Deep Purple, 24/7 στην Αθήνα

Εδώ βρήκα πληροφορίες για τη συναυλία: http://www.soundmag.gr/
Η τιμή πάντως μου φαίνεται υπερβολική…

Πω πω πω ρε σεις πολλά είναι…
Μήπως να το άφηνα για καμιά άλλη φορά???
Από την άλλη δεν τους έχω ξαναδεί και γουστάρω τρελά να τους δώ…
](,) ](,) ](,) ](,) ](,) ](,) ](,) ](,) ](,) ](,) #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o =; =; =; [-X [-X [-X [-o< [-o< [-o< [-o< :^o :^o :^o :^o
Τι να κάνω??? :blush: :blush: :blush: :-# :-# :-# :-- :-- :-- :-k :-k :-k [-( [-( [-( :expressionless: :expressionless: :expressionless:

αν δεν τους έχεις δει , να πας !!! πάντως όντως υπεροβολική η τιμή… :roll:

Μάλον θα πάω αν και θα βγάλω ticket τελευταία στιγμή, μιας και δεν έχω φράγκα (υπάρχουν και άλλες συναβλείες και μου τελοίωσαν) και περιμένοντας σε κάνα θαύμα μήπω πέσει η τιμή…
Δεν πιστεύω σε κανα sold out???

50 ευρώ;;;;;
Με τπτ. Κρίμα και ήθελα να τους δώ.

Μάλον θα πάω αν και θα βγάλω ticket τελευταία στιγμή, μιας και δεν έχω φράγκα (υπάρχουν και άλλες συναβλείες και μου τελοίωσαν) και περιμένοντας σε κάνα θαύμα μήπω πέσει η τιμή…
Δεν πιστεύω σε κανα sold out???[/quote]

μπα…έτσι κι αλλιώς δεν πιστεύω να γινόταν sold out , πόσο μάλλον τώρα που η τιμή είναι τσουχτερή… @@ρια κανανε με την τιμή…

Sorry αν δεν είναι το πιο κατάλληλο μέρος να το ποστάρω…

highwaystar.com:

Billboard did an interview with Claude Nobs (founder of Montreux Jazz Festival etc) earlier this spring. During the interview, Billboard mention that Deep Purple are closing the festival this year, to which Claude Nobs reply:

?It is going to be a special evening. I don?t know who they are going to invite. I hope Ritchie Blackmore will join them. I know they are trying.?

ΚΑΛΑ ΠΑΛΙ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΟΙ PURPLE?(ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΙ PURPLE)
ΠΑΝΤΩΣ ΤΑ 50 ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ SOLD OUT ΑΦΟΥ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΕΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ(ΚΑΙ 2 ΜΙΑ ΦΟΡΑ)ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΠΑΙΞΑΝΕ ΜΙΑ ΩΡΑ ΚΑΙ ΕΙΚΟΣΙ ΛΕΠΤΑ!!ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΛΟΙΠΟΝ ΑΝ ΑΞΙΖΕΙ!

ΟΧΙ ΑΛΛΟ SMOKE ON THE WATER!!!

8O 8O
Σιγά μη γίνει κάτι τέτοιο.

Είναι και παραείναι Purple. Ο Morse είναι στο γκρουπ πάνω από 10 χρόνια και ο Airey ήδη 4. O Morse έχει παίξει σε τέσσερις δίσκους και ο Airey σε δύο. Αν πιστεύετε πως δεν είναι Purple τότε φαντάζομαι θα πιστεύετε πως ούτε ο Bolin ήταν (που έκανε μόλις ένα δίσκο) αλλά ούτε και οι Coverdale/Hughes που έκαναν τρεις. Για να μην πω πως δίσκοι με τον Morse είναι πολύ καλύτεροι από κάποιους (κυρίως τους τελευταίους) του Blackmore με τους Purple…
Και σε όποιον αρέσει…

Στη Θεσσαλονίκη έπαιξαν όντως λίγο (1,5 ώρα ακριβώς). Στη νέα περιοδεία πάντως παίζουν σταθερά τουλάχιστον 1 ώρα και 45 λεπτά.

Όσο για την τιμή…Έχουμε ξεφύγει πραγματικά πολύ. Δηλαδή τι άλλαξε από πέρυσι; Στη Σαλόνικα είχε 38 Ευρώ!! Και τώρα 50; Κανονικά θα έπρεπε να είναι άδειο για να βάλουνε μυαλό (οι διοργανωτές, γιατί οι Purple δεν φταίνε. Σε όλη την Ευρώπη οι τιμές είναι φυσιολογικότατες) αλλά το απεύχομαι μιας κι εγώ θα πάω όπως και να χει.

Πράγματι χλωμό για Blackmoore.
Δυστυχώς πλέον είναι σε άλλη φάση.
Αρκεί που θα ρθει αργότερα με την γυναίκα του, τα μποτάκια του, τα τόξα του και όλο αυτό το μεσαιωνικό στιλάκι που τον πόρωσε…

Φάση θα χει καθώς τραγουδά η τραγουδιάρα να ανεβάσει ο Ρίτσι το gain και να θυμηθεί τα παλιά του ριφάκια… [-o<

κ ας πουμε οτι ειναι γιατι ετσι πως το θετεις εχεις δικιο…
γιατι δεν παιζουνε μονο τραγουδια τον 4 τελευτεων δισκων?? :?: :?:
γιατι ειναι για τον π%&%& κ δεν θα παει κανεις να τους δει!
ολοι πανε (οπως πηγα κ εγω καποτε) για να δουμε ενα μεγαλο group του παρελθοντος… κ ολοι παρακαλαμε για smoke on the water k highway star…

οι δισκοι που επαιξαν οι Coverdale/Hughes εχουν κοματια που ακουγονται ακομα κ τωρα κ λεμε ολοι οτι ειναι DEEP PURPLE αν σε 30 χρονια ακουγονται κ αυτοι οι δισκοι που λες τοτε…
αυτο που λες για Blackmore ειναι μια προσωπικη σου αποψη για την οποια ΔΙΑΦΩΝΩ!!! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:
πρεπει να ειναι αδειο για να καταλαβουν οι διοργανοτες οτι πρεπει να φερουν κ κανα σοβαρο group…

γιατι δεν παιζουνε μονο τραγουδια τον 4 τελευτεων δισκων??
γιατι ειναι για τον π%&%& κ δεν θα παει κανεις να τους δει!

Λάθος λογική… Η απάντηση είναι προφανής… Δεν είναι συγκρότημα που έχει βγάλει 4 δίσκους αλλά 18(studio) δίσκους…
Τέτοια ιστορία δε διαγράφεται… Αντίθετα πρέπει να την τιμάς και το ίδιο να κάνεις με το κοινό σου. Γιατί, πράγματι, αυτά είναι τα πιο κλασικά τραγούδια των DP και αυτά είναι που θέλει να ακούσει πιο πολύ.

Όσο για τη δεύτερη φράση… Σχεδόν τα μισά τραγούδια των συναυλιών τους είναι από την εποχή Μοrse(και Airey) άρα μάλλον δεν ισχύει ο χαρακτηρισμός.

Για να σας ιντριγκάρω ακόμα περισσότερο σας λέω ότι ο Jon Lord ακύρωσε συναυλία με τον Pete York(τοποθεσία-εισητήρια) για να παρευρεθεί στο Montreux Jazz Festival… τη μέρα που παίζουν οι DP…

Πώς πάει η προπώληση;
Υπάρχει κίνηση ή ;;;;
Πάντως 50 ευρώ είναι πολλά.

Nai einai polla,dystyxws den tha paw.An htan thesniki tha phgaina oso k na eixe,alla
ta teleutaia xronia erxontai syxna k ta 50 e einai polla!
An gyrnouse o ritchie me 50 euro eis tha htan sold out gia na leme thn alitheia!

ποιο φθηνά θα πήγαινα…αλλά όχι τόσο ακριβά για αυτούς τους purple…
κρίμα…

Ας ελπίσουμε μήπως γίνει τίποτα και πέσει στο μισό σαν τον dio… [-o< [-o< [-o<

Τι ήταν αυτό σήμερα?Απο τις καλυτερες συναυλίες που έχω πάει.Τρέλο κέφι.Υπέροχος ήχος.Πολύ καλό setlist.Iσως κ καλύτερα από περσυ στη Θεσσαλονίκη.Αφου ακούσαμε και when a blind man cries…Ειναι ΘΕΟΙ ΡΕΕΕ.

και τους in flames