Def leppard-whitesnake στη θεσσαλονικη

Και γω πιστευω οτι θα μαζεψει αρκετο κοσμο…

κανενα νεο???τελικα λεω να παω για whitesnake…για μερος που θα γινει και ετσι???

Και γω το ακουσα αυτο.Ελπιζω να μην ισχυει,γιατι ετσι καταληγουμε με εναν μονο κλειστο συναυλιακο χωρο στην πολη,αντε και το Ξυλουργειο οοοοποτε θυμηθουν και το ανοιξουν.Η καταντια μας δεν εχει τελος.Αυτη τη συζητηση παντως θα ηθελα να την κανουμε σε καποιο τοπικ οσοι ενδιαφερομαστε.Οχι τιποτα αλλα παλιοτερα η αναλογια των συναυλιων που γινοταν και εδω ηταν περιπου 6-7/10,δηλαδη συνηθως υπηρχαν και ημερομηνιες για Θεσσαλονικη.Πλεον οι εταιρειες φυτοζωουν ή κλεινουν,οι χωροι το ιδιο,κανεις δε λεει τιποτα,ολα καλα.Ειμαστε ροκ πολη ακομα κατα τ αλλα για καποιους…αχαχαχα…γελασαμε παλι.

υδρογειος καλοκαιριατικα???καλα…οτι να ναι…καταντια…γιατι δεν το κανουν στη πυλαια που ειναι ποιο ανοιχτος χωρος???

πυλαια πριν 5 χρονια whitesnake ειχε πολυ κοσμο…

Ό,τι θες διαβάζεις εσύ :stuck_out_tongue:

Ωπα,αλλο πραγμα εχω την εντυπωση οτι καταλαβες.Μιλαμε απλα οτι η Υδρογειος υπαρχει περιπτωση να βαλει λουκετο γενικα,οχι οτι θα ρθουν οι Whitesnake και οτι θα παιξουν εκει,πραγματα και τα 2 σχεδον απιθανα.:wink:

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :lol: :lol: ε ναι λεω και γω…

κριμα να κλεισει η υδρογειος πραγματι…:wink: :wink: :frowning:

δεν ειχε πολυ κοσμο. ημουν μεσα.ουτε το μισο δεν γεμισε…

Μάλλον ήσουν ζαλισμένος από την απίστευτη συναυλία.Μόνο το πίσω πάνω διάζωμα ήταν άδειο.Όλο το υπόλοιπο ήταν γεμάτο.

Θεατρο δασους…στον καθαρο αερα γιατι οχι?ειχα παει maiden και ηταν φοβερα με την ολη αμφιθεατρικη φαση

Γιατί, το Καυτατζόγλειο δεν παίζει ? Πριν 2 χρόνια scorpions+whitesnake είχαν πάει καλούτσικα εκέι. (καμιά 20.000 και κάτι νομίζω, δεν θυμάμαι ακριβώς.) Θεωρώ μεγάλο πλεονέκτημα ότι μπορούν να αυξομειώσουν την χωρητικότητα μετακινόντας την σκηνή.
για άτομα που μπορεί να έρθουν : 30/6 έχουν τελειώσει και πανελλήνιες και ενδοσχολικές εξετάσεις
για εξεταστική δεν ξέρω αν και νομίζω είναι στα όρια.
εγώ πιστεύω πάνω από 5 χιλιάρικα…

Πολυ καλα ειχε παει τοτε, για περιπου 20.000 εισητηρια ξερω αλλα σκεψου οτι οι Σκορπς ειναι πολυ πιο δημοφιλης στην Ελλαδα απ’οτι οι Λεπς. Παρολα αυτα πιστευω οτι με μια καλη τιμη και ενα καλο προμοσιον μπορουν να μαζεψουν σιγουρα πανω απο ενα 10χιλιαρο.

1ον. ημουν αρενα και μπροστα και ηταν ακομα κι εκει χαλαρα.
2ον. η κερκιδα πλαγια δεξια κι αριστερα και πισω πανω ηταν αδεια.
3ον ο χωρος χωραει 10.000 και ηταν 3.000 μεσα. τοσα εισητηρια κοπηκαν.
και ειχα χαλαστει. μαλλον αλλος ηταν ζαλισμενος.

Ρε παιδια τελικα υπαρχει θεμα η ειναι μουφα,ραδιοαρβιλα που λεμε? Απο που βγηκε αυτη η πληροφορια/φημη
για συναυλια whitesnake/def leppard στην θεσσ/νικη?

ΥΓ Καμια καλη συναυλια θα δουμε το καλοκαιρι στην θεσσ/νικη?:-s :-k

Καθε περισυ και καλυτερα… Παλι γλαροσουπα θα φαμε φετος το καλοκαιρι…

Γιατι, οταν εγιναν συναυλιες πηγατε και τωρα εχετε απαιτησεις? Που παίζαν Motorhead κι ούτε χίλια άτομα δεν είχε?
Οι μεγαλες συναυλίες μόνο στην Αθήνα, που μπορούν να “βγουν” οικονομικά. Θεσσαλονίκη μπουζούκια.

Γιατι στην Αθηνα δεν πανε μπουζουκια?:stuck_out_tongue: Φυσικα και εχουμε απαιτησεις,γιατι δεν εχουν ολοι την οικονομικη δυνατοτητα να κατεβαινουν συνεχως Αθηνα για μια συναυλια. :-k

Ο Δημαρχος(το Δ κεφαλαιο φυσικα!!)μας δηλωσε περηφανα πως εκλεισε τη Νανα Μουσχουρη στο farewell tour της.Aς(ς) αρκεστουμε σ αυτο.Οτιδηποτε εκτος ελληνικου ρεπερτοριου δεν νοειται να χαρακτηριστει πολιτιστικο γεγονος πλεον εδω.

φιλε κανεις λαθος ειχε πολυ παραπανω κοσμο…καμμια 5-6 χιλιαδες ειχε…στους scorpions στην επομενη συναυλια που πηγα στη πυλαια ειχε καμμια 7-8…

στο καυτατζογλειο βεβαια οταν παιξανε και οι δυο ειχε 2Ο.ΟΟΟ χιλιαρικα…αυτο ειναι λογικο γιατι ειδικα στη πυλαια ο πιτσιρικας χωρις μεταφορικο μεσο ειναι αρκετα δυσκολο να παει…το καυτατζογλειο ειναι ποιο κοντα απο ολες τις περιοχες της θεσσαλονικης και ειδικα τις δυτικες συνοικιες που αναλογικα ειναι και ποιο <rock> περιοχη σε σχεση με τους ποιο κυριλεδες ανατολικους<καλαμαρια κ.λ.π.>

20.000 χιλιαρικα…εγραψες :slight_smile:

Σαλονικιός είμαι, και έχετε δίκιο οι Αθηναίοι που λέτε οτι δεν πατάμε σε συναυλίες. Εγώ βέβαια στα 17 χορίς αμάξι χρόνο και λεφτά , που να πάω. Αλλα π.χ. John Oliva’s Pain χθες άντε να είχε 1000 άτομα βαρια βαριά. Πριν κανα 2μηνο που είχα παει Uriah Heep το Πρινσιπαλ δεν γέμισε, αλλα είχε αρκετό κόσμο και τώρα να δούμε τι θα γίνει Nick Cave & The bad seeds/Johny Winter/Pavlov’s Dog.

αλλά συνεχίζω να πιστεύω πως Σνεικ+Λεππαρντ ενα 10ρικο χαλαρά μαζεύουμε…