Καλύτερο Deep Purple τραγούδι

ΚΑΝΕΝΑ

led_zeppelin: Πολεμιος των Deep Purple.

Ως σκεπτικό μ’ αρέσεις… Γραφικίζεις…

Ως ουσία… Στην λαϊκή μανάβη να πουλάς τις ντομάτες που θα σου πετάξουμε…

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Αφου ακομα και οι Europe ειναι καλυτεροι των Purple…

(Να δω τωρα τι θα πεις μαναβη. :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: )

Προλαβαίνουν τιώρα είναι;

MΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑ Όχι ακόμα…

Απ’ το επόμενο cd :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Live είναι 1000% καλύτεροι

Αντε ας πω τιποτα να μη μας παθει καταθλιψη ο Κοζης.

Fools: Θα ηταν το αγαπημενο μου αν δεν ειχε αυτο το πραγμα που μαλλον λογαριαζεται για σολο.
Highway Star: Δεν θα ηταν το αγαπημενο μου αν δεν ειχε αυτο το πραγμα που ειναι το καλυτερο σολο των Purple.
Child in Time: Μεχρι και το μελωδικο σολο ειναι οτι καλυτερο εχουν γραψει, μετα αλλαζω τραγουδι.
Perfect Strangers: Το καλυτερο τους ριφ που θα ηταν καλυτερο αν δεν παιζοταν 23957239 φορες στα δυο “σολο”.
Speed King: Το πιο μανιακο και επιθετκο τραγουδι που εχω ακουσει απ’αυτους, ωραιο αν κρατουσε 2 λεπτα, βαρετο για μενα απο κει και περα.
Burn: Πολυ ωραιο τραγουδι, αν επαιζαν ετσι θα μ’αρεσαν πολυ περισσοτερο.
Soldier of fortune: Μανα γιατι με γεννησες?
Mistreated: Ακομα ενα Ξανθοπουλος’ song. Το σολο αποτελει ιδανικη στιγμη για να πας να κανεις ενα ντους χωρις να χασεις τιποτα. Φημες οτι με εχει παρει δυο φορες ο υπνος κατα την διαρκεια του, δεν εχουν επαληθευτει. Τραγουδι που γραφτηκε για να το παιζει ο Hughes live.
Black Night: Τραγουδι που γραφτηκε για να κανει “οοοο” το κοινο.
Rapture of the Deep-Sometimes I feel like screaming: Περα απ’την πλακα, μ’αρεσουν παρα πολυ, πολυ περισσοτερο απο το 99% των τραγουδιων των Purple την δεκαετια του 70. Δειχνουν οτι ο Morse ειναι τοσο μεγαλος κιθαριστας που παιζει υψηλου επιπεδου hard rock με μια μπαντα που ειναι υποβασταζομενη και ετοιμη να ψοφησει.

Μόνο που το Black Night δεν το γραψαν οι Purple.

Νομίζω πως το χαρακτηριστικότερο τραγούδι των Purple θα είναι ΠΑΝΤΑ το Highway Star. Αλλά και το Child in Time είναι κλασσικό. Γιατί όμως μου ξεχάσατε ΟΛΟΙ το When a blind-man cries?

Τελικά είσαι πολύ κακός… :twisted:

Μιά χαρά τα λεει το παιδί! Επιτέλους βρεθηκε ένας άνθρωπος να τη σπάει στον bluezlick! :smiley:
Μόνο αυτός θα τους θάβει όλους δλδ; :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

εισαι σε καλο δρομο! συνεχισε ετσι!
Υ.Γ. ρε δεν κανουμε κομα η κατι τετοιο τεσπα μια που ειναι κ οι εκλογες ειναι στην μοδα? :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Μη δινετε σημασια στον Σακη, μεγας παπατζης ειναι. Και ο Malmsteen του αρεσει και Floyd ακουει και ολα μια χαρα.

εγω δεν σε εβρισα!! :stuck_out_tongue:

Για το κομμα υπαρχει και ονομα, “Πολεμιοι”. Εχουμε και πολλα μελη, Καρβου, Κοζυ, Τελης, Μοντε… Ουαι στην κυβερνηση που θα μας εχει αντιπολιτευση.

Μην διαβάσω πουθενά μαλακίες για το νέο Manowar θα ασκήσω εσωκομματική αντιπολίτευση, αλά Βενιζέλος

Το rapture of the deep από το νέο τους πάντως είναι κομματάρα. 8)

exei oreo rifaki kai i melodia ton fonitikon einai poli kali, alla to refrain einai apaisio.
8O 8O

τέλειοι άγνωστοι.Απλά συγκλονιστικό.

highway star8)

τα παντα απο live που γαμανε και δερνουν…

απο studio… april,lalena,into the fire,bloodsucker,hard loning man,the mule,no no no,highway star,pictures of home,lazy,maybe iam a leo,burn,sail away,you fool no one,mistreated,stormbringer,love do’nt mean a thing,soldier of fortune,keep on moving,perfect strangers,wasted sansets,the battle rages on,love conquers all…

Μέχρι το 1995 απαντούσα "Highway Star"! :respect:

Από το 1996 μέχρι σήμερα απαντώ “Sometimes I Feel Like Screaming”! Μεγάλο έπος! :bow: