Deep Purple live in Athens & Thessaloniki

Τους ειδα το 2005 και μπορω να πω οτι παιζουν πολυ καλα. :slight_smile: Aν εχουν καλο εισητηριο και ψηνεται κανα φιλαρακι τοτε ψηνομαι και 'γω για Σαλλονικα οφκορς.

και να με πληρωνανε δεν θα πηγαινα να τους δω…σορρυ κι ολας…προτιμω να δω τον γιο του blackmore η και το εγγονι του ακομα δεν θα με χαλουσε…

αλλα οσοι δεν τους εχετε δει ποτε<τουλαχιστον αυτην την συνθεση που δεν την θεωρω purple>πηγαινετε…

και μην με πειτε κακο…απλως αυτη ειναι η γνωμη μου…2 φορες τους εχω δει…μια με lord και μια με don arey…

και θα εμφανιστουν στη μονη λαζαριστων;;;χαχαχαχα…α ρε gillan ρομπα…καταντησες τους purple σαν τον ΠΑΟΚ επι γουμενου…καλα κανει και στα χωνει μια ζωη ο ritchie…

Γιατι??? Επειδη εχει το επιθετο “Blackmore” και παρολαυτα παιζει να κιθαριστικα να ειναι 10 κλασεις κατωτερος του Morse??? :-k

Kοιτα,ενα δικιο το εχεις.Μεταξυ μας,ενσημα κολλανε κι η Ελλαδα τα τελευταια χρονια ειναι λουκουμι για τετοια σκηνικα(βλ.Scorpions).Υπαρχουν ομως εδω πολλοι πιτσιρικαδες που δεν ειχα τη ευκαιρια να τους δουν και ισψς να μην την ξαναεχουν,οποτε καταλαβαινω τον ενθουσιασμο τους.Εγω τους ειδα Λυκαβηττο,ηταν φοβερα και τερμα.Ουτως η αλλως εκεινη την ημερομηνια θα δουλευω και δεν θα μπορω να κατεβω.Παντως αυστηρα αν το δει κανεις ,εχεις δικιο.Κι εγω ειμαι MKII και ξερο ψωμι!!!

ενταξει δεν το ειπα κυριολεκτικα…απλως ο morse μου ειναι αδιαφορος…οπως και πολλοι αλλοι <παικταραδες>…

αλλα ρε συ ο gillan τους καταντησε να παιζουν στη μονη λαζαριστων…ημαρτον…η μπαντα που ειχε παιξει πρωτο ονομα στο california…jamming το 74 σε 200.000 κοσμο…και για ενα διαστημα ηταν η ποιο εμπορικη μπαντα στον πλανητη…

Αλλο αυτο. Ασε που εγω δεν κατασσω σε καμμια περιπτωση τον Μορς απλα στην κατηγορια “βιρτουοζου” γιατι πιστευω οτι και το συναισθημα το εχει σε μεγαλο βαθμο αλλα και οτι κολλαει μια χαρα στους Περπλ των τελευταιων χρονων. Τι να κανουμε, ειναι δεδομενο οτι ο Blackmore δεν ειναι μαζι τους και προσωπικα συμβιβαζομαι με την πολυ καλη λυση του Morse. Δεν τους συγκρινω με την MK II αλλα τους γουσταρω. :slight_smile:

[SIZE=“7”]DEEP PURPLE το κέρατο μου μέσαααα σδνωξνφδωφκ [/SIZE]

ρε
ποιος έρχεται μαζί να κλέψουμε καμιά τράπεζα ???

και 5Ε να έχουν όλα τα live φέτος πάλι δεν μου φτάνουν …

blue oyster cult, ac/dc x2, purple

θα το πάθω το εγκεφαλικό μου φαίνεται … :D:D:D

[SIZE=“7”]DEEP PURPLE το κέρατο μου μέσαααα σδνωξνφδωφκ [/SIZE]

(το παραπάνω ποστ το έγραψα αφού ηρέμησα αρκετά …)

Ωραία νέα!!! Καιρός ήταν να τους δω…:smiley:

Να πάτε…

Καλά νέα. Τους ξαναβλέπω ευχάριστα… :slight_smile:

Τη συγκρινεις ρε παλικαρι μου. Το τοτε με το τωρα? O Gillan τους καταντησε ετσι? Η μηπως ο Blackmore? Η μαλλον δεν τους καταντησε κανενας ετσι. Μονοι τους και ολοι τους.Και για να εχουμε καλο ερωτημα τι σημαινει καταντια. Μια χαρα ειναι και ετσι. ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΣΤΑΤΟΙ. Εαν ηταν βεβαια το original line up μια ζωη ε… τα πραγματα θα ηταν σαφως διαφορετκα αλλα ετσι ειναι η ζωη.

Aυτό ακριβώς!
Μέχρι και το γεγονός πως και για μένα 8η φορά θα είναι (αν και είμαι βέβαιος πως δεν έχουμε δεί τις ίδιες Cozy :wink:)

Tο γεγονός πως πάιζουν προς το τέλος Ιουλίου στο Terra Vibe με κάνει να ελπίζω πως θα είναι μόνοι τους, συνήθως το Rockwave είναι πιό νωρίς έτσι δεν είναι;

Παιδιά το θρεντ είναι για τις φετινές συναυλίες, ας το σεβαστούμε. Για τις απόψεις μας περί Gillan, Morse, Blackmore κλπ. υπάρχουν τα γνωστά άλλα θρεντς όπου λίγο-πολύ όλοι έχουμε γράψει τις απόψεις μας και ξέρουμε τι πιστεύει ο καθένας. :wink:

Προσωπικά πάντως γουστάρω πολύ περισσότερο την Μονή Λαζαριστών από το Terra Vibe ως χώρο για να δώ ένα αγαπημένο συγκρότημα! 8)

για μενα το μεγαλυτερο λαθος της καριερας των purple ειναι το οτι εκει γυρω στο 73-74 και ενω βρισκονταν στο top τους απο αποψη καλλιτεχνικης και εμπορικης επιτυχιας τα εκαναν ολα πουτανα…βιαστικες κινησεις,αλλαγη τραγουδιστη…τους εφαγε ο εγωισμος…

εμφανιζονται στο καλιφορνια τζαμιν πρωτο ονομα και ενω ολος ο κοσμος περιμενε να ακουσει child In time,highway star και λοιπα,εμφανιστηκε ενα πρωτοεμφανιζομενο παλικαρι στη θεση του τραγουδιστη που πρωτη φορα καν πηγαινε στην αμερικη(coverdale)…αντι να εκτοξευτουν στα ουρανια χτυπωντας σε εμπορικη επιτυχια ακομα και τους zeppelin στην αμερικη εκαναν πισωγυρισμα…

το οτι με τον coverdale εβγαλαν 2 πολυ καλα albums απο ολες τις αποψεις,δεν αλλαζει κατι…οσο κι αν τον γουσταρω τον coverdale…

τους θεωρω το group με την χειροτερη διαχειρηση καριερας…βεβαια τα λαθη τους συνεχιστηκαν και συνεχιζονται…

για τον blackmore που γραφεις ναι ευθυνεται και αυτος…και το ιδιο λαθος το επανελαβε μετα απο 5 χρονια διωχνοντας απο τους rainbow τον dio…βλεπεις ειχε την ατυχια να βγαλει τα θρυλικα albums των rainbow πανω στην ανθηση του punk…αν περιμενε αλλα 2 χρονακια με την αναγεννηση του heavy metal το Line up dio-blackmore-powell θα γινοταν για τα 80ες κατι αναλογο με maiden,acdc, και λοιπα…

τα λαθη πληρωνονται…

sorry για το off topic…:D:D:D:D τελειωσα…

ρε τι καθεστε και λετε τωρα ερχονται οι θεοι του ροκ και θα κατσω να σκεφτω πως καταντησανε…και ςας στεκονται εκει και να τους βλεπω φτνει…

Να παιζανε και τίποτα από ΜουΚου ΙΙΙ…

ΜΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΡΝ!!!

Ω, ευχαριστούμε…

Παιδιά, ξέρει κανείς τι περίπου θα παίξουν?

Μεηντεν.

Aπο παλια θα πεχτουν τα περισσοτερα απο τα παρακατω: Woman from Tokyo, Strange kind of woman, Hush, Highway Star, Smoke on the water, Perfect Strangers, Black night, Lazy, Space truckin’. Σ’αυτα προσθεσε και καποια εποχης Morse+guitar+keyboards solo και να παρακαλαμε για μινι-εκπληξεις τυπου Pictures of home, Maybe I’m a Leo, Sometimes I feel like screaming (που δυστυχως το παραμελουν στις τελευταιες τους περιοδειες).

Το Τσάιλντ Ιν Τάιμ δεν το κατέχει πια ο Γκίλλαν ε???