Deathstars

Death dies haaaaaaaard!!!:stuck_out_tongue:

Με την μουσική που παίζουν, και τον τρόπο που το κάνουν, η επιτυχία μου ακούγεται κάτι πολύ λογικό. Ε τώρα, αν κάτι κάνει επιτυχία και δεν αρέσει σε κάποιους επειδή πλασάρεται ως κάτι που δεν είναι, τότε αυτό είναι πρόβλημα οποιουδήποτε εκτός του συγκροτήματος. Θέλω να πω δλδ: πολύ τους κράζουν επειδή τους πλασσάρουν σαν industrial ή gothic. Και το πρόβλημα τους δεν είναι στην ουσία ότι δεν τους αρέσει αυτό που ακούνε, αλλά μάλλον επειδή δεν είναι έτσι όπως έπρεπε να είναι. Δεν ξέρω αν κάποιος που σκεφετεαι έτσι, έχει δίκιο ή όχι, αλλά ακόμα και η πρώτη περίπτωση να ισχύει, τί έγινε? Είπαν ποτέ οι Deathstars ότι βγάλανε έναν δίσκο όπου είναι 30% ινταστριαλ, 50% μέταλ και το υπόλοιπο ξερω γω τι άλλο? Είπαν ότι βγάλανε κανένα δίσκο που να είναι ορόσημο του τάδε είδους? Ίσα - ίσα που - σύμφωνα με δηλώσεις τους - δεν τοποθετούν την μουσική τους κάπου, χαβαλέ κάνουν, και χαρακτηριστικά εχουν πει μάλιστα ότι “ούτε και μεις οι ίδιοι δεν ξέρουμε τι είδος παίζουμε”. Και κάθομαστε και ασχολούμαστε εμείς με το αν παίζουν φλώρικα, αν δεν είναι μεταλ, αν είναι ποπ ή αν είναι dance- ο - τσιφτετέλι.

Όσο για μένα, τους παρακολουθώ από την αρχή τους. και με κάθε κυκλοφορία ανεβαίνουν ακόμα πιο πολύ στην εκτίμησή μου. Να πω την αλήθεια, δεν είχα ιδέα ότι τρώνε κράξιμο, μέχρι που είχα ανοίξει το θρεντ για την κυκλοφορία του τελευταίου τους άλμπουμ (που σπέρνει). Δλδ εμπορική μούσικη παίζουν, και χρησιμοποιούν ηλεκτρικές κιθάρες. Τώρα γιατί να τους κράξει κάποιος που ακούει λιγότερο εμπορικά πράγματα, πραγματικά το βρίσκω ανούσιο. Δλδ, για να χρησιμοποιήσω και ένα πρόσφατο παραδειγμα, το παρομοιάζω ως εξής. Είναι σαν να κράζω εγώ πχ που ασχολούμαι λίγο παραπάνω με την ελληνική σκηνή, τους Μοραλ επειδή κάνουν προωθούνται ως το νέο όνομα. Ε χέστηκα. Ούτε που θα ασχοληθώ.

Γκρουπάρα, παραγωγάρες σε όλα τα άλμπουμ τους και φυσικά φωνάρα ο Whiplasher.
Η μουσική τους είναι λιγάκι ‘‘τετράγωνη’’, αλλά, για κάποιον που γουστάρει βαριές κιθάρες, στακάτα ρίφφς, λίγα ηλεκτρονικά στοιχεία και ατμόσφαιρα, καλά θα κάνει να ακούσει ΟΛΑ τους τα άλμπουμ.

Τώρα άμα είναι λιγάκι σκατό-φατσές, ή λιγάκι δεξιοί, απλά τα πράματα μην τους κάνετε παρέα !

έχεις 5 ποστ στο επίμαχο θρεντ. :p:p:p

Μιλαμε πρεπει να χαν πολυ ενδιαφερον οι μουσικες συζητησεις των αδερφων Nodtveidt:lol: