Οπαδοί των Death SS ενωθείτε!

Είμαι μέλος του ιταλικού Fan Club των Death SS εδώ και 5-6 χρόνια.
Πέρσι είχαμε (λίγα άτομα) την ιδέα σαν Έλληνες Fans να χρηματοδοτήσουμε μία επίσημη κυκλοφορία σε Limited Δίσκο 7" χωρίς τη μεσολάβηση δισκογραφικής εταιρίας.
Κανονικό Private press!!

Η ιδέα άρεσε στον Steve Sylvester και σε λίγες μέρες θα έχω τα Masters και Artwork στα χέρια μου.

Πρόκειται για το DER GOLEM single, με B-side το S.I.A.G.F.O.M. σε live ακυκλοφόρητη έκδοση. 266 κόπιες, 66 αριθμημένες για την Ιταλία και 200 αριθμημένες+original handsigned promo card εκτός Ιταλίας, μέσω των Ελλήνων Fans.

Σκοπός είναι, αν πετύχει το project, να γίνουν παρόμοιες κυκλοφορίες, χαμηλής κυκλοφορίας με demo, live ή ακυκλοφόρητα κομμάτια.

Όποιος ενδιαφέρεται για λεπτομέρειες, συμμετοχή στο project ή κόπια σε τιμή κόστους (εργοστάσιο, μεταφορικά, ΦΠΑ εργοστασίου, Loyalties, περίπου 6,5 Euro), ας κάνει πμ

Επίσης, αν κάποιος οπαδός/distributor θέλει να πάρει πολλές κόπιες και να μπει το Label/Logo του στο οπισθόφυλλο, μας ενδιαφέρει.

Death SS fan παρών!
ενδιαφέρομαι γιά κόπια φυσικά!

Αν εννοείς κόπια στα 6,5 ευρω και εγώ εννοείται θέλω,και σίγουρα θα βρω και αλλους ενδιαφερόμενους…

  1. Το thread στο Groups and artists δεν θα έπρεπε να ανοιχτεί;

  2. Το SS τι δηλώνει;

ιn death of steve silvester…

Ποιός είναι αυτός;

Ρίξε μια ματιά εδώ http://en.wikipedia.org/wiki/Death_SS

Επειδή η όλη φάση θα γίνει οπαδικά, σας λέω ό,τι είναι σίγουρο:

Με βάση την προσφορά από το εργοστάσιο στη Γερμανία + ΦΠΑ + μεταφορικά (στο περίπου) + εκτύπωση post cards + Loyalties, το πείραμα εμπορικά δεν πετυχαίνει.
Εταιρία που έχει στόχο το κέρδος δεν θα το αναλάμβανε εύκολα.

Φανταστείτε ότι οι 66 κόπιες των Ιταλών θα πουληθούν στα μέλη του Ιταλικού Fan Club τουλάχιστον διπλάσια τιμή.
Για να καλυφθούν όλα τα παραπάνω έξοδα και να μη μπούμε μέσα, υπολόγισα την τιμή γύρω στα 6,5 Ευρώ, άντε 7, για τις 200 “Ελληνικές”.
Σημείωση: όλα τα παραπάνω έξοδα θα είναι προπληρωμένα, όσοι ενδιαφέρεστε για κόπιες δεν προπληρώνετε, παρά μόνο όταν οι κόπιες έρθουν στο Ελλάντα.

Για να είμαστε καθαροί, θα κρατήσω όλα τα παραστατικά για να τα δούν όσοι ενδιαφέρονται. Απο κει και πέρα, όσοι θέλουν more info, ΠΜ.

Τέλος, όποιος ενδιαφέρεται για άνοιγμα σελίδας Myspace για την προώθηση των projects πάλι ΠΜ

ok εγώ θέλω σίγουρα μια κόπια.Αν θέλει και κανένας γνωστός θα σου πω…

απλά σφύρα μόλις ετοιμαστούν γιά να τα πάρουμε. εκτίμηση χρόνου παράδοσης?

Αν δεν έχουμε καθυστερήσεις, το Μάιο.
Θέλω όμως όλοι οι ενδιαφερόμενοι να μου στείλουν ΠΜ για να κρατήσω emails και κόπιες ανά άτομο.

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.

Mέσα για κοπια. ΠΜ εν καιρώ.

Έχει το φαν κλαμπ σχέση με το παρακάτω βίντεο? Αν ναι, ψήνομαι και για ενεργότερη συμμετοχή!

Το βίντεο δέν έχει καμία σχέση…ευτυχώς!!!
Άλλα καλύτερα όμως υπάρχουν…π.χ. το make of του “Transylvania”
Θα ήθελες να είσαι κομπάρσος :roll:.

Όποιος θέλει μπορεί να γραφτεί μέλος στο Cursed Coven:

Αν μαζευτούμε πολλοί, φτιάχνουμε και ένα επίσημο Fan Club στην Ελλάδα.

Όσοι μου στείλατε ΠΜ έχετε “φακελλωθεί”. Μόλις έχω νεότερα, θα σας στείλω email.

Όποιος θέλει κόπια/ες μου στλενει ΠΜ.

Τα Masters είναι στα χέρια μου, ενώ το artwork δουλεύεται και σε καμια βδομάδα θα είναι έτοιμο για να σταλεί εργοστάσιο…

Update!!!

Είμαστε στα διαδικαστικά με το εργοστάσιο και μέχρι το τελος της εβδομάδας θα έχουμε νέα για το release date.

Όσοι έχετε παραγγείλει, αλλά και όσοι παραγγείλετε ως τις 30/04, 7 Ευρώ.

Μετά, θα ανέβει λίγο, αναλόγως τη λυπητερή του εργοστασίου και της μεταφορικής.

Για Artwork (Εξώφυλλο προς το παρόν):

Ξεκίνησε η παραγωγή στο εργοστάσιο :smiley:

Έχουμε βέβαια μέλλον…

Αύριο τελευταία μέρα για παραγγελίες “χονδρικής”.
Από 01/05 και μέτα, όσες κόπιες έχουν μείνει, λίγο ακριβότερα, sorry…ανωτέρα βία…

Τα Test Press ήρθαν!!!
Όλα ΟΚ.
Release date 25/05/2010
Ετοιμαστείτε!!!

Βγήκε το Flyer:

Δείτε το και μεταδώστε το, από τις 200 κόπιες έχουν μείνει καμιά 70αριά.
Και είπαμε, για τους Έλληνες Fans καλύτερη τιμή.

Wholesale available.
Thanks for supporting Death SS.