December Peals - People Have Demons

[CENTER]
[/CENTER]

Λοιπον φιλτατοι.

Πετάω λεμε. Μετα τους μπιφφυ κλαηρο, σας παρουσιαζω το νεο πουλεν μου

γερμαναραδες λεπον οι December Peals, τοσο αγνωστοι που ουτε η Wikipedia δεν τους ξερει, και το last.fm εχει τρεις γραμμες (τρου στορυ), ή οποιες τους λενε πανκ-ροκ με ποπ -ημο στοιχεια, πραγμα που δεν ισχυει ουτε στο ελαχιστo, μιας που μιλαμε για ωμο και ινγιορφεης ροκενρολλ γαμωταπρεκια μου κατασταση.

Θα πεσει απειρο λιωσιμο.

Ινφο για τη μπαντα μονο απο τη σελιδα στο φεησμπουκ τους βρηκα, και ετσι οπως τα γραφουν, αντε να καταλαβεις…

Γενικα παντως, η ιστορια παει σε φαση οτι προσπαθουσαν συνεχεια να κανουν το μπαμ στη σκηνη, και ολο ετρωγαν χ. 3-4 EP βγαλαν και πηγαν απατα, ο τυπος τους εκραζε (οποτε μαλλον καποτε οντως παιζαν πανκ με ημο στοιχεια και δεν τους εβγαινε) οποτε σα να το γυρισαν (νταξει, αυτος που θα ψαξει για στιγματα θα τα βρει). ΚΑΙ ΓΑΜΑΝΕ. :expressionless:

τεσπα, ριχτε μια αυτια, γω το αγαπω κιολας

Ορίστε το μαησπεης http://www.myspace.com/decemberpeals

Να ακουσετε το Got Taste και το Hypoxia που σο φαρ με ακουμπανε σε μερη παραξενα και ενθουσιαζομαι

Παρτε και το βινδεακι του Got Taste (κλικ)

\:D/\:D/

Ωραίο δισκάκι!!! και εγώ προβλέπω ότι θα φάει τρελό λιώσιμο.
Εμένα μου αρέσει πολύ και το rockin’ in the free world το οποίο όμως δεν είναι στο cd αυτό και δεν ξέρω και που στο καλό μπορεί να είναι :-k

και είναι Γερμανοί 8O εγώ μολίς τους άκουσα για αμερικάνικη ροκ εν ρολ μπάντα τους πέρασα

Μου άνοιξε η όρεξη με τα κομμάτια του μάισπέις

Το’ψαξα για κατέβασμα αλλά δεν το βρήκα λολ
Άμα πάω να το ψάξω σε δισκάδικα στάνταρ δεν θα το βρω δηλαδή.

πφφτ.

τοσο αμπαλοι ειστε λοιπον

λεπόν καθυστερώ το πρωινό μου να’ούμ’ αλλά οι τύποι το αξίζουν.

Ο δίσκος έρχεται και δένει με αυτό που θέλω αυτή την εποχή.
Όσο βαρύς & catchy χρειάζεται. Η χρυσή τομή λέμε.

Το Got Taste παίζει να’ναι το αγαπημένο μου σο φαρ για το 2010. Τραβάτε ακούστε το στο γιουτούμπ ή στο μάισπέις τους (λινκς στο 1ο ποστ) και αν μετά δεν θέλετε να ακούσετε όλο το άλμπουμ είστε ολίγον τι άμπαλοι οφφίσιαλλυ.

Παίζει να’ναι πολύ άγνωστοι ακόμα γιατί απ’ό,τι είδα περιοδεύουν μόνο στα πάτρια εδάφη τους.

Αν συνεχίσουν έτσι και τύποι σαν το μέηνστρημ τσουτσέκι του φόρουμ σπρεντ δε γουόρντ θα βγουν σύντομα κι έξω από Γερμανία.

Το μόνο κομμάτι που χάνει ένα κλικ σε σχέση με τ’άλλα, τουλάχιστον απ’τις πρώτες μου εντυπώσεις (των 8 και πλέον ακροάσεων …) είναι το Best of Luck, χωρίς να είναι καν μέτριο όμως.

Κατά τ’άλλα έχει κομματάρες μέσα όπως το ομώνυμο, το Slow Beat, το Electric (όνομα και πράμα), το Hypoxia κουτουλού κουτουλού.

Προτείνεται ανεπιφύλακτα.