Death

2 post Πριν

αυριο συμπληρωνονται 10 χρονια απο τον χαμο του
Chuck Schuldiner

[I][SIZE=“4”]Destiny is what we all seek
Destiny was waiting for you and me[/SIZE][/I]

:(:(:frowning:

ανεξαρτήτου μουσικού γούστου κλπ κλπ είναι μεγάλη αδικία και απώλεια να χάνονται τέτοιοι άνθρωποι τόσο νωρίς…

να’σαι καλά όπου και να είσαι μεγάλε chuck

Δηλωνω υπευθυνα μετα απο τοσα χρονια οτι οι Death παραμενουν Μια απο τις Τρεις καλυτερες μπαντες που εχω ακουσει στον χωρο της πολυαγαπημενης μου μουσικης

Συμφωνώ μέχρι αηδίας! Κι άλλος κολλημένος με Death από δώ.:smiley: Ας κρατήσουμε τους σοφούς του στίχους:

[I][B][SIZE=“5”]Life ends so fast so take your chance and make it last[/SIZE][/B][/I]

10 χρονια… αν ειναι δυνατον… α ρε τσακ… ηθελα να σε ειχα δει λαιβ … 10 χρονια… λενε οτι οταν μενεις στην μνημη των ανθρωπων δεν πεθαινεις ποτε. Τι σπουδαιος μουσικος και ανθρωπος… και πεθανε τοσο αδικα επειδη η ασφαλεια αρνηθηκε να του πληρωσει την δευτερη εγχεειρηση με την ψευτοδικαιολογια οτι ειχε τον καρκινο πριν το συμβολαιο… Τοσο αδικο…οσο το σκεφτομαι τοσο στενοχωριεμαι…

Εκείνη η γαμημένη η περίοδος πήρε μαζί της μερικούς από τους πιο αγαπημένους μου καλλιτέχνες. Οκ, πάντα συμβαίνει να φεύγουν αγαπημένοι μας καλλιτέχνες, αλλά τότε μιλάμε ήταν σαν να είχε βγει κανονικά παγανιά, είχε ανοιξεί το φέρετρο (…) και να τους έβαζε όλους μέσα έναν έναν. Τι να πρωτοθυμηθείς: Joey Ramone, Dee Dee Ramone, Joe Strummer, Chuck Schuldiner, John Entwistle, μέσα σε ένα χρόνο τους είχε καθαρισει όλους. Με όλους τους είχα απίστευτο δέσιμο, μπάντες που άκουγα από πιτσιρικάς και η μουσική τους μου είχε κάνει άπειρες ώρες παρέας. Θυμάμαι ήμουν τελείως απαισιόδοξος, δεν ήθελα να ακούσω τίποτα καινούργιο.

Όλως τυχαίως αυτές τις ημέρες το playlist περιέχει πολύ Death, είτε διασκευές είτε κάποιο από τα διαμάντια του Chuck…και πάντα με πιάνει μια μελαγχολία με τους Death…γιαυτό δεν μπορώ μάλλον να ακούσω και συχνά…όπως και να χει πάντως ένα tribute από τους πιο άξιους συνεχιστές του ήχου των Death, τους Revocation δλδ, είναι το λιγότερο:

Revocation - Pull The Plug

Tην Κυριακη το βραδυ ημουν Θεσ/νικη κι εβλεπα Headbangers Ball και εβαλε καπακι '‘This Love’'απο Pantera και '‘Spirit Crusher’'απο Death.Ενταξει δακρυα συγκινησης απλα…

τι να πει κανεις… ελαχιστους μουσικους εχω σε τετοια εκτιμηση… δεν ακουγα μεταλ εκεινη την εποχη και εχω ακουσει διαφορα για τον χαρακτηρα του ωστοσο παρολα αυτα παντα πιστευα και πιστευω οτι ηταν πολυ ξεχωριστος ανθρωπος (ειναι απο τις περιπτωσεις που σου λενε κατι αρνητικο και εσυ απλως ισχυροποιεις τη θετικη εικονα που εχεις για καποιον). σεβασμος και δεος για τη μουσικη του… κριμα που χαθηκε ετσι ενας τοσο νεος και ταλαντουχος ανθρωπος…

R.I.P
εσυ και ο Criss Oliva εισασταν πολυ τεραστιοι για να ειστε μαζι μας…σιγουρα ο θεος παιρνει καποια σοβαρα μαθηματα εκει πανω…

…όλα αυτά μαζί…με καλύψατε:):!:

Λειπει τοσο πολυ στην μουσικη καποιος με το ταλεντο, την εξυπναδα και το πνευμα του Chuck, με στεναχωρει πολυ η σκεψη οτι δεν θα καταφερω ποτε να τον δω live… Οποτε ακουω Death εχω μια πικρα σκεπτομενος αυτο.

Sick Drummer Magazine/Grind Percussion LLC and Perseverance Holdings Ltd. introduce DEATH TO ALL 2012 ? In benefit of Sweet Relief (sweetrelief.org). This 5 city tour will feature a majority of DEATH?s amazing musicians, as well as special guests. This tour is to celebrate the life and music of Chuck Schuldiner, as well as to raise awareness of Sweet Relief Musicians Fund ? a charity that provides financial assistance to career musicians faced with illness, disability or age-related problems.

This benefit for Sweet Relief is a gathering of some of the best talent in the Death metal genre. Featuring such ledgendary musicians as [B]Gene Hoglan[/B], [B]Sean Reinert[/B], [B]Steve DiGiorgio[/B], [B]Scott Clendenin[/B], [B]Paul Masvidal[/B], [B]Shannon Hamm[/B] and [B]Bobby Koelble[/B]. With a vocal assault from Steffen Kummerer and Charles Elliott. These shows will pay homage to their roots and celebrate music with the fans, even some who have been behind them for decades.

Τσιμπάτε βίντεο :arrow: [I]http://www.youtube.com/watch?v=H7T93J0QqDk[/I]

[SPOILER]Gorguts και Atheist special guests λέει…:cry:[/SPOILER]

[B][SIZE=“5”]ΚΑΥΛΑ[/SIZE][/B]

Και πάλι θα χάσουμε σπουδαίες στιγμές :cry::cry:

Χωρις Chuck δεν ξερω αν θα μπορουσα να ακουσω αυτα τα κομματια live.

Το πήρε κανείς πρέφα αυτό;

http://www.relapse.com/spiritual-healing-limited-collectors-bundle.html

Αυτο μολις εβλεπα και αναρωτηθηκα…
Τι θα γινει πια με τις επανακυκλοφοριες τους? ΠΟΣΕΣ πια, ποσες?! :stuck_out_tongue:

Λείπει η γάτα και χορεύουν τα ποντίκια :wink: