Αγαπημένο τραγούδι Death

Δεν έχει και πολύ νόημα αυτό το πολλ αφού όλα είναι θεϊκά. Απλά όποιος έχει κάποια ιδιαίτερη προτίμηση ας ψηφίσει. Αν γινότανε θα τα βαζα και τα 63. Εγώ μετά από πολλά ακούσματα και μελέτες έχω αποφασίσει ότι το αγαπημένο μου είναι το Choke On It(απ’το σολο και μετα ειδικά είναι θεϊκό) αλλά δε το βάζω στο πολλ γιατί βάζω τα κατά τη γνώμη μου πιο αγαπητα στον περισσότερο κόσμο και δε νομίζω ότι αυτό είναι ένα από αυτά…

Το Symbolic είναι ύμνος!!! Καλά εδώ μιλάμε για την μπάντα που δεν έχει ούτε μισή μέτρια νότα βέβαια.

Lack of comprehension…Θεικα riff,κορυφαιο σόλο,rhythm section που παίζει τις κάλτσες του…Απλά το καλυτερο κομμάτι τους…

:band:=D>:metal::rockon:

Το να βρεις το καλύτερο τραγούδι ενός καλλιτέχνη που το μόνο κακό που έχει να επιδείξει είναι η σχέση του με τη μετριότητα είναι αδύνατο.

Αλλαζει ανα βδομαδα.

Δυνατη υποψηφιοτητα παντως θετει το Spirit Crusher.

ε συμφωνώ με τα παιδιά από πάνω μου. Αλλάζει καθέ βδομάδα. Βασικά, το lack of comprehension που ξεστόμισε ο Νταβίντιαν θέτει πολύ σοβαρή υποψηφιότητα. Βασικά το πιο κόλλημα μου είναι το Open Casket νομίζω, μιας και ήταν το πρώτο κομμάτι που όταν ακούσα το ριφφ του, αφιερωθηκα στο γκρέμισμα φούρνων και οικοδομικών τετραγώνων.

‘‘Together as one’’ άαανετα… Riff- άρες έχει, στιχάρες έχει, ανατολίτικη sol- άρα έχει, αυτό το κομμάτι μου καρφώθηκε στο μυαλό από όταν το άκουσα πρώτη φορά στο Γυμνάσιο…

Από εκεί και πέρα ακολουθούν ‘‘Left to die’’, ‘‘Empty words’’ κ.ά.

Δεν έχω πολυασχοληθεί με την μπάντα (σχεδόν καθόλου να μαι ακόμη πιο ειλικρινής) αλλά ένα τραγούδι που γουστάρω πολύ είναι το Mutilation.

εγω ψηφισα crystal mountain απλα για να ψηφισω καποιο…
τι να πουμε για τον Θ-Ε-Ο!
οποιος παιζει κιθαρα ας προσπαθησει να βγαλει οσο μπορει το the flesh and the power it holds…
παιζει να κανει καιρο να σταματησει να (προσπαθει) το παιζει…ΚΑΥΛΑ!!!
ΑΡΕ CHUCK…:frowning:

Να γινει αλλαγη :

Άλλο ----> όλα

να γίνει αλλαγή :
Άλλο -------> Perennial Quest

ε όχι και πίθηκος ο τσακ! 8O

οκ, κρυάδα, συνεχίστε.

Δικε μου :stuck_out_tongue:

EINAI ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΞΕΧΩΡΙΣΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΑ 63?
ΕΓΩ ΛΕΩ ΟΤΙ ΑΜΑ ΕΙΧΕΣ ΒΑΛΕΙ 63 ΕΠΙΛΟΓΕΣ Η ΚΑΘΕΜΙΑ ΘΑ ΕΙΧΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΠΟ 2 ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ
ΤΕΛΕΙΑ Κ O CHUCK EINAI ΘΕΟΣ ΡΕΕΕΕΕΕΕ!

Σωστά το έθεσε ο φίλος…

+1,000,000

The Philosopher από εμένα…

crystal mountain!!! το ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ riff

Το Spirit Crusher.
Αν και όλα σχεδόν τα Death τραγούδια είναι αριστουργηματικά αν μή τι άλλο όσον αφορά στίχους,συνθετική άποψη.