Deep Purple, 24/7 στην Αθήνα

Eπειδη δεν τους εχω δει live ποτε και σκεφτομαι να παω να τους δω τωρα… μπορεις να μου πεις τι δεν σ’ αρεσει απο τα live τους???(η αποδοση τους μουσικα? η ατμοσφαιρα της συναβλιας? το υφος τους?)…ισως να με επιρρεασεις :slight_smile:

κοιτα πως εγραψα την συναυλια :lol: :lol:

ζητω συγχωρεση για τετοιου ειδους λαθη γιατι τωρα αρχησα να κοβω τα greeklish

mou ekane kati apo souvlakia… :smiley: :smiley:

[πάντως στο λαιβ τους είναι πολύ κεφάτοι , φαίνεται ότι γουστάρουν αυτό που κάνουν και σε ανεβάζουν , δημιουργούν πολύ ωραίο κλίμα!! :wink:

Ποια αρπαχτή ρε παιδιά; Πλάκα κάνετε; Οι άνθρωποι δίνουν το 100% κάθε φορά… Έχουν γυρίσει όλο τον κόσμο… Έχουν πάει σε μέρη(βλέπε Ινδία Bombay calling) που άλλοι ούτε με το χρήμα όλου του κόσμου δε θα πήγαιναν. Ρίξτε μια ματιά σε μέρη και αυτής της περιοδείας και προηγούμενων.
Όσο για τις φιάλες… οι Purple είναι πολύ καλύτεροι απ’ το μεγαλύτερο ποσοστό των νέων συγκροτημάτων ασυζητητί. Δεν αναφέρομαι μουσικά, γνώσεις κτλ που δεν υφίσταται σύγκριση αλλά σε θέμα απόδοσης… Όλη η συναυλία είναι ΖΩΝΤΑΝΗ, απίστευτο που βρίσκουν τη δύναμη και διατηρούνται τόσο ζωντανοί… Εξάλλου ήτσν Μάρτιος του 2004(νομίζω) που ανακυρήχθηκε από το Classic Rock(δεν ξέρω αν ήταν από τον κόσμο ή από τους συντελεστές του πειροδικού) το καλύτερο συγκρότημα τη δεδομένη στιγμή… Όχι στην ιστορία… Εκείνη την εποχή…
Όποιος δεν έχει πάει να μην το σκεφτεί καθόλου…

Min to kourazete to thema mages,opoios den tous exei dei akoma na min tous xasei kai twra. H monh periptwsh na min tou aresoun kapoiou einai na paei me arnitikh diathesh tou styl “pw,me to zori meferane na dw ta gerontia,nystazw ktl ktl…”

Ειναι Θεοι κριμα που δεν θα ερθουν Θεσ/νικη,Αλλα εδω είναι ολοι λακεσμα περσυ δεν γεμισε
καλα καλα το θεατρο γης,ο σφακιανακης που ηρθε τωρα θα εχει καθε μερα 4000 κοσμο!
Τους ροκαδες κ τα μεταλα της θεσνικης τους χαλαει να δουν για αλλη μια φορα τουσ ΕΝΔΟΞΟΥΣ PURPLE?

εδώ , σαλόνικα , δεν έγινε καθόλου διαφήμιση , ‘‘άπειρος’’ κόσμος έμαθε για την συναυλία μετά την συναυλία!! :roll:

Είμαι η περίπτοση που περιγράφεις…

Αλήθεια πόσο πάει το εισητίριο???

Θεοί οι Purple αλλά μόνο για τις παλιές καλές επιτυχίες.Το rapture of the deep προσωπικά με ξενέρωσε… :cry:

ΣΤΑ LIVE TA ΔΙΝΟΥΝ ΟΛΑ…ΑΞΙΖΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ…

ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ!

ναι γιατι αυτοι δεν ειναι οι ΕΝΔΟΞΟΥΣ PURPLE :wink: :wink:

Ok εξυπνάδες κτλ.

Τα εισητήρια πότε βγαίνουν; Και πόσο θα κάνουν περίπου;

το ξερω οτι με αγαπας πολυ… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

:stuck_out_tongue:

Πόσο κάνουν τα εισιτήρια, ξέρει κανείς;

Νομίζω 50 ευρώ. Ρώτα στα metropolis καλύτερα.

50??? 8O

Gdartes. M’aresei pou mou fanhkan perisy emena polla ta 38…

Στο Brighton το 2004 είχα δώσει για να τους δω 30…
Και με support καλύτερα απ’ αυτούς
Peter Frampton
και τους ΘΕΟΥΣ ΤHUNDER