Καλύτερο Deep Purple τραγούδι

Eimai stin mesh aytwn twn dyo kai egw! An kai me xalan ligo ta fwnitika tou Gillan sto Sometimes…(bluezlick:se ola einai moufa!) ta kitharistika merh tou Morse einai theika!

Αν και έχω απαντήσει μου φαίνεται …:-k Θα το ξαναπώ…

[SIZE=“6”]ΜISTREATED [/SIZE] 8)

:thumbup:

Ναι, και εμένα δεν μου αρέσουν εδώ τόσο τα φωνητικά του, αλλά οι κιθαριστικές μελωδίες του Morse είναι “επουράνιες”… :bow:

Ψήφισα ‘‘άλλο’’, γιατί μου αρέσει από όλα αυτά πολύ περισσότερο το ‘‘Burn’’.:slight_smile:

η φωνη του gillan απο το 85 και μετα στα αυτια μου ακουγεται ανυποφορη…γρατζαρει τη φωνη του υπερβολικα και ακουγεται εντελως αντιαισθητικος…για τις ψηλες του που πριν 35 και χρονια εγραψε ιστορια ουτε λογος…οχι απλως χαλια κατι παραπανω…

π.χ. στο perfect strangers που εχει μεσα κομματαρες τα γαμαει κανονικα τα κομματια π.χ.hungry daze…

ακομα και οι μελωδιες των φωνητικων του ειναι χαλια…π.χ. στο sometimes feel like screaming ενω η αρχικη μελωδια ειναι θαυμασια και η δομη του κομματιου μια χαρα ερχεται το refrain και τα γαμαει ολα…
#-o

απο τους μεγαλυτερες φωνες τις rock αλλα η φωνη του χαλασε πολυ γρηγορα…

Το προσωπικο μου αγαπημενο ειναι το Maybe I’m A Leo απ’το θρυλικο Machine Head.

τον τελευταιο καιρο ΑΝΤΗΕΜ

Starstruck, Metal_Laws & Maiden1979…:ban:

cozy χαλαστηκες για τον gillan???:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: χωρις πλακα ειναι απ τους αγαπημενους μου τραγουδιστες αλλα τα τελευταια 22 χρονια δεν μπορω να τον ακουσω…

μεγαλες στιγμες! tou Ian Gillan!


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:-s

…ε… για να είμαι ειλικρινής το κομμάτι το έχω σε μια παλιά, μασημένη κασέτα…
Τώρα που το ξανακούω από άλλη πηγή, μόλις παρατήρησα ότι τα φωνητικά του θεού είναι ανυπέρβλητα… :roll:

[SIZE=“1”]…είσαι μεγάλος καταχραστής εξουσίας… [/SIZE] :evil:

:stuck_out_tongue: :lol: :lol:

To pio anagnwrisimo rock kommati olwn twn epoxwn, to Smoke On The Water.

Αυτο το καιρο hungry days!!!Επειδη διαβασα το ποστ του star το θυμηθηκα και αρχισα να το ξανακουω και δν ξεκολλαω,και τα φωνητικα ειναι τελεια8) 8) οπως και στο not responsible!!
Ο gillan για μενα ηταν χειροτερος απο ποτε την περιοδο 1993-1997(μιλαω για live )
H ΦΩΝΗ του οντως αλλαξε απο το 1983 και μετα αλλα δισκοι σαν born again perfect strangers nobodys perfect(live) house of blue light toolbox naked thunder purpendicular εχουν υπεροχα φωνητικα κατα την γνωμη μου!

den perimena na akoyso kati diaforetiko apo enan arrosto deeppurplela:p :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

:roll: ειμαι αντικειμενικοτατος:p [-X

Αυτό το thread μοιάζει σαν να είναι φτιαγμένο για να ενοχλήσει τον Gillan που δεν θέλει η μπάντα να αντιμετωπίζεαται σαν μουσειακό είδος:
Στα υποψήφια τραγούδια δεν κατονομάζεται ούτε ένα που να γράφτηκε μετά το 84:!:

Highway Star

μια που θαβουμε τον vliman βρηκα γιατι συνεργαστικε με τον Ρακιντζη!
επειδη ο ρακιντζης ειχε γραψει το “μωρο μου φαλτσο” :lol: :lol: :lol:

ναι ειμαι κακος! :lol: :lol: :stuck_out_tongue: :twisted:

Πωπωπωπωπω μα τι κακία είναι αυτή για τον άνθρωπο!!!8O 8O :lol: :lol: :roll: :roll: