Death Μetal κυκλοφορίες

Nocturnus ρεεεεεεεεεε

Λίγες βδομάδες πριν ανακάλυψα οτι έχουν διαθέσιμα δωρεάν για streaming στο bandcamp τους τις Full Dynamic Range εκδόσεις των The Key και Thresholds… \m/

Απόλαυση…για όποιον τα έχει λιώσει θα εκτιμήσει…δεν αλλάζει ο ήχος της παραγωγή εννοείταις… δεν θέλουμε άλλωστε…αλλά έχει μια γλύκα παραπάνω…

To The Key ανάμεσα στα Top3 Death metal albums χαλαρά για μένα και Top 5 personal…τρελό κόλλημα από τότε που πρωτάκουσα το Neolithic σε αντιγραμμένη κασέτα στο σπίτι ενός συμμαθητή μου, 1ή λυκείου νομίζω!!!. Και η κασέτα θυμάμαι ήταν ενός φίλου του συμμαθητή μου ο οποίος ήταν ο Σάκης ο Φράγκος παρακαλώ!!! Να σε καλά ρε μούτρο!!

2 Likes

Αρκετά καλό Σουηδικό Prog/Melodic Death

Πολύ καλά τα 2 καινούργια κομμάτια από τον τέταρτο δίσκο των Obliteration

1 Like

Μελωδικό Death Metal! Πολύ ωραίο άλμπουμ!

1 Like

1 Like

και ένα ζουζουνιάρικο EP

1 Like

Πολυ ωραια μπαντα ,δεν τους ειχα ξανακουσει

1 Like

Αυτές τις μέρες έχω ξεθάψει τα

Mitochondrion - Parasignosis

Antediluvian - λόγος

Teitanblood - Death

Grave Miasma - Odori Sepulcrorum

Dead Congregation - Promulgation of the Fall

3 Likes

Ωραια πραματα αλλα ολα ηταν ενα κλικ κατω απτα προηγουμενα(τουλαχιστον ετσι μου φανηκε)

1 Like

Ε ναι λοιπόν!!

Θα το ‘χουν συνήθειο φαίνεται στο εν λόγω metal παρακλάδι, όταν προκύπτουν θέματα με τα δικαιώματα πάνω στο όνομα/επωνυμία να κοτσάρουν ένα AD στο τέλος και να προχωρούν σαν να μη συμβαίνει τίποτε – ας θυμηθούμε και τους Entombed AD του L-G Petrov και λοιπών.
Τώρα που το σκέφτομαι και το… πάλαι ποτέ Ghost BC σε αυτή τη λογική υπακούει, μόνο που, αφού πρόκειται για άλλου ύφους μπάντα, πήγαν ένα γράμμα μπροστά και ένα πίσω στο αλφάβητο!

Είναι μια περίεργη ιστορία οι Nocturnus του Browning, από το 1999 υπάρχουν με το συγκεκριμένο όνομα το οποίο μετά άλλαξαν σε After Death και το άλλαξαν πάλι το 2013 πίσω σε Nocturnus AD πάλι :stuck_out_tongue: . Το AD είναι άμεσα συνυφασμένο με τους Nocturnus λόγω του κομματιού BC/AD από το The Key.

1 Like

Για supergroup, παραδόξως δεν είναι νερόβραστο. Α ρε death metal cowboy.

1 Like

Τρελά ρίφφ, επίσης respect στον Becerra για τα πάντα.

1 Like

Καντε μεγαλη χαρη στον εαυτο σας και ακουστε αυτη τη βομβα που εσκασε απο το πουθενα.
2 Likes

Τι κολλημάρα αυτό το main riff, επίσης τρομερή παραγωγή το άλμπουμ και πολύ ψωμί, δεν το χορταίνω με τίποτα.

Και επίσης…AUSTERITY KILLS ρε μουνιααααα

3 Likes

Έψαξα λίγο και δε βρήκα να αναφέρονται αυτοί εδώ:

Παρακαλώ να ασχοληθείτε πάραυτα.