Deep Purple live in Athens & Thessaloniki

Θα Παμε…

Εγώ πάντως ξεκινάω από τώρα προσευχές για το Knocking At Your Back Door

:papas::papas::papas::papas::papas::papas:

(ναι ξέρω και μετά ξύπνησα … :(:()

Ενδεικτικά set lists από πρόσφατες συναυλίες στη Γερμανία:

Στουτγάρδη 8-12-2008

Pictures of home
Things i never said
Into the fire
Strange kind of woman
Rapture of the deep
Wrong man
Contact lost
Well dressed guitar
Knocking at your backdoor
Sometimes i feel like screaming
Wring that neck
Battle rages on
Keyboard solo
Perfect strangers
Space truckin’
Highway star
Smoke on the water


Lazy
Hush

Βερολίνο 11-11-2008

Pictures of home
Things i never said
Into the fire
Strange kind of woman
Rapture of the deep
Kiss tomorrow goodbey
Contact lost
Well dressed guitar
Knocking at your backdoor
Sometimes i feel like screaming
Wring that neck
Battle rages on
Keyboard solo
Perfect strangers
Space truckin’
Highway star
Smoke on the water


Lazy
Hush

Γενικά δεν πολυδιαφοροποιούν τα setlists αλλά:

  1. Ένα setlist σαν τα παραπάνω δεν με χαλάει καθόλου 8)
  2. Έτσι και αλλιώς τζαμάρουν αρκετά και οι εκτελέσεις διαφέρουν από το ένα βράδυ στο άλλο.

Πολύ ευχάριστα νέα! :smiley: Η πρωτη μεγάλη συναυλία για το καλοκαίρι! (προς το παρόν)Θα τους δω για πρώτη φορά, οπότε δεν έχω και πολλές απαιτήσεις από το σετ λιστ…:smiley: Δε θα είναι στα πλαίσια του Rockwave, -έτσι νομίζω- , αφου το Rockwave γίνεται πιο νωρίς το καλοκαίρι.

Απ’τον καιρο του Νωε.

Βλεπω δυο πολυ ενδιαφερουσες προσθηκες… :roll:

πωωωω…Wring that neck…8)

OMG με μόνο 5 min προσευχής … 8)8)8):lol::lol::lol:
(το setlist είναι πολυυυ καλύτερο από όσο περίμενα :stuck_out_tongue: )

:lol:8)

Πολύ θα χαρω να παίξουν από το πολύ υποτιμημένο, κατά την άποψή μου, Battle Rages On. Θα προτιμούσα το Anya αλλά και το ομώνυμο δε με χαλάει…

Επίσης στα Highway Star και Smoke On The Water θα πάω για κατούρημα. Τόσο πολύ βαριέμαι να τα ξανακούσω…

Ξθάψαν αρκετά κομμάτια που είχαν καιρό να παίξουν. Θα τους τιμήσουμε σε συνδυασμό με ένα τετραημεράκι Χαλκιδική, αν δεν είναι εξωφρενικό το εισιτήριο …

Κι όμως… το είχαν παίξει κάποιες φορές και το 2002 :wink:

8O Με εκπλήσσεις! Νόμιζα πως αυτός ο δίσκος δεν είναι τόσο στο στυλ σου! Εύγε 8)

Μικροφέρνει ο κερατάς.

Στην μοναδικη φορα που τους εχω δει (Λυκαβητος, Σεπτεμβριος 2001) ειχα την ελπιδα για κανα Child In Time αλλα δεν…:(. Καλα ηταν παντως, αλλα δεν μου κινησε το ενδιαφερον να τους ξαναδω εστω μια φορα ακομη τις επομενες φορες που ηρθαν. Για φετος ψηνομαι παντως, εχουν περασει αρκετα χρονακια απο το 2001. Αν δεν λιαζουμε τις κορμαρες μας σε καμμια παραλια τελη Ιουλιου…8)

ΥΓ Επειδη ειδα μια μικρη “διαμαχη”… Ο Morse ειναι γαμω τους κιθαριστες, καλυτερος απο τον Blackmore σε τεχνικο επιπεδο τουλαχιστον. Σε συνθετικο δεν νομιζω, αλλα για αυτο το θεμα ειδικος ειναι ο πλεον αρμοδιος σε θεματα Deep Purple, Μr.Cozy που ξερει το καθε τραγουδι τους, ακομα και αυτα με τις μπανανες εξωφυλλο…:stuck_out_tongue:

Θα έγραφα ευχαρίστως για το θέμα, αλλά είπαμε: Είναι off-topic. :stuck_out_tongue:

Πάντως με την ευκαιρία του ερχομού τους, ιδού ένα αφιερωματάκι που είχαμε κάνει πριν 3 χρόνια, στις μέχρι τότε συναυλίες των Deep Purple στην Ελλάδα:

http://www.rocking.gr/article2969.php

Τουσ εχω δει 4 φορεσ .Την πρωτη στη αθηνα στη λεωφορο,τισ αλλεσ θεσ/νικη μιλαμε super rock συναυλιεσ οι ανθρωποι το χαιρονται .Θα περασουμε καλα::

Αν και είχα απογοητευτεί στο κλειστό του Ολυμπιακου Σταδίου όταν τους είχα πρωτοδει μάλλον θα πάμε ξανά. Φοβάμαι όμως ότι θα απογοητευτώ ξανά. Και αυτή τη φορά δεν θα φταίει ο ήχος…

KAI ΓΑΜΩ!!!
ΘΑ ΔΩ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΜΟΥ ΜΠΑΝΤΑ 2η ΦΟΡΑ!!!
το 06 τους ειχα ξαναδει και οι δυσπιστοι ας πιστεψουν οτι κανουν φοβερα live…αξιζουν παρα πολυ ακομα…

OK, φέρε και καμιά μπύρα επιστρέφοντας! :stuck_out_tongue:

Να έρθεις Γιάννη. Στον Λυκαβηττό το 2001 ήταν οι πρώτες εβδομάδες του Airey στην μπάντα, δεν είχαν ακόμα την χημεία που απέκτησαν στη συνέχεια. Το 2006 στον Βύρωνα έπαιξαν το καλύτερο τους live στην Αθήνα, ήταν απίστευτοι και είναι κρίμα που χρειάστηκε να περάσουν τρία χρόνια για να ξανάρθουν.

+1000 8)

:yahoo::yahoo::yahoo::vibrate::slight_smile: ΓΙΟΥΠΙ!!!

οχι παλι! #-o

περιμενω να ανακοινωθει κ η συναυλια τον Maiden Anathema k θα ειμαι ησυχος για το 2009!