Deep Purple

Loudness war εννοείτε;

3 Likes

Ναι! Ειδικά το Bananas. Είναι να απορεί κανείς πώς Η μπάντα των 70s δέχθηκε κάτι τέτοιο!

4 Likes

Συμφωνώ απόλυτα συνάδελφε με όλα όσα ανέφερες γιατί αντιπροσωπεύεις πλήρως τη σκέψη μου. Ισχύει ότι το Bananas είναι από τα καλύτερα τους. Έχει γ@ματη μουσικούλα, μ’αρέσει. Αν ασχοληθεί με το remix ο Bob Ezrin, θα είναι ευχής έργον γιατί αυτός ο δίσκος, αξίζει ένα καλύτερο mix και μια καλύτερη παραγωγή.

Δηλαδή ακούγοντας το Bananas και το Rapture Of The Deep, είναι να απορείς το πως άρεσε αυτού του είδους η παραγωγή στο συγκρότημα. Εκτός αν ήταν κατάσταση παρόμοια με το Born Again των Black Sabbath οπότε, πάω πάσο…

2 Likes

Ρε παίδες έχουμε καμία πληροφορία για deep purple για Δεκέμβρη. Σε όλα τα Βαλκάνια παίζουν {Ρουμανία, Βουλγαρία, Σερβία} πάλι τον πούλο εμείς;

για κάποιο λόγο μετά το 2011 που ήρθαν σε εκείνη τη μίνι περιοδεία στην Ελλάδα, δεν μας έχουν ξανατιμήσει, ενώ έχουν ξανάρθει στα Βαλκάνια. από ό,τι φαίνεται ούτε φέτος κάποιος διοργανωτής. παρόλο που έχουμε δει πολλές μπάντες τελευταία από τα 70’ς, δεν ξέρω τι γίνεται με τους Περπλ…

Ανακοινώθηκε (κατά κάποιο τρόπο) νέος δίσκος από τα παιδιά, πάλι σε παραγωγή Bob Ezrin (3 στα 3!).

Θα έχουμε νεότερα την άνοιξη.

Λεπτομέρειες (ας πούμε) εδώ: http://www.gillan.com/friends68.html

1 Like

Μάλλον η παρένθεση σου έπρεπε να μπει πριν από τα “παιδιά”.

Ο Παναγιωτόπουλος ανέφερε ότι ο δίσκος θα βγει την άνοιξη και ότι έχει πολλά να δώσει. Οψόμεθα!

Άμα το λέει ο Στάθης…

1 Like

Νταξει τεραστιο τρολ

3 Likes

Όταν βλέπω δημοσιεύσεις σε “ξεχασμένα” threads και μάλιστα για συγκροτήματα μιας κάποιας ηλικίας, σκέφτομαι πως κάποιος εξ αυτών μας άφησε χρόνους!
Οπότε πάλι καλά το… τρολλάρισμα του Ritchie, και σιγά τι είπε ο άνθρωπος! Τα… αυτονόητα είπε!!!

1 Like

E oι Deep Purple έχουν ψωμί ακόμα. Είναι η συναυλία στο TerraVibe, είναι και ο καινούριος δίσκος που αναμένεται σύντομα. Το Infinite του 2017 ήταν πολύ καλός δίσκος και δεν τους το είχα!

Το μαλλί ακόμα να ασπρίσει! Και μπιλιάρδο με μεσαιωνικά ρούχα, θέλω κι εγώ!!! (μπιλιάρδο στο σπίτι, όχι μεσαιωνικά ρούχα, αλλά πρόσφατα κατάλαβα ότι… κοστίζει αρκετά)

Τι να πεις για τον Blackmore που δεν έχει ειπωθεί, ας είναι καλά!

Deep Purple είναι ως τώρα η μοναδική συναυλία του φετινού καλοκαιριού που αγόρασα εισιτήριο. Εκπληκτικό setlist στο Μεξικό τις προάλλες, παίζουν κι αυτή την κομματάρα το “Bloodsucker” από το πουθενά. Αν όλα πάνε καλά δεδομένης της κατάστασης, πιστεύω ότι θα έχω την ευκαιρία να αποχαιρετήσω από κοντά μία από τις 5 πιο αγαπημένες μου μπάντες.

Υποτίθεται ότι είναι η τελευταία τους εκτεταμένη περιοδεία. Το νέο άλμπουμ δεν το περίμενα, βασικά κάποτε πίστευα ότι το “Now What?!” θα ήταν το τελευταίο (τι δισκάρα κι αυτό). Το “Infinite” επίσης καλό αλλά έχει τα φιλλεράκια του.

5 Likes

Το πρώτο κομμάτι από το νέο άλμπουμ.

πολύ καλό το πρώτο δείγμα μπορώ να πω

2 Likes

Δεν πιστευω να τρομαξεις παλι!

3 Likes

Όχι, είμαι υποψιασμένος τώρα πια. Παρεμπιπτόντως, πάντα ήταν δυνατός στις “ομοβροντίες” ο Ritchie…

Blackmores-Night-2017-billboard-1548

…όταν όμως αποφάσιζε να χρησιμοποιήσει τα… εργαλεία του για να γοητεύσει το αντίθετο φύλο ήταν που είχε τα πλέον εντυπωσιακά αποτελέσματα!!!

2 Likes

μετατέθηκε για τις 7 Αυγούστου η κυκλοφορία του νέου άλμπουμ.
Λόγω του κορωνοϊού έχει κλείσει το εργοστάσιο.

2 Likes

Στη δημοσιότητα και 2ο τραγούδι από το δίσκο:

1 Like

Το Throw My Bones μ’άρεσε σαν κομμάτι, έχει ωραίο groove αλλά αυτό, δεν μου έκανε και τόση αίσθηση, ίσως είναι αρκετά progressive για τα γούστα μου, δεν ξέρω…


50 χρόνια :metal:

8 Likes