καναδοι, ειμαι γνωστος βλαμμενος στο θεμα.

To έχω και εγώ το demo αλλά αν ακούσεις τα έξτρα τραγούδια και δείς και το εξώφυλλο του βινύλιο θα μπείς σε πειρασμό…:lol::lol:

Μου κάνει εντύπωση που κανείς δεν έχει αναφέρει τους Cerebral Bore (εκτός και αν το έχει κάνει και δεν το πρόσεξα, οπότε συμπαθάτε με…)

Έχουμε και λέμε λοιπόν…

Οι Cerebral Bore κρατάνε από Σκωτία μεριά και βγάλανε αυτή την απίστευτη ντεμπουτάρα που έκλεισε σπίτια! Πολύ καλός ήχος, ογκώδη riff και ένα guttural λαρύγγι (γυναικείο παρακαλώ) το οποίο κατουράει στους τάφους υποτιθέμενων γυναικείων extreme φωνητικών. Άμα δω τη Gossow να κερνάει τέτοια pig squeals πάω πάσο, χαχαχαχα!

Myspace: http://www.myspace.com/cerebralbore2
Video Clip “The Bald Cadaver”: http://www.youtube.com/watch?v=gWE9YmB8reQ

Sorry που πεταγομαι ετσι αλλα πρεπει ν απαντησω…

Επειδη… τι παλιανθρωπος που εισαι… ααααχ…

Κατι αλλα που χει βγαλει τωρα η Dark Descent εχεις ιδεα τι λενε; Καλα το Toxaemia εχει χτυπηθει ηδη διχως δευτερη σκεψη, ρωταω για κατι Unconcecrated, Mandatory και Anguish, αν εχεις αποψη στο πολυ γενικο. Ειδα αυτες τις κασσετουλες που χει κοψει και φαινονταν μερακλιδικες εκδοσεις ρε γμτ.

Να σου πω από τις κυκλοφορίες τους έχω ακούσει Burial Invocation, Begrime Exemious και Mandatory.Οι δύο πρώτοι τα σπάνε, οι Mandatory δεν μου έκαναν ιδιαίτερη εντύπωση να σου πω την αλήθεια! Δεν έχω τσεκάρει κάτι άλλο δυστυχώς!

Καλά για το Toxaemia δεν το σύζητω είναι must-have!! Αλλά θα περιμένω την έκδοση της Crypt σε βινύλιο…Αν δεν κάνω λάθος το cd θα είναι διπλο, το ένα cd θα έχει τα κομμάτια remastered και το άλλο στην αυθεντική τους μορφή…

Eχω και εγω το demo σε κασεττα να’ουμε και ειναι και πολυ ωραιο !
Βαρβαρο,σκοτεινο,παραγωγαρα !
Το αλμπουμ πιανει σκονη σε ενα φακελο με mp3 γιατι ειναι και απειρα
τα σκασμενα και δεν το εχω ακουσει ακομη.

Unconsecrated οι Ισπανοι ε ? Ωραιοι ειναι αυτοι.Ε δεν ανακαλυπτουν τον τροχο
αλλα δεν εχει σημασια αυτο.Γουσταρουν φουλ Σουηδικες μπαντες και το δειχνουν.
Εχω ακουσει μονο το πρωτο απο τα 2 που εχουν βγαλει.Συλλογη ξερω γω τι ειναι.

Οκει, τσεκαρουμε Unconsecrated τοτε, Mandatory σε δευτερη μοιρα.

Ισχυει, αλλα ο Crypt θα βαλει μονο το original mix κι εχω ενα θεμα με τα bonus ρε γμτ… οποτε θα προτιμησω το CD. Ασε που οι εκδοσεις του εχουν αρχισει να γινονται παραλογα ακριβες. ;-s 60 ευρω για το Absu κι εχει ηδη γινει sold out απο τον ιδιο.

Το ξέρω ότι θα έχει το original mix μόνο, αλλά θα το προτιμήσω!! Το Absu είναι πανάκριβο αλλά είναι και το μεγαλύτερο box-set που έχει βγάλει ο Crypt οπότε μόνο και μόνο για αύτο ίσως και να δικαιολογείται η τιμή του (μόνο για αύτο!).Τώρα αν το Toxaemia το βγάλει πάνω από 25 εύρω θα προτιμήσω και εγώ το cd…

Γαμω τις εκδοσεις ο The Crypt παιδες αλλα δεν ειναι για τις ελληνικες τσεπες την συγκεκριμενη στιγμη…

[I][COLOR=“Red”]…back from the vaults[/COLOR][/I]

Ούτε θυμάμαι πως το ανακάλυψα τούτο δω το συγκρότημα.

Πάμε λοιπόν πίσω στα 1991 όταν το death metal ήτο στις δόξες του.

[B][SIZE=“5”]Mythic[/SIZE][/B] λεγόταν η μπάντα και ήταν all-female :!:

Dana Duffey - Guitar/Vocals
Mary Bielich - Bass
Terri Heggen - Drums

Θα μου πείτε τώρα “χέσε μας ρε brein.d3d, άκου εκεί γυναικεία death metal μπάντα” και με το δίκιο σας.
Ε λοιπόν οι συγκεκριμένες τύπισσες δεν αστειεύονταν και πιστεύω πως αξίζουν την προσοχή σας.
Έτσι κι αλλιώς δεν έχουν και πολύ υλικό να τσεκάρετε μιας και διαλύθηκαν πριν ακόμη ξεκινήσουν…

Το τρίο λοιπόν από το Pittsburgh της Pennsylvania μας άφησε για κληρονομιά μόλις δύο demo και ένα EP:

Τo πρώτο demo του '91 που είναι πιο πολύ ένα [B]rehearsal tape[/B].

[SPOILER][/SPOILER]
Ο ήχος είναι αρκετά τραχύς αλλά δίνει ένα στίγμα για το πού θα κατευθύνονταν αργότερα.

Το demo [B]“The Immortal Realm”[/B] επίσης του '91.

[SPOILER][/SPOILER]
Εδώ η παραγωγή είναι σαφώς βελτιωμένη (μόνο η δίκαση ακούγεται λίγο αστεία…).
6 κομμάτια με συνολική διάρκεια σχεδόν 25 λεπτά.
Περιέχονται και 2 από τα τρια τραγούδια του πρώτου demo (σε νέες εκτελέσεις φυσικά).

Και τέλος το [B]“Mourning In The Winter Solstice”[/B] EP του '93 που κυκλοφόρησε από τη γνωστή και μη εξαιρετέα Relapse.

[SPOILER][/SPOILER]

Μετά την κυκλοφορία αυτού του EP και μετά από μερικές μικρές περιοδείες το διαλύσανε. Κρίμα κατά τη γνώμη μου διότι τα κοριτσόπουλα το κατείχαν το τόπι.

Ο ήχος τους με παρέπεμψε σε Morbid Angel/Bolt Thrower.
Death/Doom λέει η εγκυκλοπαίδεια.
Αρκετές εναλλαγές, από αργά mid-tempo μπασίματα σε γρήγορα ξεσπάσματα.
Η μπασίστρια (αργότερα πέρασε από τους Novembers Doom και τους Penance) νομίζω ξεχωρίζει με το παίξιμό της. Επίσης τα φωνητικά είναι αρκετά ενδιαφέροντα.
Γενικά πολύ γαμάτος ήχος, χαρακτηριστικός της εποχής και της συγκεκριμένης αμερικανικής σκηνής.
Aν δεν σου πουν ότι πρόκειται για γυναίκες δεν πρόκειται να το καταλάβεις.

Τσεκάρετέ τες, αξίζουν! Ένα κρυφό διαμάντι…

Βασικά κατεβάστε το ανθόλοτζυ (:p) που κυκλοφόρησε το '98 και περιέχει ΟΛΕΣ τις παραπάνω ηχογραφήσεις τους και είστε κομπλέ.
Διαβάστε και ένα true ίνφο γι αυτό:

[SPOILER]

From the Mythic website maintained by Dana Duffey: “This CD was to be released
on Steel Cage Records but Mary & Terri did not want it to come out. In fact the
label was threatened with a lawsuit. The booklets were already pressed and as a
founding member of Mythic and the songwriter and main lyricist, I believe people
have the right to hear Mythic material and have it all on a one CD. Therefore, I
am offering you the professionally printed booklet along with a CDR copy of the
mastered material in a clear jewel case for FREE - all you pay is $6.00 for
shipping & handling ($8.00 overseas). The CD includes all of the material Mythic
ever recorded - a 3 song rehearsal tape, the 6 song live demo “The Immortal
Realm” and the MCD on Relapse Records “Mourning In The Winter Solstice”. That’s
12 songs. All songs have been re mastered. The booklet contains lots of pictures
and a biography.”
[/SPOILER]

[I]Δείγματα:[/I]
[B]
“Winter Solstice”[/B]

[B]“Lament Configuration”[/B]
[B]“Spawn of Absu”[/B]

[SPOILER]Τί δείγματα δηλαδή, αυτά τα τρία κομμάτια είναι όλο το EP…:lol:[/SPOILER]