Deftones

και το around the fur ειναι μεγαλη δισκαρα.υπαρχει κανεις που τους εχει δει να μου πει αν αξιζει πραγματικα να δω ενα live τους εξω?(γιατι εδω τα ειπαμε καπη ειμαστε ακομα).ρωταω γιατι η φωνη του chino σε καποια live μου ακουγοταν καπως.οπως και να χει τους γουσταρω

Τρομεροί!

Το White Pony είναι υπερδισκάρα (τα υπόλοιπα είναι ένα κλικ πιο κάτω). Ξεχωρίζουν σαφέστατα από τον σωρό των πολλών συγκροτημάτων ανάλογου ύφος έχοντας δικό τους στυλ.

Thumbs up από εμένα…

η υπερτατη μπανταρα μιλαμε. το adrenaline απο τα πιο αγαπημενα σιντακια , γενικα οι δισκοι τους ειναι ενας κι ενας…απιστευτη φωνη που ταιριαζει με τις υπεροχες συνθεσεις
πολυ πωρωτικοι και ιδιαιτεροι …μακαρι να τους βλεπαμε ελλαδα ρε γαμωτο

Ξεχασα να αναφερω τις “Alternative” επιροες που εχουν!
ειναι(ο moreno βασικα)Θαυμαστες των smashing pumpkins(Μαλιστα σε βιντεο κλιπ τους σε χωρο που κανουν προβα εχουν αφισα τους)και των Cure(Εχουν διασκευασει το If only tonight we could sleep)σε μια βραδια προς τιμην τους

ο Moreno εχει(ακομα?)φωναρα αν ακουσεις Live ειδικα απο μερικα χρονια απιστευτη φωνη
τελευταια λενε πως “εκλεισε”! και η εμφανιση του εχει αλλαξει…:roll: εχει παρει καμια 20-30-50 κιλακια

τελος υπηρχαν αρκετες διαμαχες μεσα στο συγκροτημα για τον ηχο τους μιας και ο Chino moreno σαν πιο Alternative δεν γουσταρε την “καφριλα” που γουσταρει πχ ο κιθαριστας τους π θελει ηχο σκληρο metal

H διαφορα του “Around the fur” πχ Με τον τελευταιο δισκο τους"Saturday night wrist" ειναι τεραστια
εχουν εξελιχθει πλεον απο “Nu-metal”(??)η οτι πιο σκληρο ηταν στην αρχη σε καθαρα "Alternative"Μπαντα

Τις ιδιες ακριβως διαμαχες ειχαν και οι Faith No More μονο που τελικα απεβη σε οφελος μας…(ηχητικό)

DEFTONES frontman Chino Moreno has posted the following message on the band’s studio blog:

“It deeply saddens me to inform you all that our brother Chi Cheng [DEFTONES bassist] was involved in a terrible car accident [Monday] night. He is currently in a Northern California hospital in serious, but stable condition. I am on my way up north right now to be by his side, along with the rest of our bandmates and family. Chi is one of the strongest people I know, and I’m praying that his strength will get him through this. Please say a prayer for him as well.”

The Sacramento Bee reported yesterday that Cheng was in a coma in a San Jose hospital following the accident, which happened in Santa Clara.

Cheng, 38, was born in Stockton and also is an accomplished poet. In 2000, he released a CD of his poetry, “The Bamboo Parachute”.

Περαστικά και σιδερένιος,Chi…

περαστικα στον κυριο chi!

λοιπον μολις τις προαλλες ανακαλυψα οτι αγαπημενη μπαντα του κυριου carpenter (κιθαρα)

ειναι οι φιλτατοι meshuggah!!!

ο τσι παει πολυ καλυτερα

http://www2.kerrang.com/2009/08/a_song_for_chi_music_video_onl.html

Δειτε τα του τσι.

Το σολακι του ανταμ ειναι κουκλα

Από σήμερα ξεκινάει το επίσημο κατέβασμα του signle Rocket Skates στο http://www.gunsrazorsknives.com/
για όποιον ενδιαφέρεται. Έχει mail list βασίκα, απλά δεν μπορώ να περιμένω μέχρι τις 18 :stuck_out_tongue:

Γκρουπάρα, τους αγαπάω.

εθισμενος στο νεο κομματι κιετς

τρελο το νεο track…:thumbup:

Ποιο είναι ρε παιδιά αυτό το νέο track να γουστάρουμε κι εμείς;

εγω τουλάχιστον αυτο ακουσα πρόσφατα

Nαι εκεινο ελεγα…

ΑΛΛΑ

:cry:, τι ρεφραιν

Με στεναχωρεί που το Thread μιας τέτοιας φοβερής μπάντας (για την δική μου άποψη) έχει τόσα λίγα posts που πιθανά να σημαίνει ότι δεν υπάρχουν αρκετοί deftones fans στην ελλάδα ή μέσα στο rocking… :frowning:

Adrenaline και White Pony, αποτελούν τα άλμπουμ κορυφές του συγκροτήματος.

Επίσης πιστεύω ότι και το νέο τους cd, Diamond Eyes, ήταν πολύ καλο!

Οι Deftones κατ’εμέ είναι από τις λίγες heavy μπάντες που έχουν κρατήσει χαρακτήρα και υψηλή ποιότητα στις δουλειές τους ,όντας εξ’αρχής φουλ χωμένοι στο mainstream.

Δεν είναι λίγο αυτό, θα μπορούσαν άνετα να έχουν εκφυλιστεί με τόση -τεράστια- επιτυχία. Και γράφουν πολύ συναισθηματική μουσική
Α, και σχετικα την τελευταία ΔΙΣΚΑΡΑ τους:

Ο Chino αδυνάτισε και μπορεί και τραγουδάει (ξανά) σωστά

Τα Prince και Risk είναι απο τα κορυφαιότερα κομμάτια τους ever.

BUMPBUMPBUMPBUMP

Just because I can

Παίζει σε repeat. Εντάξει, το αγαπάω πια τόσο πολύ όσο το Around the Fur και το White Pony.
H φωνή του Moreno και τα μπασαρίσματά τους είναι ένα κι ένα για ράθυμο καλοκαιρινό τίποτα.

almighty

quiz time

ξερεις για τι μιλαει το digital bath (πουναι κομματαρα) ?

αμα το χεις καταλαβει διχως να το διαβασεις καπου(εγω τοδα σε συνεντευξη) εισαι πολυ ‘καμμενακι’ :stuck_out_tongue: