Καλύτερο Deep Purple τραγούδι

Φυσικά είναι πολλά τα φοβερά τραγούδια τους αλλά το δικό μου αγαπημένο είναι το Pictures Of Home

Καλά είμαι ο μόνος που δεν του αρέσει το Child In Time :?: :!: :?: Εγώ Black Night ψήφισα αλλά τα αγαπημένα μου είναι τα Into the fire και Living wreck.

ΑΠΟ GILLAN TO CHILD IN TIME ΑΛΛΑ ΓΕΝΙΚΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΓΟΥΣΤΑΡΩ MISTREATED!!!

Into The Fire ζωντανό από το Scandinavian Nights αυτή την εποχή. Εκπληκτικός ο Gillan σε αυτή την εκτέλεση.
Με δάκρυα χαράς το απόλαυσα και στο ΟΑΚΑ το 2000 :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

πωπω, ναί.
Αξέχαστη συναυλία. Η υπέρτατη στιγμή όμως ήταν το Fools. Συγκίνηση.

Αν κ΄ έχουν αφήσει πολλά εξαιρετικά δείγματα “γραφής”,θα επιλέξω κ΄εγώ το Child in time για την αριστοτεχνική του σύνθεση κ΄την φορτισμένη συναισθηματικά-δυνατή ερμηνεία του Gillan.

Child in time.Ο Gillan και ο Blackmore άνοιξαν σχολές με αυτό το κομμάτι. 8)

1)lazy.
2)burn
3)child in time
4)flight of the rat
5)highway star
6)mistreated
7)no one came
8)stormbringer
9)pictures of home
10)april

Θα μπορουσα να κανω αλλες τρεις λιστες.οι κομματαρες ειναι αμετρητες.

Swstos!!![/quote]

το Sometimes feel like screaming ειναι ωραιο κομματι με ωραια μελωδια αλλα δεν ξερω… οταν αρχιζει να τραγουδαει ο gillan (The back street dolls and the side door johnnies)
me ξενερωνει αφανταστα μου φερνει κατι σει ραπ… :lol: :lol:

me seira.

lady double dealer
love conquers all
soldier
fools
highway star.
burn

to CiT, ehm ntaks, einai daneismeno… einai oso rainbow oso to b.s.o.t.f. dhl katholou.

child in time

το καλυτερο κομματι των deep purple ειναι το son of alerik. ψηφισα ομως perfect strangers που ηταν στις επιλογες και ειναι εξισου εκπληκτικο… μετα θα ελεγα child in time

nai re file son af aleric :smiley: :smiley: :D.Apistefto feeling ap to ritchie…

Fools - Burn - Space Trackin’ - Hugry Daze - Blindman - Gypsy - Keep On Movin’ - Fireball - Stormbringer και μετά όλα τα άλλα…

Ρε σεις που είναι το Burn???

Ρε σεις που είναι το Burn???

Eκτός συναγωνισμού

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Είναι άνετα μια 20άρα τα αγαπημένα…
αλλά αυτό το σόλο στο Highway Star όσο και να το ακούω δεν το χορταίνω ποτέ. Μου τα σκάει ανάποδα…

Child In Time… Αυτη η εκτελεση στο made in japan ειναι το κατι αλλο…[/u]

στον ιδιο δισκο ειναι εκπληκτικο το smoke on the water