Deftones

Any fans in here?:-k

Για μένα είναι από τα καλύτερα group του σύγχρονου ήχου…Εχουν χαρακτηριστικό δικό τους ήχο,που τους κάνει να ξεχωρίζουν από τον σωρό,είναι δείγμα προοδευτικής και ανοιχτόμυαλης μουσικής μακριά από μόδες και trends,στους δίσκους τους επικρατεί πάντα μια μουντή ατμόσφαιρα η οποία σε συνεπαίρνει και σε ταξιδεύει,η φωνή του Chino Moreno είναι χαρακτηριστική κτλ.Γενικώς ένα συγκρότημα που αξίζει να το ψάξετε…Ηighlight τους για μένα το White pony (2000) όπου συμμετέχει και ο Κeenan των Tool στο Passenger,και το τελευταίο τους Saturday night wrist στο οποίο συμμετέχει και Τankian των S.O.A.D στο Mein…(Εννοείται ότι δεν επισκιάζεται η καλλιτεχνική τους αρτιότητα απο αυτές τις συμμετοχές…:wink: 8) )

http://www.myspace.com/deftones

http://www.deftones.com/6/index.html

Davidian…:bow2: :bow2: :bow2: :bow2:

Για περνα να σε κερασουμε ενα καφε απο το Alternative Club…

Eιναι πολυ καλοι, αλλα εχω μονο το Around The Fur. Ποια αλλα λενε?

White pony (2000)

Deftones (2003)

Saturday night wrist (2006)

No! [-X

:stuck_out_tongue: :lol: :lol:

Συμπληρώνω το Around The Fur (1997) :walkman:

Δεν ημουν ποτε fan τους αλλα τους αναγνωριζω σαν μπαντα!

ο κολλητός μου είναι μέγας fan οπότε ξέρω 2-3 πράγματα και σ’αυτό που κάνουν,αν και δε με τρελαίνει,σίγουρα το κάνουν αρκετά καλά

Εγω εχω το Around the fur και το ομωνυμο. Το δευτερο μ’αρεσε περισσοτερο. Εχω και μια κασετινα με rare videos and songs που ειχαν βγαλει παλιοτερα.
Davidian δεν θα μπορουσες να τους περιγραψεις καλυτερα…!:wink: :smiley:
Ο Chino Moreno εχει μια χροια που βγαζει μια μουντιλα ευχαριστη ομως:p που μ’αρεσει πολυ!:respect:

Μακαρι να τους βλεπαμε κι απο τα μερη μας…:frowning:

Αμήν και πότε…

(Σοφία τσέκαρε τα White pony (2000) και το πιο πρόσφατο τους Saturday night wrist (2006)…Θα βρεθείς προ εκπλήξεων…)

:wink: :slight_smile:

Οι Deftones τα σπανε.
Αψογοι.
Ενας γνωστος μου τους ειχε δει live στην Ιταλία και επαθε την πλακα του…

Be Quiet and Drive Fast (Far Away) Rules…

White pony, μονο αυτο να ακουσεις δεν χρειαζεσαι τιποτα αλλο.
Απλα σπαειιιιιιιιιι!!!

κουραστικοί, βαρετοί και άλλα τέτοια, απ τα πιο αταίριαστα και εμετικά φωνητικά εβερ.

Καλά εμετικά δεν μπορείς να τα πεις,ιδιότυπα ίσως…(Love or hate κατάσταση δηλαδή…)

:-k :lol: :lol:

καλα τι να περιμενεις ο τυπος ειναι gtp μπαινει μια φορα στο τοσο και κραζει νομιζοντας οτι κανει κατι!Αμα ειναι ζωο ο αλλος!!!ναι ρε για τον successor λεω

+10000000 αν και απογοητευθηκα που εμαθα αυτο για τους Soad…

Pink Maggit,The Chaffeur και Back To School τα καλυτερα τους για μενα,ακουστε

βεβαια αυτο το συγκροτημα εχει βγαλει και πολλες βλακειες κομματια,αλλα γενικοτερα το συγκροτημα για μενα ειναι πολυ καλο συγκεκριμενα για τους λογους που ειπε και ο Davidian.Εχουν τελειως δικο τους στυλ και το πιο σημαντικο - το χειριζονται σωστα,δεν το βιαζουνε

oi deftones ine poli gamato k idiaitero sigkrotima an kai omolugomenws ine ligaki “xaidemenoi” apo to studio…

Oι Deftones δουλεύουν πάνω στον καινούριο τους δίσκο

“After a month long stay in Los Angeles, we’re back in Sacto at the Spot where we’ll continue to work on new material until the holidays. As of right now, there’s about 6 to 8 songs finished, and we hope to have a few more completed before we break. As some of you may have read, we’ve taken a different approach to writing this record than we have the past few years, and so far it’s been a lot of fun. The material seems to be flowing freely, and each song is different from the other. We feel like we’re accomplishing what we set out to do, which is to write a record that pushes boundaries for us creatively. We can’t wait for you all to hear it. More updates to come…”

DEFTONES= ΜΟΥΣΙΚΑΡΕΣ+ΦΩΝΑΡΑ
:thumbup:

O Πρωτος δισκος τους “Adrenaline” (1995) ειναι ΒΟΜΒΑ
οποιος δεν τον εχει ακουσει χανει

στον δευτερο “around the fur” τα πραγματα δεν εχουν την αναλογη συνεχεια λοιπουν οι κομματαρες του πρωτου δισκου

στον τριτο “White pony” Ειναι το τελος τι να πει κανεις απο τους κορυφαιους δισκους ολων των εποχων
“Digital bath” “Change” και το απολυτο κομματι “Knife party”

παρακατω δισκους δεν περιγραφω γιατο Mετα το White pony δεν υπαρχουν λογια!

μακαρι να τους δουμε και στην Ελλαδα καποτε(ονειρα θερινης νυχτος)