Deftones - Koi No Yokan

Βγήκε ολόκληρο το άλμπουμ για streaming

Μεγάλη λατρεία… Υπέροχος ο δίσκος μετά τις πρώτες ακροάσεις…

Υ.Γ. Ραντεβού το 3013 που μπορεί και να τους φέρει κάποιος προς τα δω…

Μεγάλη δισκάρα τελικά! Λάιβ εδώ μόνο άμα κάνουν κανά ριγούνιον στα 60 τους :stuck_out_tongue:

εγω παλι το βρηκα μετριοτατο!
λειπει αυτο το νευρο και αυτο το τριπαρισμα που ειχαν κανει με το καλυτερα καμμπακ μπαντας του 10… αναλωθηκαν στον ιδιο τους τον εαυτο ειναι λες και ακουω μια πιο αναλατη βερσιον του σατουρντεη ναιτ ριστ!

Δισκάρα μέχρι τώρα.

Δεν άκουσα τίποτα μέχρι τώρα. Πιστεύετε ότι πλησιάζει σε δύναμη και αξία το αγαπημένο White Pony?

Οχι, αλλα αυτο δεν αναιρει την ποιοτητα του!

Δεν είναι κακό :smiley:

Είναι από τα αγαπημένα πολλών φαν καθώς και εμένα, αλλά δεν πιστεύω να ακούσω πάλι κάτι παρόμιο… ή και να θέλω κίολας…

Ωραίο το νέο album.

Μετά τις πρώτες ακροάσεις ξεχωρίζω πρώτα από όλα το Εntombed και μετά τα Tempest, Rosemary, Swerve City & Leathers.

Οκ μετά απο μια εβδομάδα ακρόασης, albumάρα και το riif του Tempest δεν λέει να ξεκολλήσει!

συνεχειa στο ριπιτ το αλμουμ. δεν εχει φιλλερς και μερικα κομματια οπως το leathers, tempest, graphic nature και rosemary ειναι 10αρια.
ανετα καλυτερο απο diamond eyes και γενικα παει να γινει απο τα πιο αγαπημενα μου deftones

Όπως τα λέει ο χαλισέκος είναι, αλλά βάλε και το gauze στα δεκάρια

Μετα απο ενα καλογυαλισμενο και “easy listening” diamond eyes(μαλλον μια προσπαθεια για εμπορικη επιτυχια μιας και ειναι απο τα πιο αδικημενα groupς)που ομως ηταν μετριο
ηρθε το Koi No Yokan με μια τελειως διαφορετικη ατμοσφαιρα
ειναι το πιο "σκοτεινο"αλμπουμ τους ξεκιναει εντυπωσιακα αλλα μετα την μεση καπου οι "Ασσοι"στο μανικι τελειωνουν και ενα αλμπουμ που θα μπορουσε να ειναι το αντιστοιχο “disintegration” των deftones καπου το χανει…κριμα γιατι θα μπορουσε να γραψει ιστορια ο συγκεκριμενος δισκος αν το συνεχιζε…ενα κλικ πανω απ το προηγουμενο δισκο τους(μια εποχη που σχεδον ολα τα γκρουπ βγαζουν σκουπιδια…)καλη δυναμη στον παλιο του μπασιστα…και ελπιζουμε καποτε να τους δουμε και στην ελλαδα…

σοβαρά θεωρείς μέτριο το Diamond Eyes; [SPOILER]ή απλά τρολάρεις;[/SPOILER]

δοκίμασε να διαβάσεις μερικά θρεντς για νέες κυκλοφορίες (σε διάφορα είδη) και ίσως αναθεωρήσεις…

ο καθένας όπως τη βλέπει, αλλά ούτε εγώ θεωρώ το diamond eyes μέτριο. είχε κομμάτια δυναμίτες μέσα πχ rocket skates

Για το επιπεδο των deftones μετριο ηταν το diamond eyes

και δεν νομιζω να αναθεωρησω κατα 90% σκουπιδια κυκλοφορουν αυτα τα χρονια

Mεγάλος δίσκος,το tempest λατρεία…(επιτέλους το άκουσα)

Μεγάλος δίσκος αλλά στα καλύτερα του 2012 πήγε άπατο :confused: Πίσσα και πούπουλα!

Υποτιμημενος δισκος. Το ακουω ευχαριστα και με εξεπληξε εξισου ευχαριστα!