Death Μetal κυκλοφορίες

The Drug…Ξερει απο λαδι !Πολυ καλη μπαντα φιλτατοι.

Demigod - Slumber of Sullen Eyes

Mεγαλειωδες αλμπουμ Death Metal εκ Φινλανδιας.
Τελικα αυτη η χωρα ειχε πολυ καλη σκηνη στις αρχες των 90’s.
Ευρωπαικου στυλ Death Metal,mid-tempo κυριως,απιστευτος ηχος,γαμιστερα φωνητικα
και γενικα τι το διαβαζετε και δεν κατεβαζετε ακομα ???

Edit : Οι Dead Congregation τους θεωρουν μεγαλη τους επιρροη.

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ναι!!!

+1 για αυτη τη μπαντα!!!

Επειδη τα λεγαμε με τον halisecο και επειδη καποιοι βαριουνται που ζουν.Τσεκαρετε το line-up σε καθε δισκο
μπας και τους ακουσετε…

Pleasures Pave Sewers :
Peter Tägtgren - Vocals
Nicholas Barker - Drums
Shane Embury - Bass
Jesse Pintado - Guitars

Hate Breeds Suffering :
Tomas Lindberg - Vocals
Nicholas Barker - Drums
Shane Embury - Bass
Jesse Pintado - Guitars

Εγώ πάντως μπορώ να πώ ότι το ακούω ανελλιπώς εδώ και 2-3 βδομάδες και είναι από τα ελάχιστα death/thrash αλμπουμς που παίζουν και 2-3 φορές στο repeat…απίστευτα φωνητικά και κιθάρες, death groove!! και ένα απίστευτο κομμάτι-φόρος τιμής στο Descanting The Insalubrious, φυσικά μιλάω για το The Frisco Reaper…this is my personal opinion!

Να προσθέσω ότι το μυστικό για να απολαύσεις αυτή την αλμπουμάρα είναι να μην το συγκρίνεις ή να μην έχεις ακούσει/κολλήσει με crown…θα μου πείς χαίρω πολύ…τέσπα!!

οσοι δεν εχετε ακουσει το hate breeds suffering των lock up ακουστε το σπαει κοκκαλα, απ’τα πολυ αρχιδατα grindcore albums( shane embury ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε)

αλλο ενα που σπαει κοκκαλα, περσινη κυκλοφορια

το ομωνυμο των ελβετων cataract, πολυ καλη hardcore κυκλοφορια…γενικα ο,τι εχουν βγαλει μεχρι τωρα τα σπαει κανονικοτατα

Ρε το άκουσε κανείς σας το Bloodbath?
Εγώ ελάχιστα που το άκουσα, είναι πιο τεχνικό από τα άλλα και πιο κοντά στον Αμερικάνικο ήχο.
Δεν με κέρδισε να το ακούσω περισσότερο.

Το λάιβ που βγάλανε γάμησε όμως.

HOLY SHIT!!! Πώς πέρασε αυτό ? τρελό κοπάνημα και απίστευτες συνθέσεις…αν είχε και μια πιο κλασική death φωνή θα μιλάγαμε για έπος…όχι ότι ο lindberg είναι άσχημος αλλά αν είχαν μια φωνή με μεγαλύτερη προσωπικότητα…απίστευτο πάντως…thanks στον πρώτο που το ανέφερε πάντως…

p.s.: Άντε τα λέμε σε κάνα μήνα τώρα…

p.s.: Επειδή είμαι λίγο μεγάλος σχετικά δεν θεωρώ την φωνή των At The Gates κλασική οπότε dont misunderstand me!

λίγα με τον Lindberg ε!

:smiley:

:oops:

  1. Ευχαριστω!Στο ντεμπουτο τραγουδαει ο Tagtren.
  2. Καλες ακροασεις.
  3. Η φωνη του Lindberg ποτε δεν ηταν κλασικη του ηχου,γι’αυτο και μας αρεσει.

Σπαστα και για μενα μιας και ακους Lock Up για πρωτη φορα!

Εμένα μου αρέσει πάρα πολύ…κυρίως επειδή φέρνει σε αμερικάνικο ήχο!

Το’χα ποστάρει στο “δισκάρες που προτείνουμε…” αλλά νομίζω εδώ ταιριάζει καλύτερα…

Προσθέστε και γενναίες επιρροές από Entombed, και έχετε ένα από τα καλύτερα δισκάκια της χρονιάς που πέρασε…

Οι The Crown ειναι αναμεσα στις 10 αγαπημενες μου μπαντες… οποτε… :dunno:

Grind και ξύλο από τη Νορβηγία!

http://www.myspace.com/whipband

Ιδου και το καινουριο project του Chris Beattie μπασιστα των Hatebreed αλλα και του πρωην drummer τους.Προσφατα κυκλοφορησαν το ντεμπουτο τους This Means War,αν ψηνεστε ριξτε μια αυτια

Το καινούριο Cannibal Corpse είναι αρκετά καλό αν και δεν είναι τόσο πιασάρικο όσο το προηγούμενο. Μέχρι τώρα ξεχωρίζω τα Priest of Sodom, To Decompose και το ομώνυμο. Έχει και άλλα καλά όμως,

Το μεταφέρω κι εδώ, γιατί στο “δισκάρες που προτείνουμε” ίσως χαθεί.
ολα τα κρέντιτς στο Νομιστεράκι.

Εγώ, ο Μάτια κι ο Ντέθστερ έχουμε στήσει τρελό πανηγύρι με δαύτο.

ΑΚΟΥΣΤΕ ΤΟ ΚΑΙ ΝΙΩΣΤΕ!

Να προσθέσω μόνο μια δόση Napalm Death μεσαίας περιόδου στο όλο σύνολο
(καταλαβαίνετε δηλαδή. “οικοδομικές” καταστάσεις!)

νταξει για το παραπανω δισκιο δεν υπαρχει και τιποτα να πεις…σαν να περνα απο πανω σου μεραρχια panzers

γερμανικος στιχος σε στυλ bolt thrower=Tod

WAAAAAS IST DIE WAHHHHRHEIIIT??? :metal::metal:

Bring me the horizon ακουσα προσφατα και μαρεσαν 1-2 κοματακια…
Βεβεα ειναι λιγο κακομαθημενα ποζερια αλλα το Chelsea Smile ειναι πορωτικο!