Deathstars

Εκανα σερτς αλλα δεν βρηκαι τπτ,σορρυ αν υπαρχει…θελω να ακουσω και τη γνωμη σας για αυτο το Industrial(μερικοι τους λενε και gothic:?) metal band απο τη Σουηδια?εχω ακουσει ολα τους τα αλμπουμ(3) και θα μπορουσα να πω οτι ειναι “καλοι”…αλλα τραγουδια με πορωνουν πιο πολυ,αλλα οχι και τοσο…
(θα προτιμουσα στην αρχη να πειτε “μουσικες” γνωμες και οχι π.χ “πως ειναι ετσι αυτος ο καραγκιοζης”)

Πώς είναι έτσι αυτός ο καραγκιόζης;

Μουσικά μιλώντας…

χαχαχαχαχαχα γαματο

Μπάντα που δεν αξίζει το hype που υπάρχει γύρω απ’το όνομά της.

Κρίμα που προέρχονται από τους αξιοπρεπέστατους 90ς thrashers Swordmaster.

live δεν την παλευουν

not my cup of tea. ούτε καν δηλαδή…

εγω το πρωτο τραγουδι που ειχα ακουσει ηταν το clip του Synthetic Generation δεν μου αρεσαν! καλα ο τραγουδιστης στο clip δεν υπαρχει με κοτσιδακια και φουστα ειναι…
καλε 'συ :hippy:

όλοι οι “φανς” μαζευτήκαμε ε? :stuck_out_tongue:

Έχουν και φανς αυτές οι μπάντες?

δεν μπορούμε να το αγνοήσουμε σαν πιθανότητα :stuck_out_tongue:

Μηδενική πιθανότητα? :stuck_out_tongue:

έστω 8)

το να σου κατσει η Eva Mendes ειναι περισσοτερες…

ααχαχαχαχ!!!

Τραγικοι.

Θυμάμαι κάτι αξέχαστες ατάκες σε περιοδικά όταν βγήκε το ντεμπούτο τους, του στύλ ‘‘τγία και πολύ τους είναι’’, ‘‘φτηνή αντιγραφή των White Zombie για ατάλαντους’’ και κάτι τέτοια. Και μόνο για αυτό το λόγο είναι αξέχαστοι ως φιγούρες, γιατί ως μουσική απο τότε που είχα ‘‘τη τύχη’’ να ακούσω προσπαθώ να το ξεχάσω όσο το δυνατόν καλύτερα. Το image τους πάντως δεν είναι τόσο ενοχλητικό, θα μπορούσε να είναι πρωτότυπο αν δεν είχαν κάνει το ίδιο πράγμα μερικές χιλιάδες ακόμη μπάντες.

…περί ορέξεως…
εμένα πάλι μου αρέσουν. Θεωρώ πως για αυτό που κάνουν, είναι 100% “εντός θέματος”. Σκεφτείτε το κράξιμο που είχαν φάει οι 69 Eyes στην αρχή της καριέρας τους… κ μετά αποθεώθηκαν.

Δεν περιμένω να αρέσουν στους metalheads, αλλά λίγος σεβασμός δεν βλάπτει. Γενικά μιλώντας.

Από άλμπουμ, σαφώς το τελευταίο τους “Night Electric Night” με διαφορά. Σκοτεινό, ηλεκτρονικό κ ποζεράδικο (!). Άλλωστε με Kiss μεγάλωσαν:wink:

Πάντως προσωπικά έχω την περιέργεια να τους δω κ λάηβ (έξω φυσικά:p) κ πριν λίγο καιρό είδα πως περιοδεύουν Ευρώπη με Diary of Dreams… γμτ…:x:x

Νομίζω πως αυτό ακριβώς είναι το πρόβλημά τους. Παίζουν κάτι που δεν είναι μέταλ, ενώ οι ίδιοι είναι τέζα μεταλλάδες. Kαι αυτό φαίνεται.
Και το ίδιο πρόβλημα έχουν και οι συν-θιασώτες τους Pain και Kovenant.

Εδιτ. Και το τελευταίο τους είναι όντως το καλύτερό τους. Το μοναδικό που κατάφερα να ακούσω ολόκληρο δυο φορές. :stuck_out_tongue:

Μ’ αυτά και μ’αυτά μου εξάπατε την περιέργεια.

Θα τους ακούσω κάποια στιγμή, και κρίνοντας απο τη μουσική και μόνο (μου είναι αδιάφορο το ίματζ και οι ταμπέλες που τους βάζουν) θα κρίνω αν μου αρέσουν, αλλιώς θα προσπεράσω…

θσ σου προτεινα να ξηκινησεις απο το τελος :wink: