Death SS 10 Mαιου

Τι εγινε ρε παιδια?θα ερθει κανενας στους cult Ιταλους η θα ειμαστε καμια 100αρια?

Θα πήγαινα κυρίως για τους Demon, αλλά η μέρα και οι υποχρεώσεις δεν βολεύουν καθόλου… :frowning:

Ειναι και οι Demon που τους γουσταρει πολυ κοσμος.Οντως η μερα και η ωρα δεν βολευουν καθολου!

Πιστευω και ελπιζω πως θα σκασει αρκετος κοσμος μιας και ειναι οι demon .
Παντως εγω θα περασω μια βολτα :wink:

Τι να πω??Απιστευτη συναυλια,μοναδικο θεατρικο-σατανικο-show απο τους Death SS που επαιξαν για 2 ωρες ασταματητα,με απιστευτη πορωση,λιγος ο κοσμος για αυτην την μεγαλη μπαντα!
Hail στην γκομενα που ειχαν μαζι τους και εμφανιζοταν σχεδον παντα χωρις ρουχα και επερνε πολυ ωραιες ποζες…:smiley:

To πρωτο σοκ το επαθα οταν μπηκα μεσα στο γκαγκαριν , 7:30 και ζητημα να ηταν 20 ατομα χωρις τα συγκροτηματα.
Και ξεκινωντας το πρωτο ελληνικο (wrathblade νομιζω) ειχε απαισιο ηχο οπως ηταν αναμενομενο αλλα για εγω τους ευχαριστηθηκα και αν εξαιρεσουμε την φωνη του τραγουδιστη που μου τρυπαγε τα αφτια οι συνθεσεις τους ηταν πολυ καλες και δεν τους βαρεθηκα ουτε στιγμη .
Το δευτερο συγκροτημα περασε και δεν ακουμπησε απλα και δεν εβλεπα τη ωρα να τελειωσουν,επισης το γεγονος οτι ειχαν drum machine τους αφαιρει ποντους για μενα .
Οι demon πραγματικα δεν καταλαβα ποτε αρχισανε και ποτε τελειωσανε και στο σημειο που παιξανε dont break the circle η συναυλια για μενα εβγαλε τα λεφτα της, ωραιοι αλλα λιγοι.

Οι deathSS κανανε το χειροτερο ξεκινημα που μπορουσανε να κανουν,κιθαρα χαμενη, η drum πολυ μπροστα, ο SS αρχισε να τραγουδαει τα λογια του give’m hell αλλα ηταν πολυ μπροστα απο τους υπολοιπους και ο κακομοιρης ο drummer προσπαθουσε να τον φτασει, γενικος ενα μπαχαλο .Ευτυχως ηταν το μονο μελανο σημειο και τα πραγματα φτιαξανε απο εκει και περα.
Το show που δωσανε ηταν το γνωστο με τους φλεγομενους σταυρους , την γκομενα να αλλαζει διαφορες
εμφανισεις και δινει show πανω στην σκηνη και κακους μοναχους που θελανε το κακο του αθωου steve.
Γενικος το show ηταν carbon της προηγουμενης φορας με 2-3 εχτρα πινελιες.
To playlist ηταν απο ολες τις περιοδους τους και το μονο album που δεν τιμησανε ηταν το humanomalies.

Δεν προλαβα,Wrathblade και Despise καθολου λογω δουλειας!Αλλα απο οτι λες δεν εχασα και τιποτα!Αν και μου αρεσει το nwobhm οι Demon ποτε δεν ηταν μια απο τις αγαπημενες μου μπαντες εκεινης της περιοδου,παρολαυτα επαιξαν μια χαρα με πολυ κεφι!Οντως στην αρχη οι Death SS ειχαν μετριοτατο ηχο,ευτυχως εφτιαξε μετα!Ρε γαμωτο δεν επαιξαν το Lady of Babylon Που ειναι τρελο Hit!Δεν μου φανηκε που περιεργο που δεν επαιξαν τιποτα απο το Humanomalies καθως ηταν ψιλομετριο!Ευτυχως επαιξαν απο τα νεοτερους δισκους αρκετα απο το Panic.

Setlist?

Α, ξέχασα να πω ότι μετά από το τέλος της συναυλίαας ρώτησα τον Dave Hill σχετικά με το “Fareweel Tour” που έγραφε πάνω στο εισιτήριο και μου είπε ότι είναι μ#$%@#!!! :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Ευτυχως, ειναι η 2η φορα που τους χανω λογω ανωτερας βιας!!! Ρε τι ψεμματα λενε οι διοργανωτες για να μαζεψουν κοσμο…

¶στα να πάνε… Λες να βλέπουμε και τους Talisman κιάθε χρόνο από φέτος?

Μακαρι αλλα δυστυχως για τους Talisman ισχυει!:frowning: :frowning: :frowning: